Teraz jest wtorek, 7 maja 2024, 19:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zebranie Walne PZE - 7 IV 2018 - Zaproszenie !
PostNapisane: poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 23:20 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3836
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Ja nie jestem w żaden sposób powiązany z PZE, jedynie uważam że to jest ostania szansa na jakiekolwiek zmiany i staram się je wspierać, przynajmniej finansowo. Uważam że powinniśmy się powstrzymać od krytyki bo nie mamy alternatywy. Jeżeli ten projekt upadnie, to można zapomnieć o spokojnym i bezstresowym chodzeniu z wykrywaczem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zebranie Walne PZE - 7 IV 2018 - Zaproszenie !
PostNapisane: poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 23:27 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
belhior napisał(a):
No i wreszcie zaczęła się prawdziwa debata bez ochów i achów.
Mój apel to Wszystkich Ojców Założycieli, którzy najwięcej wnoszą do coś robienia w Naszej sprawie: nie obrażajcie się, wysuchajcie i wyciągnięcie wnioski. Bo jak ma to nie zdechnąć to Ci nie zrzeszeni "ze stadionu narodowego" mogą wnieść najwięcej, by PZE miało tlen by się nie udusić.

Debata ta, to dla tych nie zrzeszonych prawo głosu... :ang


No dokładnie. PZE nie powstało przecież po to by sobie cukrować wzajemnie. Musi być burza mózgów,czasem może być nawet dość ostro. Tym bardziej,że niezrzeszeni nie mają prawa głosu w PZE. Ale na szczęście istnieje nasze forum,a nazwa nie wzięła się z sufitu. Myślę,że samo PZE powinno nawet zachęcać do wypowiedzi, by poznać oczekiwania szerszego grona poszukiwaczy. I zgadzam się z Belhiorem, że należy wyciągać wnioski.

Nie neguję istnienia PZE. Kibicuję. Być może przystąpię,ale na razie chcę wiedzieć po prostu więcej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zebranie Walne PZE - 7 IV 2018 - Zaproszenie !
PostNapisane: poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 23:33 
Online
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3661
Lokalizacja: Górny Śląsk
Na konfliktach interesów, a takie już się uwidaczniają bo legły u podstaw PZE nie da się zbudować, czegoś trwałego i jednobrzmiącego, zawsze to będzie atrapa jedności, bez grama solidarności, bezwolna i podatna na wpływy z zewnątrz.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zebranie Walne PZE - 7 IV 2018 - Zaproszenie !
PostNapisane: poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 23:51 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
Aśka72 napisał(a):

Nie neguję istnienia PZE. Kibicuję. Być może przystąpię,ale na razie chcę wiedzieć po prostu więcej.


Nie ma ''więcej''.
Brak partyjnej legitymacji i podporządkowanie się aktualnemu ''prawu'' eliminuje osobnika z grona poszukiwaczy. Amen.
A ja u kresu swoich dni kagańca na ryj sobie nie dam założyć.

Jak ktoś chce może pozwolenia kupować i dać się zaczipować w WKZecie - może kolczyk będzie imitacją trojaka...
Powodzenia !


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zebranie Walne PZE - 7 IV 2018 - Zaproszenie !
PostNapisane: wtorek, 10 kwietnia 2018, 00:02 
Online
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3661
Lokalizacja: Górny Śląsk
Filip napisał(a):
Uważam że powinniśmy się powstrzymać od krytyki bo nie mamy alternatywy.

Czy PZE naprowadzany jest na właściwy tor ?
Krytyka może być bodźcem do skutecznego działania, do wykluczenia błędów, bo chyba o to nam wszystkim chodzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zebranie Walne PZE - 7 IV 2018 - Zaproszenie !
PostNapisane: wtorek, 10 kwietnia 2018, 07:13 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3836
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Na ostatnim zebraniu było przynajmniej 5 osób nienależących do PZE zajadle broniących osób niezrzeszonych. PZE zdaje sobie sprawę że bez głosów większości pojedynczych poszukiwaczy jest osłabione. Kolejna sprawa, rozdzielmy krytykę od sabotowania działania. Krytyka jakoś tam buduje, motywuje. Zbyt duża dawka demokracji paraliżuje działania. Nie można dyskutować kilka dni o sprawach błahych, bo nigdy nic się nie osiągnie. Ja jestem za delikatną dyktaturą, inaczej będziemy dyskutować o problemach organizacyjnych przez następny rok.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zebranie Walne PZE - 7 IV 2018 - Zaproszenie !
PostNapisane: wtorek, 10 kwietnia 2018, 08:25 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 12 grudnia 2016, 13:17
Posty: 28
Ja mam tylko jedna propozycje :
proponuję zmienić nazwę związku patrząc na podejście do niezrzeszonych na Polski Zwiazek Stowarzyszeń Eksploracyjnych żeby było jasne kto rządzi strukturami związku.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zebranie Walne PZE - 7 IV 2018 - Zaproszenie !
PostNapisane: wtorek, 10 kwietnia 2018, 08:36 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4351
Lokalizacja: Gliwice
daro23 napisał(a):
Ja mam tylko jedna propozycje :
proponuję zmienić nazwę związku patrząc na podejście do niezrzeszonych na Polski Zwiazek Stowarzyszeń Eksploracyjnych żeby było jasne kto rządzi strukturami związku.

Przeczytaj ustawę o stowarzyszeniach na początek.
Sprecyzuj też co Ci się w podejściu PZE do niezrzeszonych nie podoba ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zebranie Walne PZE - 7 IV 2018 - Zaproszenie !
PostNapisane: wtorek, 10 kwietnia 2018, 11:32 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): wtorek, 29 marca 2005, 15:14
Posty: 40
Drucik napisał(a):
Filip uściślił, że osoby zbierające różne drobiazgi o znikomym znaczeniu archeologicznym bez papierka z WKZ też będą bronione, co mi się naprawdę podoba. Tylko tyle.

Czyli osoba nie związana jak sama piszę z PZE coś uściśla a nikt z zarządu tego nie robi??
Jacek napisał(a):
Sprecyzuj też co Ci się w podejściu PZE do niezrzeszonych nie podoba ?

Jeśli mogę zabrać głos za kolegę. Dla mnie osobiście jest śmieszne że na początku do Pze zostały przyjęte stowarzyszenia po czym te same stowarzyszenia przegłosowały ustawę że niezrzeszeni nie mają prawa głosu. Mamy płacić składki równo ale tylko część będzie decydowała?? Dlaczego? (nie chodzi mi o pieniądze jestem za tym żeby podnieść do 240zł chociażby i nie wierzę że ktoś nie wysupła 20 zł miesięcznie, każde hobby kosztuje baterie, paliwo etc..). W takim razie po co są Pze osoby niezrzeszone do płacenia składek i chwalenia się ilością członków??


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zebranie Walne PZE - 7 IV 2018 - Zaproszenie !
PostNapisane: wtorek, 10 kwietnia 2018, 12:09 
Online
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3661
Lokalizacja: Górny Śląsk
Filip napisał(a):
Osoba niestowarzyszona może jedynie być członkiem wspierającym bez prawa głosu. I właśnie o to prawo głosu była awantura. Pytanie czy komukolwiek to przeszkadza? Jacek proponował powołanie stowarzyszenia "córki" które by wchodziło w skład PZE i wszyscy jego członkowie by mieli prawo głosu jako to stowarzyszenie. Ludzie mieli by wybór: być członkiem wspierającym bez prawa głosu - zapisać się bezpośrednio do PZE, być członkiem stowarzyszenia które wchodzi w skład PZE i mieć prawo głosu. Ja byłem za tym pomysłem, niestety ja nie mam prawa głosu. Większość przegłosowała że nie będzie stowarzyszenia córki. Kolejną kocią niezgody była kwestia składek, kto i ile ma płacić. 

Już wiadomo, kto i jak i jakie będzie płacił składki, w związku z tym ujawnia się TOTALNY ABSURD, gdzie możliwa jest sytuacja, że do PZE może wejść tylko kilkunastu przedstawicieli stowarzyszeń, np. po jednym z każdego, bo inni mogą nie przystąpić bo nie chcą, bo i po co jak już są w stowarzyszeniu i płacą składki u siebie. I tych możliwych kilkunastu przedstawicieli stowarzyszeń płacących po 50 zł składki rocznie ma decydować o losie i statusie w PZE może kilku tysięcy niezrzeszonych ze składką 100 zł, k. przecież to następny ABSURD.

Nic dziwnego, że nie przeszła bardzo dobra i odpowiednia do tego stanu rzeczy propozycja Jacka o stowarzyszeniu "córce", nie przeszła, bo stowarzyszenia bronią i będą bronić swoich interesów. Przy minimalnym wkładzie finansowym do PZE stowarzyszenia mają teraz głos decydujący nad głównym płatnikiem składek, niezrzeszonymi, to ABSURD i dyktatura stowarzyszeń, dlatego należy powołać stowarzyszenie "córkę", niezależne, poza ramami PZE, wtedy bez wymaganej akceptacji stowarzyszeń.

Filip napisał(a):
 Padła propozycja że ludzie mogą się zapisywać do już istniejących stowarzyszeń

Następny ABSURD, to przecież propozycja wyraźnie działająca na szkodę PZE, bo na wstępie umożliwia przejęcie dużej części kasy przez lokalne stowarzyszenia. Niezrzeszony zapisując się do lokalnego stowarzyszenia tam płaci składkę, a następnie jeżeli się zdecyduje i przystąpi do PZE będzie płacił tylko 50 zł, a może nie przystąpić bo ma przedstawiciela związku w PZE. W ten sposób osłabiając PZE, wzmacnia się lokalne stowarzyszenia i urealnienia ich marzenia o przejęciu kontroli nad konkurencją, lokalnymi partyzantami.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zebranie Walne PZE - 7 IV 2018 - Zaproszenie !
PostNapisane: wtorek, 10 kwietnia 2018, 13:35 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2015, 14:56
Posty: 475
frank napisał(a):
dlatego należy powołać stowarzyszenie "córkę", niezależne, poza ramami PZE, wtedy bez wymaganej akceptacji stowarzyszeń.


Pomysł jest przedni. Pytanie tylko, kto się tego podejmie, bo to sporo pracy, którą trzeba wykonać za darmo. Mnie brak głosu nie przeszkadza, więc może któryś z kolegów lub koleżanek? Jak się znajdzie chętny, to ja się do tej "córki" chętnie zapiszę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zebranie Walne PZE - 7 IV 2018 - Zaproszenie !
PostNapisane: wtorek, 10 kwietnia 2018, 14:32 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
[/quote]
Jeśli mogę zabrać głos za kolegę. Dla mnie osobiście jest śmieszne że na początku do Pze zostały przyjęte stowarzyszenia po czym te same stowarzyszenia przegłosowały ustawę że niezrzeszeni nie mają prawa głosu. Mamy płacić składki równo ale tylko część będzie decydowała?? Dlaczego? W takim razie po co są Pze osoby niezrzeszone do płacenia składek i chwalenia się ilością członków??[/quote]

Już nie będę tego poprawiać powyżej cytat z kolegi Dzi@dka

To nie jest tak. Ustawa o stowarzyszeniach pewne sprawy reguluje wyraźnie. I to nie jest tak,że stowarzyszenia przegłosowały kwestię odebrania głosu niezrzeszonym.Bo tego głosu w myśl przyjętej formuły związku nie mieliśmy z założenia. Bądźmy sprawiedliwi i uważnie czytajmy poprzedników. Niemniej padła podobno ze strony Jacka pewna propozycja, w jaki sposób prawnie można byłoby przypisać nam prawa "wyborcze" w PZE i ponoć w tym momencie poprzez głosowanie , stowarzyszenia były przeciwko nowemu rozwiązaniu. Proszę Jacka o ewentualne poprawienie mnie jeśli jakoś rozmijam się z prawdą. A i proszę też osoby z tych stowarzyszeń ,które głosowały na "nie" bo są tu też zapewne na forum,aby podzieliły się jakimiś argumentami przeciwko.


Ostatnio edytowano wtorek, 10 kwietnia 2018, 14:49 przez Aśka72, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zebranie Walne PZE - 7 IV 2018 - Zaproszenie !
PostNapisane: wtorek, 10 kwietnia 2018, 14:36 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3836
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Dzi@dek Jacek w ciągu dnia siedzi w wykopie i macha wykrywaczem... daj mu szansę odpowiedzieć jak już dorwie się do internetu. Ja napisałem że jestem niezwiązany z PZE gdyż tam nie należę, nie zmienia to faktu że staram się go wspierać, bo wiem że nie mam innego wyjścia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zebranie Walne PZE - 7 IV 2018 - Zaproszenie !
PostNapisane: wtorek, 10 kwietnia 2018, 15:14 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): wtorek, 29 marca 2005, 15:14
Posty: 40
Aśka72 napisał(a):
To nie jest tak. Ustawa o stowarzyszeniach pewne sprawy reguluje wyraźnie. I to nie jest tak,że stowarzyszenia przegłosowały kwestię odebrania głosu niezrzeszonym.

Pokaż mi droga koleżanko gdzie w ustawie państwowej jest to zapisane jeśli możesz. Taki statut przyjął związek bez nakazów państwa.
Filip napisał(a):
Dzi@dek Jacek w ciągu dnia siedzi w wykopie i macha wykrywaczem... daj mu szansę odpowiedzieć jak już dorwie się do internetu. Ja napisałem że jestem niezwiązany z PZE gdyż tam nie należę, nie zmienia to faktu że staram się go wspierać, bo wiem że nie mam innego wyjścia.

Ja nie mam nic przeciwko. Jednak w żaden sposób nie możesz zapewniać za związek nie będąc w jego zarządzie tym bardziej nie należąc do niego (bez urazy i żadnych złośliwości). Ja sam jestem bardzo za związkiem PZE ale na jasnych przejrzystych zasadach. Stowarzyszenie córka to też dla mnie absurd bo walczymy z urzędem a tworzymy nowe twory i pracę dla urzędu. Albo jeden związek z równymi prawami dla wszystkich członków albo większość z nas myślę się pod tym nie podpisze.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zebranie Walne PZE - 7 IV 2018 - Zaproszenie !
PostNapisane: wtorek, 10 kwietnia 2018, 15:24 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): niedziela, 5 czerwca 2011, 17:07
Posty: 40
Dzi@dek napisał(a):
Drucik napisał(a):
Filip uściślił, że osoby zbierające różne drobiazgi o znikomym znaczeniu archeologicznym bez papierka z WKZ też będą bronione, co mi się naprawdę podoba. Tylko tyle.

Czyli osoba nie związana jak sama piszę z PZE coś uściśla a nikt z zarządu tego nie robi??
Jacek napisał(a):
Sprecyzuj też co Ci się w podejściu PZE do niezrzeszonych nie podoba ?

Jeśli mogę zabrać głos za kolegę. Dla mnie osobiście jest śmieszne że na początku do Pze zostały przyjęte stowarzyszenia po czym te same stowarzyszenia przegłosowały ustawę że niezrzeszeni nie mają prawa głosu. Mamy płacić składki równo ale tylko część będzie decydowała?? Dlaczego? (nie chodzi mi o pieniądze jestem za tym żeby podnieść do 240zł chociażby i nie wierzę że ktoś nie wysupła 20 zł miesięcznie, każde hobby kosztuje baterie, paliwo etc..). W takim razie po co są Pze osoby niezrzeszone do płacenia składek i chwalenia się ilością członków??


Na początek polecam zapoznać się z tym co w linku poniżej:
http://poradnik.ngo.pl/federacja

PZE powstało jako związek stowarzyszeń, jak mi się wydaje, żeby nie robić konkurencji innym stowarzyszeniom, ale przeciwnie połączyć jej w walce o wspólny cel. Formułą związku stowarzyszeń wyklucza z mocy ustawy jako członków osoby fizyczne. Prawo pozwala na przyznanie członkostwa osobom fizycznym na zasadzie wsparcia albo honorowej. Nie daje jednak to takim osobom prawa członków zwyczajnych. W skrócie, możesz wspierać Związek i uzyskać od niego wsparcie jako członek wspierający, ale nie możesz decydować o jego sprawach. Ja to rozumiem i akceptuje. Taki jest koszt kompromisów na jakie musieli pójść zaangażowani w powstanie PZE.

Na koniec chciałbym dodać, że w PZE póki co szwankuje komunikacja. Rozumiem, że sam Jacek jest zawalony robotą, ale przydałaby się osoba, która wyjaśniałaby poprzez różne kanały komunikacji (fora, Facebook, YouTube itp.) wszelkie wątpliwości. Jak widać po tym temacie wątpliwości rodzą nieufność, a to może być zabójcze dla nowopowstającej organizacji, a szczególnie dla jej finansów. W skrócie potrzeba prężnie działającego rzecznika.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: tanner i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL