Teraz jest piątek, 3 maja 2024, 02:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Batalia o ustawę w mediach
PostNapisane: sobota, 13 kwietnia 2024, 19:49 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
A ja przypominam, że temat nazywa się "batalia o ustawę w mediach" i proszę, żeby tak pozostało. Syf robicie w każdym wątku, do wyrzygu, jak nie jeden to drugi. Dajcie już spokój.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Batalia o ustawę w mediach
PostNapisane: sobota, 13 kwietnia 2024, 20:16 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4398
Aśka
Cytuj:
Twoja wiara w PO jest jednak nieuzasadnienie ślepa, przynajmniej w tym temacie.

Wiesz kwestia wiary nie ma tu nic do rzeczy. Mając do wyboru dwie opcje zawsze wybiorę KO
Cytuj:
Petycja do prezydenta była i jest potrzebna, bo jak inaczej można w tej sytuacji wywrzeć nacisk i sprawić by choć częściowo przedstawić nasze racje.

Nie rozumiem z punktu widzenia obserwatora tej strategii. Bez petycji nie mogliście lobbować? Bez petycji PZE nie mogłoby się pojawić na komisji? Moim zdaniem wszyscy kontaktujący się z Prezydentem są spaleni w oczach koalicji. Moim zdaniem petycja tym bardziej przekonała rządzących, aby Prezydent ustawy nie otrzymał do podpisu. Przecież wyraźnie widać, że koalicja obchodzi bokiem Prezydenta zarządzeniami, a jak już to przekazuje mu do podpisu sprawy wrażliwe społecznie żeby mówić o Prezydencie, że jest zły, bo czegoś nie podpisał. Sprawy istotne zaczekają na nowego prezydenta, a ten staje sie " strażnikiem żyrandola".
Co do działań PZE, to zauważyłem, doceniłem i w postach pochwaliłem widząc zmianę narracji przynajmniej u części posłów.
Cytuj:
Projekt ustawy przyjętej przez Sejm nadal jest jednak niekonstytucyjny i nadal może ją zawetować Prezydent.

Jaki projekt ustawy? Przecież nie ma takiego. Jest zmiana vacatio legis o rok i Prezydent nie ma tu ruchu. Coś mi umknęło?
Cytuj:
Wracając do sprawy zaawansowania prac za czasów PiS-u i zabezpieczenia finansów na ten cel. No nie mamy tutaj szczęścia obiektywnie.

Czyli argumenty o braku kasy i nieprzygotowanej aplikacji są prawdziwe. Na tematy techniczne się nie wypowiadam, bo się nie znam.
Ja PZE nie krytykuję, a wręcz przeciwnie rozumiem sytuację i doceniam wysiłki. PiS przeciągał i zostawił Was ze świstkiem papieru licząc na Wasze głosy w wyborach, a dla nowych sprawa nie była istotna, bo obiektywnie mieli istotniejsze sprawy.
Nie wolno się poddawać i trzeba robić swoje tyle, ze z nową wladzą


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Batalia o ustawę w mediach
PostNapisane: sobota, 13 kwietnia 2024, 20:26 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 510
ooooo i dobrze, teraz ty Aska sie poodganiaj! nas juz rece bola!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Batalia o ustawę w mediach
PostNapisane: sobota, 13 kwietnia 2024, 21:35 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4398
nomennescio:
Cytuj:
podam przyklad nazywania posla do Sejmu RP "bydlakiem"

O! Bardzo przepraszam, ale GB swoim występem przekroczył uprawnienia wynikające z mandatu posła i w tym momencie nie był posłem, a chuliganem. Przekroczył mandat posła i w tym wypadku immunitet go nie obejmował.
Gdyby na tym poprzestał byłby chuliganem, ale zastosował przemoc fizyczną wobec kobiety, a skutki użycia gaśnicy dotknęły obecnych na uroczystości religijnej ludzi starszych i dzieci. Nazwałem go za to co zrobił, a nie za jego działalność poselską bydlakiem i to uzasadniłem:
Cytuj:
Szkoda wielka, że nie było na miejscu tej kobiety jakiegoś faceta, który dałby temu bydlakowi w pysk i potraktowałby go tą gaśnicą. Tyle, bo szkoda czasu na tego bydlaka, bo każdy kto używa przemocy wobec kobiet, dzieci i innych słabszych od siebie nie zasługuje na inne określenie
.
Podobnie jak w hotelu sejmowym poseł się schleje i obrzyga, to nie jest w tym momencie posłem, a prostakiem i świnią.
Jak poseł po pijaku jadąc samochodem kogoś zabije, to nie jest w tym momencie posłem, a bandytą i przestępcą.
Chcesz być szanowany, to zachowuj się jak na posła przystało. Na tym kończę temat tego gościa na prośbę Aśki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Batalia o ustawę w mediach
PostNapisane: sobota, 13 kwietnia 2024, 22:12 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): środa, 28 lipca 2021, 10:09
Posty: 158
Aśka - proś zdzicha o wszystko, np. o wsparcie dla PZE. Bez żenady - byłby on tym, czego tutaj lekko brakuje.

Rzeczywistego podejścia do sprawy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Batalia o ustawę w mediach
PostNapisane: sobota, 13 kwietnia 2024, 23:02 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 22 lutego 2006, 21:56
Posty: 3189
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Zdzicho, co ty wygadujesz. Oglądałeś sytuację z gaszenia otwartego ognia w sejmie przez GB? Przecież ewidentnie widać, że ta obywatelka narodowości na ż, której nazwy pełnej nie podam by nie być podejrzewanym o antysemityzm, rzuciła się na niego, a nie odwrotnie i ona była sprawczynią szamotaniny, w pewnym momencie go nawet kopnęła. A że GB był w trakcie akcji gaśniczej, to troszkę ją także posypało proszkiem.
Nie zakłamuj rzeczywistości. :zb Później udała się na obdukcję i jakieś leczenie i bardzo starała się ze swoimi przyjaciółmi z sekty Chabad Lubawicz, by miał sprawę z paragrafu 156/1 kk.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Batalia o ustawę w mediach
PostNapisane: niedziela, 14 kwietnia 2024, 00:02 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): czwartek, 25 października 2012, 07:42
Posty: 26
zdzicho napisał(a):
Jaki projekt ustawy? Przecież nie ma takiego. Jest zmiana vacatio legis o rok i Prezydent nie ma tu ruchu. Coś mi umknęło?

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale każda zmiana ustawy przechodzi taką samą drogę jak całkiem nowa ustawa. Ustawę zmienia się uchwalając Ustawę o zmianie ustawy... i nawet jedynie zmiana vacatio legis to będzie Ustawa o zmianie ustawy. Taka zmiana także będzie musiała przejść przez Senat, a na końcu trafi do Prezydenta, gdzie Prezydent - tak samo jak każdą ustawę - będzie mógł ją podpisać, zawetować lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Batalia o ustawę w mediach
PostNapisane: niedziela, 14 kwietnia 2024, 00:44 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1043
Lokalizacja: Pępek Świata
Dokładnie jest tak jak piszesz, to nadal jest projekt ustawy, pod wieloma względami wątpliwy zresztą konstytucyjnie. Dlatego Prezydent może go zechcieć zawetować. Jutro podeślę więcej informacji, o ile będzie jeszcze jakieś jutro. Zdaje się, że rozpoczęto III WŚ. :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Batalia o ustawę w mediach
PostNapisane: niedziela, 14 kwietnia 2024, 07:42 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): sobota, 6 października 2012, 15:05
Posty: 364
zdzicho napisał(a):
nomennescio:
Cytuj:
podam przyklad nazywania posla do Sejmu RP "bydlakiem"

O! Bardzo przepraszam, ale GB swoim występem przekroczył uprawnienia wynikające z mandatu posła i w tym momencie nie był posłem, a chuliganem. Przekroczył mandat posła i w tym wypadku immunitet go nie obejmował.
Gdyby na tym poprzestał byłby chuliganem, ale zastosował przemoc fizyczną wobec kobiety, a skutki użycia gaśnicy dotknęły obecnych na uroczystości religijnej ludzi starszych i dzieci. Nazwałem go za to co zrobił, a nie za jego działalność poselską bydlakiem i to uzasadniłem:
Cytuj:
Szkoda wielka, że nie było na miejscu tej kobiety jakiegoś faceta, który dałby temu bydlakowi w pysk i potraktowałby go tą gaśnicą. Tyle, bo szkoda czasu na tego bydlaka, bo każdy kto używa przemocy wobec kobiet, dzieci i innych słabszych od siebie nie zasługuje na inne określenie
.
Podobnie jak w hotelu sejmowym poseł się schleje i obrzyga, to nie jest w tym momencie posłem, a prostakiem i świnią.
Jak poseł po pijaku jadąc samochodem kogoś zabije, to nie jest w tym momencie posłem, a bandytą i przestępcą.
Chcesz być szanowany, to zachowuj się jak na posła przystało. Na tym kończę temat tego gościa na prośbę Aśki.

A jak nazwiesz Nitrasa (nie pisze posła, bo to zwykły kiep będący w oparach chemii) szarpiącego emerytów?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Batalia o ustawę w mediach
PostNapisane: niedziela, 14 kwietnia 2024, 09:34 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4398
Brak kultury nie ma barw politycznych i tak samo będę określał każdego posła, który zachował się haniebnie. Czy to zalaną i bełkoczącą posłankę PiS Elżbietę Kruk, czy zachlanego w trupa leżącego na korytarzu sejmowym posła PO Krzysztofa Grzegorka lun zapitego posła konfederacji Przemysława Wiplera
Cytuj:
Pijana morda Sejmu, czyli największe alkoholowe wpadki polskich posłów
https://www.upday.com/pl/pijana-morda-sejmu
Żaden porządny człowiek nie będzie bronił haniebnych zachowań GB. Mam nadzieję, że trafi do więzienia lub zakładu psychiatrycznego. Ja jestem zszokowany, że bronicie tego gościa i próbujecie poniżać kobietę, która jest jego ofiarą tylko dlatego, że jest innego wyznania. Swoje kobiety matki, żony, dziewczyny też tak traktujecie? Wstyd :n


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Batalia o ustawę w mediach
PostNapisane: niedziela, 14 kwietnia 2024, 09:51 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 510
hipokryzja propagandzisty komunistycznego nie ma granic.. co druga wypowiedz jego nacechowana nienawiscia do grupy ludzi skupionej wokol partii politycznej PiS, ktorych rozlicza zbiorowo, obwiniajac zbiorowa i stygmatyzujac zbiorowo, az nage w przyplywie hipokryzji by podlizac sie w swojej propagandzie, okazuje sie, ze on takze glosowal na PiS.
Zenada propagandzisty czerwonego ladu rozpelzla sie po wszystkich watkach, bez wzgledu czy ma z nimi cos wspolnego czy nie..
nie ma sensu wchodzic na forum.
to chyba juz ostatni wpis bedzie bo status "forum jednego czlowieka" nie jest w moich zainteresowaniach
komunistycznym medrcom juz dawno powiedzialem dosc


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Batalia o ustawę w mediach
PostNapisane: niedziela, 14 kwietnia 2024, 14:56 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): środa, 28 lipca 2021, 10:09
Posty: 158
@nomennescio
Byłoby fajnie gdyby ci przyszło kiedykolwiek do głowy spróbować/użyć znaków diakrytycznych.
Czytałoby się przyjemniej i zupełnie bez domyślania się.;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Batalia o ustawę w mediach
PostNapisane: niedziela, 14 kwietnia 2024, 15:05 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): sobota, 6 października 2012, 15:05
Posty: 364
Jarzębina napisał(a):
@nomennescio
Byłoby fajnie gdyby ci przyszło kiedykolwiek do głowy spróbować/użyć znaków diakrytycznych.
Czytałoby się przyjemniej i zupełnie bez domyślania się.;)

Nie to żebym był jego adwokatem, ale jakiś czas temu był na forum taki mądrala ze smerfem w awatarze.....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Batalia o ustawę w mediach
PostNapisane: niedziela, 14 kwietnia 2024, 16:09 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4398
nomennescio napisał(a):
hipokryzja propagandzisty komunistycznego nie ma granic.. co druga wypowiedz jego nacechowana nienawiscia do grupy ludzi skupionej wokol partii politycznej PiS, ktorych rozlicza zbiorowo, obwiniajac zbiorowa i stygmatyzujac zbiorowo, az nage w przyplywie hipokryzji by podlizac sie w swojej propagandzie, okazuje sie, ze on takze glosowal na PiS.
Zenada propagandzisty czerwonego ladu rozpelzla sie po wszystkich watkach, bez wzgledu czy ma z nimi cos wspolnego czy nie..
nie ma sensu wchodzic na forum.
to chyba juz ostatni wpis bedzie bo status "forum jednego czlowieka" nie jest w moich zainteresowaniach
komunistycznym medrcom juz dawno powiedzialem dosc


Bo to porządny facet i głosuję na niego od lat. No, ma taką wadę, że pisowiec, ale któż jest bez wad? Niczego nie ukradł, nic nie spartolił.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Batalia o ustawę w mediach
PostNapisane: niedziela, 14 kwietnia 2024, 19:03 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 20 maja 2004, 12:50
Posty: 2257
Lokalizacja: Banditenkreis
Aśka72 napisał(a):
Zdaje się, że rozpoczęto III WŚ. :(


Na razie to skończyło się na kapiszonach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL