Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 16:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Początek poszukiwań na Kanarach
PostNapisane: wtorek, 17 stycznia 2017, 18:24 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): wtorek, 17 stycznia 2017, 17:01
Posty: 3
Cześć wszystkim,

Dopiero co przywitałem się w poprzednim moim poście,ale z braku doświadczenia i na razie też sprzętu chciałbym zapytać się doświadczonych nurków-poszukiwaczy o takie kwestie:

-Czy bez ŻADNEGO doświadczenia na lądzie, nie mając do czynienia z wykrywaczem metalu nigdy wcześniej ( no chyba że taki w laboratorium) mogę od razu zacząć podwodne poszukiwania?

-Dużo czytałem na temat wykrywacza Excalibur 2, podobno jest bardzo dobry i w świetnej cenie jak na początek, czy można nim też buszować po plaży w celach treningowych?

-Czy ten Excalibur będzie się nadawał do piasku/skał pochodzenia wulkanicznego? Tu gdzie mieszkam wszystko jest pochodzenia wulkanicznego.. Też pod wodą.

Jeśli ktoś nie przeczytał mojego posta powitalnego to zajmuje się tworzeniem map dna morskiego wokół Wysp Kanaryjskich oraz poszukiwaniem śladów wraków statków/samolotów hobbystycznie.

Mam łódź z sonarem do mapowania, oczywiście jestem też nurkiem w stopniu divemaster i pomyślałem, że to fajne rozszerzenie mojego hobby

Dzięki z góry za wyrozumiałość i jeśli nie trafiłem w dział, to niech mnie moderator nie zabije ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Początek poszukiwań na Kanarach
PostNapisane: wtorek, 17 stycznia 2017, 19:43 
Offline
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): środa, 25 stycznia 2006, 23:03
Posty: 91
Lokalizacja: POMORZE
Cytuj:
-Czy bez ŻADNEGO doświadczenia na lądzie, nie mając do czynienia z wykrywaczem metalu nigdy wcześniej ( no chyba że taki w laboratorium) mogę od razu zacząć podwodne poszukiwania?

jak najbardziej przecież od czegoś trzeba zacząć, skoro jesteś divemastrem to woda jest twoim "naturalnym" srodowiskiem ;) .
Cytuj:
-Dużo czytałem na temat wykrywacza Excalibur 2, podobno jest bardzo dobry i w świetnej cenie jak na początek, czy można nim też buszować po plaży w celach treningowych?

-Czy ten Excalibur będzie się nadawał do piasku/skał pochodzenia wulkanicznego? Tu gdzie mieszkam wszystko jest pochodzenia wulkanicznego.. Też pod wodą.

tak tak i jeszcze raz tak, to jeden z najlepszych podwodnych wykrywaczy :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Początek poszukiwań na Kanarach
PostNapisane: wtorek, 17 stycznia 2017, 19:55 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): wtorek, 17 stycznia 2017, 17:01
Posty: 3
Wielkie dzięki za szybką odpowiedź :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Początek poszukiwań na Kanarach
PostNapisane: wtorek, 17 stycznia 2017, 23:21 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): środa, 5 sierpnia 2015, 11:50
Posty: 64
Z tego co wiem to żaden wykrywacz nie bedzie działać dobrze na podłożu wulkanicznym. Będziesz mieć sygnały jak na żużlu, amerykance mowia na to "hot rocks" dają zazwyczaj sygnały podobne do np foli. Kto kiedykolwiek próbował szukać na takim podłożu np na drodze to powinien wiedzieć o czym mówię. W takim miejscu żaden wykrywacz nie bedzie działać.Excalibur 2 jak najbardziej nadaje się do nurkowania, słonej wody czy plaży ale z tym juz sobie chyba nie poradzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Początek poszukiwań na Kanarach
PostNapisane: środa, 18 stycznia 2017, 07:52 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2003, 00:00
Posty: 993
Lokalizacja: Gdynia
Do tego jedynie nadaje się wykrywacz PI. Nie mają one niestety dyskryminacji ale doskonale radzą sobie z mineralizacją. Używałem swojego Tesoro PIranha w Hiszpanii w morzu śródziemnym i w Portugalii w Atlantyku bez żadnych problemów. Nowsza, dostępna wersja tego wykrywacza to Tesoro Sand Shark.
Excalibur też da radę ale PI do tego celu są lepsze i tańsze.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Początek poszukiwań na Kanarach
PostNapisane: środa, 18 stycznia 2017, 11:23 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 10 stycznia 2012, 22:36
Posty: 185
Będąc na Gran Canaria i nie mogąc poradzić sobie z ustawieniami wykrywacza (jak i propointera) spowodowanymi mineralizacją gruntu zniechęciłem się do poszukiwań :lol: :ups: .
Życzę powodzenia. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Początek poszukiwań na Kanarach
PostNapisane: sobota, 28 stycznia 2017, 18:40 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 3 listopada 2011, 11:55
Posty: 217
Lokalizacja: Berlin\Danzig
Mam Excalibura .
To fajny sprzęt na słoną wodę i nie tylko.
Prosty w obsłudze--włącz i szukaj.
Po plaży możesz tez nim śmiało latać.
Latać i kosić :D
Wysoka mineralizacja gruntu go nie rusza, bo EX ma opatentowany system BBS.
Broad Band Spectrum.
U mnie w stajni ma dożywocie. :1

Co Pan Denar może chwalić jak nie Tesoraki ze swojego sklepu... :zb


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Początek poszukiwań na Kanarach
PostNapisane: sobota, 28 stycznia 2017, 19:41 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2003, 00:00
Posty: 993
Lokalizacja: Gdynia
PI nie ma żadnego problemu z mineralizacją, ponadto w morzach i oceanach nie ma aż tyle śmieci żelaznych co w jeziorach. Miałem dwa Excalibury II, które wg. mnie są za drogie i mocno przereklamowane i dlatego moim wyborem do wody słonej zawsze będzie PI. Oprócz Tesoro PI do wyboru są także PI White'sa, Garretta, JW Fishera, C.Scopa i parę innych. Większość z nich wypróbowałem, ale wolę Tesoro, które są stosunkowo tanie, odpowiada mi ich pancerna konstrukcja, praca na jednym komplecie baterii ponad 100 godzin i to, że nawet gdyby się zdarzyło zalanie elektroniki to po przepłukaniu wodą destylowaną i wysuszeniu będą pracować nadal. Moja PIranha ma ok. 20 lat, była tylko raz w naprawie i jestem pewien, że wytrzyma jeszcze z 10 lat i nie odbiega parametrami od innych wykrywaczy PI.
Wszystko jest oczywiście indywidualnym wyborem wg. gustu i potrzeb oraz uleganiu narzucanym modom np. przez fora amerykańskie, gdzie lansuje się głównie Excalibura i Fishera CZ21.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Początek poszukiwań na Kanarach
PostNapisane: czwartek, 2 lutego 2017, 21:09 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): wtorek, 17 stycznia 2017, 17:01
Posty: 3
Dzięki wszystkim za swoje opinie. Myślałem, ze zostane zjechany za brak doswiadczenia, jak to zwykle w internecie bywa, a tutaj proszę, pełna kultura, jeszcze pomagać chcą :) Bardzo miło

Nurkuje często w miejscach raczej niedostępnych dla zwykłych śmiertelników, są to zatoki podwodne, płytke kaniony oraz ujścia płyt tektonicznych, takie podwodne korytarze. Gromadzą się tam różne rzeczy, ostatnio było głośno, bo niedaleko mojej wyspy Gran Canaria, właśnie w takim podwodnym miejscu wyłowili cztery monety 8 reales z 1623 roku. Prądy morskie tam wszystko znoszą, ale to raczej szczęście niż praca.. Historia też wydaje się podejrzana. Na pocieszenie powiem, że Hiszpania zabrała im prawa do skarbu i policja odebrała im monety :)

Dlatego potrzebuję sprzętu do płytkiego nurkowania, 20-35m z tego co widzę, to tylko Excalibur II spełnia moje wymagania. A co z tą skałą wuklaniczną? Da radę?

Może macie jakieś inne pomysły? Jeszcze raz dzięki


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL