Teraz jest wtorek, 23 kwietnia 2024, 17:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Magnes neodymowy
PostNapisane: piątek, 20 lipca 2018, 01:22 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): czwartek, 19 lipca 2018, 16:09
Posty: 2
Witam :)

To mój pierwszy post i piszę, żeby podzielić się swoimi zupełnie początkowymi doświadczeniami z jakąkolwiek formą poszukiwań - padło na magnes.

Zaczęło się od oglądania nagrań na youtube i przyszła chęć również sobie porzucać. Tak się składa, że jestem z Poznania i tu postanowiłem spróbować szczęścia na Warcie, ale chciałem, żeby wszystko wyszło zgodnie z przepisami, mając na względzie znany pewnie wszystkim nieszczęśliwy przypadek, więc zacząłem od wybadania terenu i okazało się, że temat magnesów jest polskiemu prawu mało znany, ale się udało.

A zrobiłem to tak:

Ze strony Wojewódzkiego Konserwatora Ochrony Zabytków ściągnąłem "Wniosek o wydanie pozwolenia na poszukiwanie ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych w tym zabytków archeologicznych", a że Poznań podlega pod Miejskiego Konserwatora Zabytków, który w ogóle nie posiadał tego typu wniosków, po konsultacji z archeologiem, którego numer uzyskałem od Miejskiego Konserwatora (i który zatwierdza w Poznaniu takie wnioski), zamieniłem w dokumencie Wojewódzkiego na Miejskiego i zmieniłem adres.

Wniosek wymagał ode mnie również mapy 1:10000 z zaznaczonym obszarem planowanych poszukiwań, zgodę właściciela i oświadczenie o posiadanym tytule prawnym do terenu, na którym będą prowadzone poszukiwania, plus opłata skarbowa.
Właścicielem terenu okazało się być 'Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Poznaniu', która to jednostka, po dłuższych wyjaśnieniach postanowiła wydać mi zgodę pod kilkoma zrozumiałymi warunkami typu nie utrudnianie życia innym uczestnikom drogi wodnej czy nie niszczenie skarp i nabrzeża.

Cała bieganina za dokumentami i sporo czasu spędzonego przy telefonie, tłumacząc każdemu z osobna, czego chcę i co to jest ten magnes neodymowy, finalnie zakończyła się wydaniem zezwolenia. Chociaż teraz pewnie w biurze konserwatora miejskiego jestem powodem do żarcików jako ten, co przeczesuje rzekę, to warto było, Warto!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Magnes neodymowy
PostNapisane: piątek, 20 lipca 2018, 07:44 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 22 lutego 2006, 21:56
Posty: 3187
Lokalizacja: Dolny Śląsk
No to pokaż, jak na Warcie było warto.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Magnes neodymowy
PostNapisane: piątek, 20 lipca 2018, 18:10 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 16 sierpnia 2009, 11:46
Posty: 80
Fajnie, ze sie udalo.
Kiedys gdy chcalem polatac z zykrywka po polach w UK tez musialem sie nagimnastykowac aby uzyskac zezwolenie od wlasciciela gruntu.
W Polsce atmosfera wokol poszukiwan, roznorakich nie tylko magnesem lub wykrywka, troche ostatnio spuchla. Czasami sie zastanawiam czy nie zmienic hobby na "poszukiwanie zezwolen".
Wracajac do tematu rozumiem, ze przeszedles cala procedure, bez uproszczen? Pytam odnoscie duzych kontrowersji ostatnio walkowanych na forum (przynajmniej w teorii) co do podawania lub nie numeru KW?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Magnes neodymowy
PostNapisane: piątek, 20 lipca 2018, 21:22 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): czwartek, 19 lipca 2018, 16:09
Posty: 2
fishowiec napisał(a):
Fajnie, ze sie udalo.
Kiedys gdy chcalem polatac z zykrywka po polach w UK tez musialem sie nagimnastykowac aby uzyskac zezwolenie od wlasciciela gruntu.
W Polsce atmosfera wokol poszukiwan, roznorakich nie tylko magnesem lub wykrywka, troche ostatnio spuchla. Czasami sie zastanawiam czy nie zmienic hobby na "poszukiwanie zezwolen".
Wracajac do tematu rozumiem, ze przeszedles cala procedure, bez uproszczen? Pytam odnoscie duzych kontrowersji ostatnio walkowanych na forum (przynajmniej w teorii) co do podawania lub nie numeru KW?


Nikt nie zapytał mnie na żadnym etapie o numer księgi wieczystej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Magnes neodymowy
PostNapisane: piątek, 20 lipca 2018, 21:39 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 16 sierpnia 2009, 11:46
Posty: 80
Dziekuje za odpowiedz. Powodzenia!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Magnes neodymowy
PostNapisane: sobota, 21 lipca 2018, 21:21 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): piątek, 15 grudnia 2017, 22:51
Posty: 29
To może jakaś krótka relacja z poszukiwań. Temat ciekawy, domyślam się jednak że przewagę złomu się wyciąga.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL