Teraz jest środa, 24 kwietnia 2024, 11:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dolny Śląsk
PostNapisane: niedziela, 26 marca 2017, 13:57 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 19:50
Posty: 68
Witajcie, pozwolę sobie przekleić post z mojego rodzimego forum, ze względu na brak odpowiedzi. Być może tutaj ktoś bedzie w stanie mi odpowiedzieć.

Cześć,
Trochę mnie nie było, przez ostatnie dwa lata trochę wypadłem z wykopków a mój Deus leżał w kartonie i czekał na lepsze czasy.
Z Olsztyna wyniosłem się do Łodzi, pełen entuzjazmu eksploratorskiego, ze względu na mnogość pól i Bitwę Łódzką dookoła. Jak się okazało rzeczywistość nie była tak przychylna jak w woj. Warmińsko-Mazurskim. Tutaj na poszukiwaczy prowadzona jest nagonka na całego. Tym sposobem pól należało unikać a lasów jak na lekarstwo. Mieszkańcy donoszą jak tylko ktoś pojawi się na horyzoncie, policja potrafi zarekwirować sprzęt i przeszukać mieszkanie, generalnie dla świętego spokoju odłożyłem nieco kopanie na ostatni plan.
Wreszcie przyszedł moment upragniony. Wyprowadzam się na Dolny Śląsk. Chyba polska Mekka jeśli chodzi o tajemnice, skarby i poszukiwania, to wszyscy doskonale wiemy, jednakże nurtuje mnie jedna rzecz.
Orientujecie się jak tam wygląda podejście do naszego hobby? Wiadomo, że prawo jest wszędzie takie samo, jednakże mieszkając w Olsztynie, nie czułem się jak bandyta a wręcz przeciwnie, jak ktoś kto o historię dba i robi dla niej coś dobrego.

Będę wdzięczny za info.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Dolny Śląsk
PostNapisane: wtorek, 28 marca 2017, 15:18 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 7 marca 2016, 04:41
Posty: 4
Lokalizacja: Nigdylandia
Generalnie nie jest najgorzej - jak dotychczas nie miałem żadnych problemów, a zdarzyło się rozmawiać z kilkoma rolnikami i strażą leśną. Znajomy policjant również ma nasze hobby jak i nas w głębokim poważaniu, podczas rozmowy wspominał jednak o kolegach, którzy nam nie odpuszczą - wiadomo, jak wszędzie trzeba być ostrożnym.

Osobiście uważam że na DŚ będziesz miał większy problem z namierzeniem dobrej miejscówki aniżeli z funkcjonariuszami prawa. Kolejnym minusem wartym wspomnienia są zbyt nadgorliwi obserwatorzy- niektórych trzeba przekupić garścią prl, aby zrezygnowali z miliona niepotrzebnych, irytujących pytań i zafundowali upragniony spokój; dlatego polecam poszukiwania na zapomnianych rubieżach, z daleka od wszelkiego rodzaju interesantów. Czasami można mieć pecha i wdepnąć w mniej przyjazne miejsce...

W skrócie:

lasy: jak nie ma myśliwych, raczej :1
pola: dla bezpieczeństwa lepiej zapytać o zgodę (zawsze możesz trafić na miejscowego wariata, a wtedy będzie pozamiatane :lol: )


Pomyślności


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Dolny Śląsk
PostNapisane: niedziela, 17 lutego 2019, 21:41 
Offline

Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2019, 12:47
Posty: 0
Pola to już nawet w swoich okolicach ludzie odpuścili bo sąsiad pozwoli, a obcy telefonista zglosi. Nastała era leśnych poszukiwań ponownie, jak za czasów PI.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL