Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 19:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ace 150 ??
PostNapisane: piątek, 4 marca 2005, 14:03 
Offline
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 6 lutego 2004, 11:53
Posty: 94
MAm pytanie czy wykrywacz gareta ace 150 nadaje się na militaria ? Wygląda bardziej na monetki, ale może ktoś kompetentny się wypowie. Zaznaczam, że i tak głownie szukam bez dyskryminacji. :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 4 marca 2005, 14:33 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): środa, 26 stycznia 2005, 16:21
Posty: 361
Lokalizacja: Pruszków
Ace zarowno 150 jak i250 jest dedykowany specjalnie na monety i drobnice, z militariami sobie radzi ale nie tak dobrze jak z drobnica.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: aby nie powtarzac
PostNapisane: piątek, 4 marca 2005, 19:22 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 11 lutego 2005, 19:26
Posty: 141
tego w kolko:
http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=162027
zapraszam rowniez do nas nt Ace:
http://www.garrett.pl/hobby/forum/phpBB2/viewforum.php?f=5

mam nadzieje ze bedzie bez cenzury ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 marca 2005, 23:31 
Offline
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 6 lutego 2004, 11:53
Posty: 94
Z tego co widze to jednoznacznej odpowiedzi nie ma :n . Mi zależy tylko na tym żeby wykrywacz wykrył bagnet czy karabin. Nie mówie że ma łapac powyżej 1m , bo z mojego doswiadczenia wynika że nie czesto takie dołki kopie (mam jabla PI i ma duzy zasięg ) :jump
Mam już mentlik w głowie..500zł i nie wiem co wybrać :que :piwo :piwo


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 9 marca 2005, 00:38 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): środa, 26 stycznia 2005, 16:21
Posty: 361
Lokalizacja: Pruszków
ace150 lapie bagnet (niestety test w powietrzu) z okolo 45-60cm... zalezy jaki.. jak juz napisamo helm z okolo1metra... (to byla 250 ale to prawie takie same detektory)
na pewno przy militariach zapomnij o tej ubogiej dyskryminacji w ace150... tylko all metal.
to ze detektor jest na monetki nie znaczy ze nie zlapie militariow. elektronika i procesor jest po prostu zkalibrowany na monety. przy militaria po prostu identyfikacja bedzie niezgodna z prawda..... wykryje helm a pokaze ze to zlota moneta :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 marca 2005, 12:43 
Offline
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 6 lutego 2004, 11:53
Posty: 94
Dla mnie dyskryminacja to zbędy luksus :za , nie przepuszcze żadnego "sygnałka" , mimo że człowiek sie nakopie :jump
ALe troszke sportu nie zaszkodzi...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: ace 150
PostNapisane: czwartek, 10 marca 2005, 13:30 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): piątek, 11 lutego 2005, 16:49
Posty: 63
Lokalizacja: kostrzyn n.o
W czoraj byłem pierwszy raz z ace 150 na wykopkach (żadnych szczególnych znalezisk), w ramach poznawania wykrywacza. Muszę przyznać,ze maszynka jest bardzo czuła i na funkcji "all metal" i przy maksymalnej czułości piszczy jak oszalały przy najmniejszych znalezionych odłamkach. Po kilkunastu sygnałach można już poznać co znalazł tzn. zmienny dźwięk przy łuskach i dużych metalowych przedmiotach i inne natężenie dźwięku przy małych "śmieciach". W okopie na głębokości ok. 1 metra znalazł kociołek i coś w rodzaju saperki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 marca 2005, 14:37 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Nie wiem jaki wykrywacz testowałeś, ale chyba inny ACE 150 niż ja mam u siebie.

W ACE 150 sygnał jest dwustanowy (jest albo go nie ma) i nie może być mowy o różnej sile sygnału.

Różnice w sygnale pojawiają się jedynie gdy pod sondą znajdzie się przedmiot dyskryminowany - sygnał może być wówczas urywany. Innym przypadkiem jest gdy przedmiot ma dużą przewodość - sygnał przypomina charakterystyczny gong. Taki gong mogłeś usłyszeć jeśli znalazłeś kociołek z alu lub miedzi (stalowa duża powierzchnia też moze wywołać gong).

Ten metr w okopie też chyba nie był z Sevres pod Paryżem :que

:pa

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 marca 2005, 15:20 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2005, 12:00
Posty: 138
W Sevres mają kopię, "oryginał" - nie zapominajcie o "y"! - błąd ortograficzny!!! jest wiadomo gdzie ;)

Na poważnie to rysiek sie przejęzyczył chodziło pewnie o ten gong :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: ace 150
PostNapisane: sobota, 12 marca 2005, 13:12 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): piątek, 11 lutego 2005, 16:49
Posty: 63
Lokalizacja: kostrzyn n.o
pakiet napisał(a):
W Sevres mają kopię, "oryginał" - nie zapominajcie o "y"! - błąd ortograficzny!!! jest wiadomo gdzie ;)

Na poważnie to rysiek sie przejęzyczył chodziło pewnie o ten gong :)



No wlaśnie... ale ogólnie rzecz biorąc m :) aszynka "naweyt nawet..." :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 3 kwietnia 2005, 17:53 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): sobota, 2 kwietnia 2005, 09:35
Posty: 59
Lokalizacja: Olsztyn
Powiedzcie czy ogolnie oplaca sie ten wykrywacz kupowac i jak dokladnie idzie garrettowi ace 150 wykrywanie militarii.
Gdybysmy mieli porownac Rutusa Firsta a Garretta Ace 150 to ktory byscie wybrali na militaria i monetki ??


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 3 kwietnia 2005, 23:26 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 29 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4456
Lokalizacja: Stalowa Wola / Krakow
lazilem ostatnio ze 150 i powiem szczerze na monetki bedzie na militarke stalowa nie polecam z tego co pamiętam to ma 2 tony jeden na stal drogi na kolor jesli chodzi o kolorek czesze zdrowo niczego nie przepuscisz (oczywiscie w granicach zasiegow ktore dla kolorkow sa przyzwoite) w przypadku stali bywa roznie genralnie wykrywa ja niezle chodz niedziala wtedy wskaznik glebokosci albo glupieje :D powazna wada wykrywacza jest brak pin-pointu ktory w przypadku mocnej koncentracji fantow (ze wzgledu na to ze to dynamik) powaznie utrdnia lokalizacje znaleziska a co do rutusa to sie ni e wypowiadam bo nie chodzilem z nim...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 11:44 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): środa, 16 marca 2005, 12:39
Posty: 311
Lokalizacja: Warszawa
Chyba właśnie się zdecydowalem na zakup mojego pierwszego wykrywacza. Mysle wlasnie o Garrecie. Zastanawiam sie tylko czy warto dorzucić te prawie trzy stowki na 250, czy zaspokoić się 150. Jak uważacie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 17:53 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): poniedziałek, 13 grudnia 2004, 00:21
Posty: 187
Lokalizacja: GDAŃSK
Chce sobie kupić jeszcze jedną wykrywke i skłaniam się ku zakupowi ACE 150. ACE 150 jest troche ,, uboższe" w porównaniu do ACE 250 ale róznice nie są warte tych 300 pln:) .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: ACE 150
PostNapisane: wtorek, 12 kwietnia 2005, 10:28 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): piątek, 11 lutego 2005, 16:49
Posty: 63
Lokalizacja: kostrzyn n.o
Ja chodzę z ACE 150 i moim zdaniem wykrywacz ma poważna wadę(błąd ortograficzny!!! czy w innych też jest takie rozwiązanie)- cewka jest wykonana (chodzi mi o dolną powierzchnię) z materiału , który przy jakimś uderzeniu chodźby w kamień odpryskuje!!!! Ostatnio zauważyłem to u siebie tylko że już mam odprysk wielkości monety 5 zł i błąd ortograficzny!!! nawet kiedy to się stało!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL