Teraz jest niedziela, 28 czerwca 2026, 14:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tesoro Cibola, Eldorado...
PostNapisane: wtorek, 19 lipca 2005, 18:30 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2004, 21:42
Posty: 35
Lokalizacja: Śląsk
Witam

Proszę o opinie dot. wykrywaczy Cibola, Vaquero, Eldorado, bo na forum mało o nich.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 19 lipca 2005, 19:11 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): piątek, 7 lutego 2003, 01:00
Posty: 22
Cześć.
Miałem Eldorado i bardzo miło go wspominam.
Sprzęcik lekki,ekonomiczny(bateria 9V wystarcza na długo) na kolorki super.
Teraz na go kumpel i sobie chwali.
Cibola i Vaquero to nowsze modele chyba o podobnych parametrach tylko mają identyfikację tonalną, Eldorado tego nie ma.
pozdr.
marek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 19 lipca 2005, 19:19 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 5 listopada 2004, 13:58
Posty: 2264
Lokalizacja: Wielkopolska
Bingo ! a jakie wrażenia po przesiadce na Tejona ?
Duży skok technologiczny ?
Jakie plusy i minusy tego posunięcia?

Pozdrawiam.

Maciej G.


Ostatnio edytowano wtorek, 19 lipca 2005, 19:42 przez Maciej G, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 19 lipca 2005, 19:34 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): piątek, 7 lutego 2003, 01:00
Posty: 22
Witam.
na razie mogę powiedzieć że Tejon ma większy zasięg i na dokładnie przeczesanych miejscach Eldorado jeszcze się coś znalazło Tejonem.
Tejon lubi żelazo i czasami mam problem ze zidentyfikowaniem sygnału (przed wykopaniem oczywiście) czy to większy złom czy kolor a w Eldorado rozpoznawałem to od razu.
na razie się poznajemy ale jestem zadowolony ze zmiany.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 19 lipca 2005, 19:48 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 5 listopada 2004, 13:58
Posty: 2264
Lokalizacja: Wielkopolska
A jak się ma kwestia dostrojenia do gruntu i podwójna dyskryminacja w praktyce ?
Jak działa sygnalizacja dźwiękowa ?

Pozdrawiam.

Maciej G.

Przepraszam autora wątku , że trochę zboczyłem z tematu ... :)
Kolega Sapertotuń ma Cibolę i pewnie chętnie Ci o niej opowie .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 19 lipca 2005, 19:58 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): piątek, 7 lutego 2003, 01:00
Posty: 22
Macieju G sprecyzuj bo nie wiem czy chodzi ci ogólnie o te sprawy czy pytanie tyczy się to Tejona.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 19 lipca 2005, 20:07 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 5 listopada 2004, 13:58
Posty: 2264
Lokalizacja: Wielkopolska
Pytam wyłącznie o Tejona :) , ale możesz o nim pisać w kontekscie doświadczeń z Eldorado .
Pytam o sygnalizację dźwiękową bo piszesz ....Tejon lubi żelazo i czasami mam problem ze zidentyfikowaniem sygnału (przed wykopaniem oczywiście) czy to większy złom czy kolor a w Eldorado rozpoznawałem to od razu.
W moim Silwerze identyfikacja dźwiękowa jest bardzo fajna i dużo mówi o tym co jest pod cewką do tego stopnia ,że sprawdzam kumplom z innymi wykrywaczami niepewne sygnały i sugeruję czy warto to kopać .
Miałeś jakieś inne Tesoro poza Eldorado wcześniej ?

Maciej G.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 19 lipca 2005, 20:13 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2004, 21:42
Posty: 35
Lokalizacja: Śląsk
spox, o Tejonie też chętnie poczytam. :1 czy w nim jest manualne ustawianie gruntu?
pytanie dotyczy także Ciboli, i innych modeli Tesoro.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 19 lipca 2005, 20:23 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 5 listopada 2004, 13:58
Posty: 2264
Lokalizacja: Wielkopolska
Manualne dostrojenie masz m.in. Tejonie ,VaQuero i starszym Eldorado .
Cibola jest wyższym modelem od Silwera zastąpił miejsce po KonQwistadorze , nie posiada manualnego dostrojenia do gruntu.
Na stronie producenta (www.tesoro.com) jest forum , można tam się wiele dowiedzieć .
Tylko to specyficzne słownictwo ... :666

Pozdrawiam.

Maciej G.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 19 lipca 2005, 20:28 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): piątek, 7 lutego 2003, 01:00
Posty: 22
Z Tesoro miałem Eldorado i Tejona.
Odnośnie Tejona to w porównaniu z Eldorado dzwięk podczas detekcji jest mniej zróżnicowany.
W Eldorado jak się miało pod cewką żelazo którego nie wycieła dyskryminacja to dzwięk był całkiem inny niż przy kolorze.
W Tejonie dzwięki są bardzo podobne przy żelazie nie wyciętym dyskryminacja i przy kolorze.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 19 lipca 2005, 20:35 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): piątek, 7 lutego 2003, 01:00
Posty: 22
Manualne dostrojenie do gruntu to spoko sprawa i wbrew pozorom bardzo prosta do opanowania.
Jak by co to pytajcie.
marek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 19 lipca 2005, 20:55 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2003, 00:00
Posty: 993
Lokalizacja: Gdynia
Vaquero to następca Eldorado, różni się przede wszystkim wyższą częstotliwością (14,3 kHz) i ma w związku z tym większy zasięg. Cibola to następca Conquistadora uMAXa i pracuje na takiej samej częstotliwości co Vaquero. Ani Cibola ani Vaquero nie mają identyfikacji tonowej, chociaż osoby z dobrym słuchem "na pewno" pisze się oddzielnie - błąd ortograficzny!!! usłyszą niuanse.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 19 lipca 2005, 21:00 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 5 listopada 2004, 13:58
Posty: 2264
Lokalizacja: Wielkopolska
Denar ! A jakie są Twoje odczucia odnoście uwagi Bingo o Dźwieku w Tejonie ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 19 lipca 2005, 21:39 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2003, 00:00
Posty: 993
Lokalizacja: Gdynia
W Tejonie wiele można słuchowo wychwycić, jednak trzeba na to więcej czasu niż w przypadku innych modeli. Czasami wciąż nabieram się na większe żelazo, ale na plaży rozróżniam nawet niektóre nominały. Tak jak z innymi wykrywaczami im więcej pracujemy z wykrywaczem tym więcej on nam mówi
Jak idą żniwa w regionie? Pozdrawiam.

O co chodziło z tym błędem ortograficznym? Czasami z szybkości je popełniamm, ale jeżeli już to prędzej zrobię błąd składniowy. Chyba nie napisałem słuch przez samo h?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 19 lipca 2005, 21:46 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): piątek, 7 lutego 2003, 01:00
Posty: 22
W Beskidach żniwa jeszcze nie rozpoczęte.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL