Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 04:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ace 250 ktory dzisiaj dostal kota
PostNapisane: niedziela, 18 września 2005, 19:47 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): niedziela, 28 sierpnia 2005, 10:22
Posty: 78
Witam mam oto taki problem dzisiaj pojechalismy z kumplem poszperac troszke moim Ace250 i po jakies pol godziny moze 40 minut
w lasku dostal kota czyli piszczy, ikonka lata we wszystkie strony nawet gdy go podniose do gory mowi ze cos metalowego jest,
chodze na czulosci dwie kreski od konca ale zauwazylem ze przestal piszczec gdy mu zjechalem czulosc na druga kreske.
Wymienilem baterie (na lcd pokazuje pelne) i o dziwo sie uspokoil. Pojechalem na najblizsze pole po wymianie bateri i przez 30 minut
spokoj po tym czasie na nowo wariacje.Kable sprawdzilem z cewka sprawdzilem. Acha po odlaczeniu cewki dalej wariuje ikonka na lcd
i piszczy. CZy ma moze wplyw to ze dzisiaj po wczorajszych deszczach pole i w lesie bylo wilgotno i by sie rozstrajalo cos?
Prosze o rade lub moze ktos sie juz z takim czyms spotkal
dzieki z gory


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 18 września 2005, 20:34 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3836
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
wyczysc styki od bateri nie wiem jak tam dokaldnie jest zrobione ale moze podegnij blaszki od bateri tak zeby lepiej kontaktowaly:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 18 września 2005, 20:38 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): niedziela, 28 sierpnia 2005, 10:22
Posty: 78
witam
tam nie ma blaszek sa sprezynki a tak wogle to zapomnialem napisac ze to nowka 3 razy byl w terenie po okolo 30 minut
dzieki za uwage


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 18 września 2005, 21:38 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): sobota, 1 czerwca 2002, 00:00
Posty: 419
Lokalizacja: Mońki
Jesteś absolutnie pewien jakości baterii? Niedawno miałem w naprawie detektor (innej firmy), który po założeniu baterii alkalicznych "odżył" i działa do dziś. Okazyjnie, tanio kupione baterie często w praktyce okazują się bezwartościowe. Zmierz napięcia poszczególnych ogniw. Pamiętaj, że taki pomiar ma sens jedynie pod obciążeniem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 18 września 2005, 21:48 
Offline
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2005, 22:27
Posty: 95
Lokalizacja: Szczecin
i ja miałem to samo ze swoim ace,tyle że po paru minutach się uspokoił i jak do tej pory wszystko jest ok.Nie wydaje mi się aby była to wina baterii,gdyż wiele razy zdarzyło mi się chodzić z wykrywką do ich całkowitego rozładowania,kiedyś też nie dokręciłem nakrętki od wtyczki i garecik zachowywał się podobnie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 18 września 2005, 22:22 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): niedziela, 28 sierpnia 2005, 10:22
Posty: 78
Witam
po godzince lezenia w domu bez bateri uspokoil sie czyli nie piszczy i nic nie lata jutro rano wyjde w teren i zobacze ,
baterie mam alkaliczne oraz nowe "oryginał" - nie zapominajcie o "y"! - błąd ortograficzny!!! sanyo 2100 ni-mh oraz nikona 2000mah co do wtyczki tojest na ful
przykrecona. dzieki za odpowiedz

pozdro

p.s. a czy moze sie jakosc rozstroic od wilgotnej gleby, lub cos?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 19 września 2005, 08:18 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2005, 09:28
Posty: 64
Lokalizacja: Podkarpacie
Już dość długo użytkuję ACE 250 i jak dotąd jeden raz tak samo wariował - w momencie kiedy siadły mi baterie. Stawiałbym, że to jednak problem baterii właśnie.

Pozdr,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 19 września 2005, 08:22 
Offline
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2005, 22:27
Posty: 95
Lokalizacja: Szczecin
wczoraj lataliśmy po mokrej gliniastej ziemi ,kleiła się do butów jak jasna cholera,po pół godzinie mój but ważył chyba z 5 kilo,ale co do wykrywki to nie zauważyłem aby działała inaczej,a już na pewno nie wariowała


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 19 września 2005, 14:33 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): niedziela, 28 sierpnia 2005, 10:22
Posty: 78
witam
chodzilem dzisiaj na sanyo noweczki naladowane full po 40 minutach swir piszczy jak cholera, pojechalem i kupilem alkaliczne duracela po okolo 30 minutach chodzenia po polu i wyciagnieciu jednego guziczka, jakies swastyki paru kapsli dostal swira. Odlanczam cewke dalej piszczy jest 14.30 o 15.00 go wlancze najgorsze to ze nie wiem juz co moze byc?. Acha moja cewka od spodu od nowosci ma takie zmarszczenie pod farba ,czy wasze cewki sa cale gladkie? pozniej jak dostane aparat to wkleje zdjecie.
dzieki za odpowiedzi pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 19 września 2005, 18:13 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 12 września 2005, 01:22
Posty: 550
Lokalizacja: Gdańsk
witam!

ace250 zakupiłem 14.09.2005, jak na razie zero wyjść w teren ( ciągle ćwiczę na "sucho" w domu;);
przy odłączonej cewce (nastawa all metal) i czułości 3 kreski brak jakichkolwiek sygnałów;
odłączona cewka czułość 4 kreski ( nastawa all metal) "pisnęło" 22 razy w ciągu 30 sekund;
odłaczona cewka czułość 5 kresek ( nastawa all metal) piszczy non stop;
moja cewka nie ma "zmarszczeń" pod farbą, jest całkiem gładka...może masz fabryczną wadę cewki i np. z powodu tego "pomarszczenia" wilgoć weszła tam gdzie jej nie powinno być, spróbuj ( jesli masz taką możliwość) podłączyć nówkę cewkę,
mam nadzieję że moje testy będą przydatne

pozdrawiam
bogdans


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 19 września 2005, 20:26 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Witam,

Nie podejmuję się dać diagnozy na odległość co i jak, ale powiem tylko tyle:

Testowanie wykrywacza bez sondy ma taki sam sens jak sprawdzanie samochodu bez silnika.

Powtórzę też kolejny raz, że jeśli zamierzacie szukać ACE 150/250 w miejscach innych niż trawniki, to NALEŻY kupić osłonę na sondę. Zawsze to taniej niż kupienie nowej sondy, której uszkodzenie nie jest objęte gwarancją.

:pa

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 19 września 2005, 21:23 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): niedziela, 28 sierpnia 2005, 10:22
Posty: 78
Witam
na poczatek dzieki za odpowiedzi zrobilem tak gdy piszczalka sie uspokoila po jakis 2 godzinach wlaczylem ja i zostawilem po jakis 30 do 45 minut sama bez ruszania dostala do glowy czyli piszczy sobie ikona lata na wszystkie strony odczekalem nastepne 2 godziny z melodia ace
ktory wariowal nic sie nie zmienilo wiec go odlaczylem i tyle prob jutro dzwonie do firmy o gwarancje zobaczymy co sie stanie .
Uszkodzenie cewki nie objete gwarancja czyli jakie? peknieta cewka, ulamany kawalek zeliwa, czy zwykle male ryski powierzchowne na spodzie bo nie rozumiem.
sprobuje wkleic zdjecia ale cos mi nie wychodzi?[/img]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 19 września 2005, 21:53 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Cytuj:
Uszkodzenie cewki nie objete gwarancja czyli jakie? peknieta cewka, ulamany kawalek zeliwa, czy zwykle male ryski powierzchowne na spodzie bo nie rozumiem.


Wszystko to co wymieniłeś nie jest objęte gwarancją, czyli wszelkie uszkodzenia mechaniczne spowodowane przy użytkowaniu, a nie wynikające z wady fabrycznej.

Zwłaszcza rysek nikt nie usunie w ramach gwarancji :D

:pa

proscan

PS
Gdzie kupiłeś? W Warszawie czy w Krakowie?

PPS
Sondy Garretta nie zawierają żeliwa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 19 września 2005, 22:31 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): niedziela, 28 sierpnia 2005, 10:22
Posty: 78
W Krakowie sonda powinna byc dobra cos z ta elektronika jest nie tak


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 19 września 2005, 22:32 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): niedziela, 28 sierpnia 2005, 10:22
Posty: 78
i jeszcze


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL