Teraz jest czwartek, 25 czerwca 2026, 06:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 29 września 2006, 00:29 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): niedziela, 9 kwietnia 2006, 16:45
Posty: 497
Lokalizacja: Łódź
Witam.
Testy w powietrzu mogę dla Ciebie zrobić dla obu detektorów , ale jako kwatermistrz czyli diler mogę zostać posądzony o nierzetelność i manipulacje .
Takie testy najlepiej jest przeprowadzać w licznym gronie osób niezależnych na przykład na zlocie i wtedy opublikować na forum(innych detektorów też).
z własnego doświadczenia nie mogę wyrazić opini o Ultrze 2 , bo z nią nie chodziłem tylko z wcześniejsza wersją Ultra1,a później z solarisem i ACE250 jako rezerwowym.
Pozdrawiam DARZ DÓŁ


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 29 września 2006, 16:39 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 7 listopada 2005, 00:26
Posty: 133
Lokalizacja: Poznań
Wklejam tabelkę, którą swego czasu opracował i zamieścił na tym forum kolega Grzebiuszka.
Jest to test dla standardowej cewki i dużej, opcjonalnej (za 400 zł).

Gdy robiem sam testy (monety) na standardowej cewce nie zauważyłem różnic w zasięgach dla poszczególnych trybów pracy. Wyniki miałem takie same jak kolega Grzebiuszka.

[ img ]

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 30 września 2006, 16:32 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 18 września 2006, 15:00
Posty: 14
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Witam :)

Wielkie dzięki.
Zapytam dla pewności; ten test był wykonany w powietrzu ma się rozumieć ?

Co do ultry 2 to czy ktoś dysponuje innymi danymi niż te zamieszczone na stronie producenta?
Jeśli tak to proszę napisać dla porównania.

Serdecznie pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 30 września 2006, 18:46 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): niedziela, 9 kwietnia 2006, 16:45
Posty: 497
Lokalizacja: Łódź
Jeśli chcesz to rozpakuje nowa Ultre włożę akumulatorki i zrobie test w powietrzu dla kilku monet.
Jednak moje pomiary będą musieli potwierdzić inni użytkownicy Ultry2 nie zwiazani z producentem.
Jeśli ktoś byłby przeciwny zamieszczeniu tu takich pomiarów wykonanych przeze mnie to niech sie wypowie. :cop


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 30 września 2006, 22:35 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Ja jestem jak najbardziej ZA. Teraz wszyscy wiedzą Resty, że jesteś kwatermistrzem, więc kto chce ten Ci uwierzy. Ja wierzę, że zrobisz test rzetelnie.

Inną sprawą jest czy to porównanie ma sens. Ale rozumiem, że młodzi poszukiwacze lubią dane o zasięgu w powietrzu.

:pa

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 30 września 2006, 23:05 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): poniedziałek, 18 października 2004, 20:58
Posty: 234
Lokalizacja: Łódź
Przypomnę tylko (a było już o tym sporo) Zasięg to nie wszystko !! Kupując swój pierwszy własny ;) wykrywacz sugerowałem się właśnie zasięgiem i pomimo to że był to wykrywacz renomowanej zagranicznej firmy w moich rękach był mało skuteczny (używałem go ponad rok) . Jakiś czas temu zmieniłem wykrywkę na inna - oceniam że ma zasięg jakieś 10% -15% mniejszy ale skuteczność wzrosła mi kilkakrotnie na tych samych terenach . Uważam że należy po prostu zacząć szukać i nabierać doświadczenia :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 1 października 2006, 11:53 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2005, 08:58
Posty: 1155
Lokalizacja: Ziemia - Planeta Ludzi (Czasowo Port Royale)
Cytuj:
Uważam że należy po prostu zacząć szukać i nabierać doświadczenia :)


Święte słowa :1 [/quote]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 1 października 2006, 22:49 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): niedziela, 9 kwietnia 2006, 16:45
Posty: 497
Lokalizacja: Łódź
Zgadzam się z Wan Wordenem, Konsosem a nawet z Proscanem że pomiary w powietrzu niczego nie dowodzą ,a tylko praktyka (z konkretnym wykrywaczem),dobre rozeznanie terenu i trochę szczęścia zapewni dobre efekty w poszukiwaniach.
Proskan jeśli czytałeś wątki swojego innego postu to powinieneś wiedzieć że nigdy i przed nikim nie ukrywałem że sprzedaje detektory.
Na innych witrynach nie zauważyłem abyś Ty o tym wspominał przy każdym poście w którym się wypowiadasz -
CZYLI PROSCAN JESTEŚ UKRYTYM DILEREM!!!! :jump : :)
A wracając do tematu test przeprowadziłem W MIESZKANIU na akumulatorkach GP 2500,dla współczesnych monet obiegowych
ustawienia dynamiki :
Czułość -max,
Głośność -max,
Dyskryminacja położenie środkowe (na godzinie 12),
Balans gruntu na 0
lewą ręką trzymałem linijkę z przeźroczystego tworzywa w wewnętrznym otworze cewki ,prawą ręką poruszałem monetą zbliżając ja równolegle do cewki
Pomiar + - 0,5 mm .Detektor umieszczony był na ławie ok 50 cm nad żelbetowym stropem .
1 gr- 19cm
2 gr-20,5 cm
5 gr- 24cm
10gr- 18,5cm
20gr-20,5cm
50gr-22cm
1zł-25cm
2zł-28cm
5zł-30cm
No Proscan teraz możesz sobie poużywać , ale jak ktoś chce to dla 250-ki mogę zrobić test w tych samych warunkach otoczenia dla porównania.
Pozdrawiam wszystkich


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 1 października 2006, 23:08 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 3389
Lokalizacja: Bytom
Resty-na szybko :
1/Piotr S. vel Proscan /przez "c" nie "k" /... :)

i glowne - producenci zalecaja by NIC NIE DAWAC NA MAXA a zwlaszcza czulosci "potencjometr do oporu i milimetr z powrotem"

"Uważam że należy po prostu zacząć szukać i nabierać doświadczenia" -tak jak i "swiete slowa"

.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 2 października 2006, 09:41 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 18 września 2006, 15:00
Posty: 14
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Witam

Proszę by Pan RESTY przeprowadził test na ace 250 w tych samych warunkach i na tych samych ustawieniach, w których testował rutuska 2.
Jestem ciekawy jak taki test wypadnie.

Co, do wykrywki, to cały czas się zastanawiam i biorę sobie do serca wszystkie wskazówki, które umieszczacie na tym forum. Czytam o wadach i zaletach sprzętu i doświadczeniu, które nabywacie w trakcie szukania, a którego mnie zupełnie brak. Jaką bym nie podjął decyzję to liczę się z faktem, że trochę mi zejdzie nim zaprzyjaźnię się z wykrywką na tyle by interpretować jej zachowanie względem przedmiotów zalęgających w matce ziemi.
Od dłuższego czasu marzę o wykrywce. Na początku chciałem szukać militariów, ale ponieważ na moim terenie łatwiej jest znaleźć chyba pocisk moździerzowy niż pozostałości wyposażenia militarnego więc zrezygnowałem z tego pomysłu. Co do numizmatyki, to od czasów szkolnych zbierałem monety, które trafiały mi się w sklepie jako reszta (nie mówię tu o zwykłej reszcie:) ), a kiedy znalazłem w glebie na działce parę 20gr i 50gr z 1923r i jedną miedzianą monetę - 2 kopiejki z 1913r ,to chęć posiadania wykrywki się we mnie spotęgowała.
Na początku będąc zupełnie zielony chciałem oszczędzić i kupić jabla dobrego na militaria, ale potem stwierdziłem ze nikłe szanse mam, co do wykopania monetek a większą, że znajdę w lesie niewypał. Teraz, kiedy już dozbierałem kasy (nie było to łatwe) chcę wybrać sobie sprzęt, który będzie mi dość długo służył.

Mam pytanie z innej beczki i liczę na szczere wypowiedzi;
Czy chodząc i zbierając moniaki i spacerując po plażach, w jakim czasie mogę liczyć na zwrot kosztów zakupu? Pytam się, ponieważ chciałbym wiedzieć czy w ten sposób można uzbierać kasę na lepszą wykrywkę od ewentualnie posiadanej.

Pozdrawiam wszystkich :)
Piotrtm


Ostatnio edytowano poniedziałek, 2 października 2006, 10:33 przez piotrtm, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 2 października 2006, 09:58 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): niedziela, 9 kwietnia 2006, 16:45
Posty: 497
Lokalizacja: Łódź
No co każdy sie może pomylić .A ta jedna pomylona literka chyba Pana Piotra nie urazi.
A tak na marginesie spotkałem się kiedyś z kolesiami na wykopkach ,
Ja miałem Armanda Penetratora(z braku innego chwilowo)-oni mieli Minleaby
postanowiliśmy zrobić testy w powietrzy -jaki był efekt?
Obydwa wykrywacze zachodnie w air teście miały gorsze osiagi od Penetratora!!!!
Kolesiom troche nastrój się pogorszył że wywalili kupe kasy a zasięg w powietrzu maja gorszy od sprzętu za699zł.
Co oczywiście dowodzi że zasięg w powietrzu jest nie najważniejszy ,każdy wie jakiej klasy są
wykrywacze Minelab.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 2 października 2006, 10:10 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): niedziela, 9 kwietnia 2006, 16:45
Posty: 497
Lokalizacja: Łódź
Test z ACE postaram się zrobić wieczorkiem bo teraz musze brać się za inną robotę .
Co do plaży to wszystko zależy od okolicy i od konkurencji :jump
W tym roku po plaży chodziłem z wykrywką mało ( w Świnoujściu na wschodniej plaży),
przez ok 3godziny zebrałem ok 65zł ,cienka srebrną bransoletkę ,trochę PRL-u i srebrny pierścionek bez oczka
Chociaz w sumie to w tym czasie więcej szukał mój dzieciak (8 lat)i traktowaliśmy to jako zabawę :luv
Na plaży mieliśmy ACE


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 2 października 2006, 10:14 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): wtorek, 3 stycznia 2006, 11:13
Posty: 406
hm.... zwrot kosztów to zalezy co masz na myśli? finansowy?- zbierając współczesne moniaki na plaży raczej nie uzbierasz na nową wykrywkę.Zbierając monetki z przeszłości przy odrobinie szczęścia może trafisz na coś na tyle cennego że po sprzedaniu pozwoli Ci kupic coś nowego, ale ciężko jest rozstać się z fantami które samemu się wykopało ( ja nie potrafię). Wszyscy mi mówią: sprzedaj , sprzedaj - to wykrywka ci się zwróci- tylko oni nie rozumieja ,ze już się zwróciła :) po prostu robię co lubię i nie kupiłem jej by zarabiać ,ale by czerpać przyjemność z szukania. pozdrowienia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 2 października 2006, 10:38 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 18 września 2006, 15:00
Posty: 14
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
resty napisał(a):
No co każdy sie może pomylić .A ta jedna pomylona literka chyba Pana Piotra nie urazi.
.


Dzięki za zwrócenie uwagi - nie ma nic gorszego nad prozaiczne błędy !!!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 2 października 2006, 13:39 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 3389
Lokalizacja: Bytom
Jedna literka robi wiele - gdyby zaczeto na mnie mowc ZMS /Zwiazek Mlodz. Socjalistycznej/ bylbym zly....
ale dzieciakom /Simona/ wybaczam "wujka SMSa" :)

A tak powaznie-
oczywiscie nie mam nic przeciwko twoim testom-rob jesli jest zainteresowanie. :1

Temat ,wstecz, byl tu juz walkowany niejednokrotnie i ustalono ze NIE bedzie testow-a zwlaszcza producentow czy dealerow-az dziw ze nikt jeszcze nie krzyczy...
Myslisz ze nie zrobilbym tego juz dawno. :cop


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL