Teraz jest niedziela, 28 czerwca 2026, 16:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: kamera termowizyjna
PostNapisane: piątek, 10 grudnia 2004, 22:24 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 5 grudnia 2004, 23:11
Posty: 89
Lokalizacja: Kłodzko / Dolny Śląsk
Tomek napisał(a):
Hi all

osobiscie proponuje zwykly termometr :) tanszy i tak samo skuteczny. Zdalny pomiar jest zawsze obwarowany jakims tam bledem. Stosuje sie go najczesciej w miejscach gdzie trudno o pomiar bezposredni (wysokie temperatury, pomiar stykow lub zlacz pod wysokim napieciem itp. itd.) Jesli juz to kamera termowizyjna, jednak to sa koszty, w sumie to w Polsce jedna z firm opracowala kamere ktorej detektor niemusi byc schladzany do extremalnych temperatur itp. itd. w sumie fajny bajer tylko kosztuje. Jednak z tego co wiem mozna w tej firmie wynajac takie cudenko. Podlaczyc mozna to np. do Palmtop-a i miec ladny widoczek :)


Pozdrawiam
Tomek


Firma nazywa sie VIGO - koszt kamery to około 48 tysięcy PLN ( netto)- osobiscie jej nie polecam,
ponieważ skanowanie obrazu trwa 10 -12 sekund. Jest to kamera labolatoryjna - do pracy w pomieszczeniach- i nie do pracy w czasie rzeczywistym. ABSOLUTNIE NIE NADAJE SIE DO POSZUKIWAŃ !!!!!!
Koszt kamery pracujacej w czasie rzeczywistym, z odpowiednia rozdzielczoscia ( min 160 X 320)
to wydatek rzedu -( netto)150 000pln - 250 000 pln.
Wiem co piszę- wystarczy w przegladarce GOOGLE.PL wpisać : termowizja ( bez www) i poczytać na temat kamer przenośnych. A czy pomiar robi sie z odległosci 3 metrów - czy 1 metra - to w praktyce nie ma znaczenia- bo zamontowany obiektyw ( jego kąt "widzenia" winien wyłapać różnice temperatur.
Jako audytor energetyczny ( przez co troch e sie na tym znam- wierzcie mi !!: poszukiwanie dziur ( pustek ) w scianach - małych rozmiarów - jest bez sensu. To jest ogrom wiedzy - typu [pojemnosć cieplna - bezwładnosć cieplna - warunki pomiaru, emisyjnosc itd.
jeśli myslicie iz kupujac kamerę mozna sobie chodzic korytarzem i " szukać zamurowanych dziur "- musze was rozczarować. TAK SIE NIE DA !! --to nie wykrywacz który "buczy " jak złapie metal.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL