Tomek napisał(a):
Hi all
osobiscie proponuje zwykly termometr :) tanszy i tak samo skuteczny. Zdalny pomiar jest zawsze obwarowany jakims tam bledem. Stosuje sie go najczesciej w miejscach gdzie trudno o pomiar bezposredni (wysokie temperatury, pomiar stykow lub zlacz pod wysokim napieciem itp. itd.) Jesli juz to kamera termowizyjna, jednak to sa koszty, w sumie to w Polsce jedna z firm opracowala kamere ktorej detektor niemusi byc schladzany do extremalnych temperatur itp. itd. w sumie fajny bajer tylko kosztuje. Jednak z tego co wiem mozna w tej firmie wynajac takie cudenko. Podlaczyc mozna to np. do Palmtop-a i miec ladny widoczek :)
Pozdrawiam
Tomek
Firma nazywa sie VIGO - koszt kamery to około 48 tysięcy PLN ( netto)- osobiscie jej nie polecam,
ponieważ skanowanie obrazu trwa 10 -12 sekund. Jest to kamera labolatoryjna - do pracy w pomieszczeniach- i nie do pracy w czasie rzeczywistym. ABSOLUTNIE NIE NADAJE SIE DO POSZUKIWAŃ !!!!!!
Koszt kamery pracujacej w czasie rzeczywistym, z odpowiednia rozdzielczoscia ( min 160 X 320)
to wydatek rzedu -( netto)150 000pln - 250 000 pln.
Wiem co piszę- wystarczy w przegladarce GOOGLE.PL wpisać : termowizja ( bez www) i poczytać na temat kamer przenośnych. A czy pomiar robi sie z odległosci 3 metrów - czy 1 metra - to w praktyce nie ma znaczenia- bo zamontowany obiektyw ( jego kąt "widzenia" winien wyłapać różnice temperatur.
Jako audytor energetyczny ( przez co troch e sie na tym znam- wierzcie mi !!: poszukiwanie dziur ( pustek ) w scianach - małych rozmiarów - jest bez sensu. To jest ogrom wiedzy - typu [pojemnosć cieplna - bezwładnosć cieplna - warunki pomiaru, emisyjnosc itd.
jeśli myslicie iz kupujac kamerę mozna sobie chodzic korytarzem i " szukać zamurowanych dziur "- musze was rozczarować. TAK SIE NIE DA !! --to nie wykrywacz który "buczy " jak złapie metal.
Pozdrawiam