Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 20:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 28 grudnia 2005, 14:11 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2004, 15:10
Posty: 176
Mam jescze pytanie do VW (mam nadzieję,że wybaczył mi małe faux pax na "O". :ang ):
Czy XLT posiada typowy,statyczny "all metal" ze strojeniem do gruntu ? Taki tryb z progiem,bez VCO i innych tego typu wynalazków. Odpowiedź twierdząca może mieć dla mnie kolosalne znaczenie w przyszłości. ;)
Większość testów XLT nie podaje wyników w trybie "all metal" (d/Dark, czy dawniej Denar ) co może sugerować brak takiej funkcji."Viking" w specyfikacji tego sprzętu też milczy o takim trybie pracy.
Z góry dzięki,
Pozdrawiam,
Witek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 28 grudnia 2005, 15:43 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Ok, to może ja odpowiem, bo ja robiłem te testy ze strony Darka (http://wwwdark.w.interia.pl/testy.htm#whxlt)

Cytuj:
Większość testów XLT nie podaje wyników w trybie "all metal" (d/Dark,


Jak to? Stoi jak byk - ALL METAL. Dzięki tym testom w trybie statycznym, XLT przoduje w rankingu na zasięg.

Cytuj:
."Viking" w specyfikacji tego sprzętu też milczy o takim trybie pracy.


Jest napisane - "regulacja czułość funkcji statycznej". Wniosek - jest tryb statyczny.

Cytuj:
Czy XLT posiada typowy, statyczny "all metal" ze strojeniem do gruntu ?


OCZYWIŚCIE ! Nie ma trybu statycznego z dyskryminacją, dlatego jest Mixed Mode.

Cytuj:
Taki tryb z progiem, bez VCO i innych tego typu wynalazków.


VCO można włączyć i wyłączyć.

:pa

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 28 grudnia 2005, 15:57 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2004, 15:10
Posty: 176
Faktycznie stoi jak byk.Dawno nie zaglądałem na stronę Darka a wydawało mi się,że kiedyś ta tabelka była innaczej zorganizowana.
Ale skoro jest to bardzo się cieszę. :)
Pozdrawiam,
Witek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 28 grudnia 2005, 17:23 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): sobota, 1 czerwca 2002, 00:00
Posty: 419
Lokalizacja: Mońki
Proscan pisze: "OCZYWIŚCIE ! Nie ma trybu statycznego z dyskryminacją, dlatego jest Mixed Mode"
Takiego trybu nie ma wprost, ale można zaimplementować protezę, o której pisałem wyżej w tym wątku i XLT działa jak by miał taki tryb


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 28 grudnia 2005, 19:04 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
To faktycznie proteza, by nie powiedzieć kula (u nogi) :)

Kiedyś był nawet sprzedawany taki gadżet pt "Iron Eliminator". Był to po prostu kawał gwoździa do którego dostrajało się wykrywacz. Po takiej procedurze wykrywacz "nie widział" gwoździ w trybie statycznym.

White's przygotowuje jakiś wykrywacz a'la XLT ze statyczną dyskryminacją i jednoczesną kompensacją wpływu gruntu. Zobaczymy co im z tego wyjdzie.

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 28 grudnia 2005, 19:54 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): sobota, 1 czerwca 2002, 00:00
Posty: 419
Lokalizacja: Mońki
Wiem coś na ten temat. Ma on pracować na trzech częstotliwościach i rzeczywiście posiada realny tryb dyskryminacji satycznej. Skorzystam tu z okazji i uchylę trochę rąbka tajemnicy. Akurat tak się składa, że i ja mam podobny detektor na ukończeniu. Również może m.in. dyskryminować w trybie statycznym z eliminacją efektu gruntowego. W tym celu ma specjalnie wydzielony tzw. tor żelaza, który może być wykorzystywany zależnie od potrzeb.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL