Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 05:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 15 listopada 2006, 21:51 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2005, 08:58
Posty: 1155
Lokalizacja: Ziemia - Planeta Ludzi (Czasowo Port Royale)
Jeszcze do Lipka - kryteria były jasno przez gupika określone i do nich się dostoswałem ;)
Nie rób z XLT takiego demona trudności bo tak nie jest. Jeśli wejdziesz "you know where" ;) to zobaczysz, że można sobie dać radę, zwłaszcza, że gupik wykrywke już w ręku miał.. Ale jasne, jesli tylko dodatkowy sprzęcior na militarke to czemu nie Solaris? XLT jest sprzętem uniwersalnym, który zastąpiłby też Vaquero, więc może faktycznie coś na rezerwę wystarczy..
A ACE250 na militarkę? Hmm.. Już nie raz pisałem, że można zrobić niemal wszystko wszystkim, tylko po co, skoro są sprzęty specjalistyczne?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 15 listopada 2006, 22:12 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 19 sierpnia 2006, 20:49
Posty: 309
VW napisał
A ACE250 na militarkę? Hmm.. Już nie raz pisałem, że można zrobić niemal wszystko wszystkim, tylko po co, skoro są sprzęty specjalistyczne? :1 mialem to napisać ale się spózniłem ,proponuje się zastanowic nad tymi które zostały wymienione. :que pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 16 listopada 2006, 14:30 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): czwartek, 3 sierpnia 2006, 18:00
Posty: 103
Lokalizacja: Toruń
Solaris jest ciekawym wyborem, tym bardziej, że lubię sobie "pokręcić"
Ale on the other hand XLT może mi awaryjnie zastąpić również Vaquero, które jest niezwykle poręczne (pracowałem Cibolą) i bardzo lekkie i dlatego też nie chciałbym z niego rezygnować. Poza tym ta dyskryminacja w Tesoro! Nie wiem jak z dokładnością dyskryminacji w XLT (w porównaniu do Vaquero). Oraz z zasięgami na kolorek XLT contra V.
mariusz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 17 listopada 2006, 13:15 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): poniedziałek, 20 marca 2006, 22:53
Posty: 664
Lipek napisał(a):
Moim zdaniem na militarkę ACE 250 jest całkiem niezły. Wyciągnąłem nim ruski hełm z ok.80cm oraz


Zasięgi zasnuję milczeniem, ale na wykopki Lipek to Ty chyba ze szpadlem i deskami szalunkowymi chodzisz, co :que :666


Pozdro

IdeL


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 17 listopada 2006, 13:48 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2005, 08:58
Posty: 1155
Lokalizacja: Ziemia - Planeta Ludzi (Czasowo Port Royale)
gupik - Zgadza się. Vaquero to fajny sprzęcik i też przez pewien czas miałem go jako wsparcie :) Dyskryminacja w XLT jest w pełni kontrolowana przez użytkownika i bardzo precyzyjna. Weź pod uwagę, że masz kilka różnych sposobów na identyfikację celu, także wizualnie.
Jeśli chodzi o zasięgi obu sprzętów, to Vaquero raczej będzie miał większy zasięg na drobny kolor w trybie dynamicznym, zwłaszcza na tzw. "super strojeniu". Jednak w trybie mix, XLT jest trudny do pobicia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 17 listopada 2006, 20:10 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4664
Lokalizacja: Gútþiuda
Kolego Idel, Partyzant może potwierdzić tą głębokośc bo sam pomagał mi go wykopać. Szpadlem właśnie. Zajęło to nam dobre 40min.
80cm. to dużo???? I jakie deski szalunkowe? Kopałeś kiedyś na śmietnikach albo w ziemiankach :que
Generalnie stosuję zasadę: nie widziałem to nie zakładam z góry, że to fałsz :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 17 listopada 2006, 21:23 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 9 lutego 2003, 01:00
Posty: 142
Witam,
Lipek, bez urazy ale klamra austria z 40cm zlapana Ace250 to bzdura. Myślę że nie mierzyleś dolka centymetrem tylko ocenileś "na oko" a w tym przypadku latwo się pomylić. W tym roku robilem trochę testów na wielu wykrywaczach zakopując różne przemioty i coś na ten temat wiem. Jestem przekonany, że większość ludzi na 35cm dolek powiedzialoby że ma 0,5metra. Dla porównania napiszę Ci że z 40cm klamrę austrię w gruncie zlapal tylko DFX (tryb dynamiczny) na wyżylowanych ustawieniach z cewką 45cm...

pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 18 listopada 2006, 11:46 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2003, 00:00
Posty: 993
Lokalizacja: Gdynia
Ja też (innym wykrywaczem) wyciągnąłem klamrę carską z 70 cm: najpierw były naboje od mosina do ok. 30 cm, później kompas na ok. 60 cm i ponieważ sygnał był jeszcze niżej, kopiąc dalej znalazłem ową klamrę. Niemożliwe jest wykrycie hełmu na 80 cm, czy klamry na 40 cm w ziemi nie tylko Acem 250, ale także większością wykrywaczy, w tym także z górnej półki, chyba że w sytuacjach jak opisana powyżej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 18 listopada 2006, 12:18 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): niedziela, 15 października 2006, 12:00
Posty: 700
Lokalizacja: Niederschlesien
WITAM!
DO DENARA :
ŚLEDZĄC WYPOWIEDZI, PROSZĘ O RADĘ W KWESTII WYKRYWACZA - DO WYDANIA KWOTA W GRANICACH 1- 1,5 TYŚ., ZASTOSOWANIE PRZEDMIOTY Z MET.KOLOROWYCH (MONETY,ODZNACZENIA,ITP.).
DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 21 listopada 2006, 20:43 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): niedziela, 15 października 2006, 12:00
Posty: 700
Lokalizacja: Niederschlesien
DZIĘKI WSZYSTKIM ZA DOBRĄ RADE - DOKONAŁEM WYBORU.
POZDRAWIAM.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 23 listopada 2006, 15:10 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): poniedziałek, 14 marca 2005, 17:43
Posty: 390
Lokalizacja: Kraj absurdu
jezeli mozna wiedziec, co wybrales?
pozdr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 23 listopada 2006, 16:19 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): poniedziałek, 20 marca 2006, 22:53
Posty: 664
Lipek napisał(a):
80cm. to dużo???? I jakie deski szalunkowe? Kopałeś kiedyś na śmietnikach albo w ziemiankach :que

Kopałem rów pod murek na działce (60cm), odkopywałem starą rurę wodociągową (a konkretnie stary zawór z przyłączem) na 1,20m - i wiem, że jest co kopać. Oczywiście szalunki to żart, choć w przepisach BHP mówi się o konieczności zakładania szalunków bodajże już od 1,20m.
A z doświadczenia wiem, że wielu lubi wyolbrzymiać zasięgi i dołki - tak jak wędkarze z rybami - Panie w taaaakim dołku znalazłem dukata :jump
A bardziej w temacie - wykopałem chełm gdzieś na szescidziesieciu cm - naryłem się przy tym jak dziki, musiałem przy tej głebokości rozkopać dół w takiej przestrzeni, aby móc w nim swobodnie stanać - bo choć do słabeuszy nie należę to jednak kopanie saperką trzymając ją za końcówkę trzonka palcami mozliwe nie było...

Pozdro

IdeL


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 23 listopada 2006, 17:02 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 27 maja 2005, 20:00
Posty: 224
60 cm to zasięg ręki dorosłego męzczyzny z wyprostowanymi palcami,więc nie trzeba rozkopywać tak dołka.Co się tyczy tych głebokosci to naprawde wiele zleży od czasu zalegania i rodzaju gruntu.Miałem przypadek że z głebokości większej niż Idel wyciągną hełm ,wyjąłem pręt z brązu z okresu Łużyckiego długości 4 cm i średnicy 5mm.Tylko że on zalegał tam bardzo długo.Dwa razy rezygnowałem z kopania podejrzewając głeboki kamień magnetyczny które tam powszechnie występowały.Miare mam na sowieckiej saperce,a używam takiej jaką Denar prezentuje na swojej stronie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 23 listopada 2006, 17:26 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 28 sierpnia 2003, 09:30
Posty: 168
Witam.
Ostatnio no polu wykopałem jakiś kolorwy bzdetny pręcik grubości zapałki i długości ok. 0,5 cm z głębokości 30-35 cm. Dostawałem furii jak to kopałem bo sygnał miałem piękny - gong piękniutki a w ziemi wybranej z dołka nic nie było tylko ciągle w dołku. Dopiero łapą wygrzebywałem po troszeczku i w końcu wyjąłem to coś. Sztych mojej łopatki ma 20 centów a specjalnie dołek sprawdzałem (było sztych plus pół i troszeczkę z leciutkim błędem oczywiście no bo nie da się co do mm sprawdzić). Ścianki dołka też sprawdzałem wcześniej czy fant się w nich nie schował. Nie wiem z czego był ten "drucik" ale sygnał dawał kosmiczny. Wydawało by się, że kanar nie jest w stanie z takiej głębokości wyłapać takiego maleństwa a jednak. Typ metalu + rodzaj gruntu sprawiają cuda (także w drugą stronę).
Ale wracając do tematu ACE na militarkę to nieporozumienie.
Pozdrawiam
Kopi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 23 listopada 2006, 18:36 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4664
Lokalizacja: Gútþiuda
Idel wybacz, ale masz specyficzny sposób kopania :) Bo co kopałeś taki dół, że mogłeś w nim stanąć? Pierwsze słyszę, żeby ktoś tak wykopywał hełm.
Ale fakt faktem, że saperką można się w takich sytuacjach zamachać na śmierć. Dlatego fajnie jest chodzić na militarkę ze szpadlem, choc to mało poręczne.
Kopi, mi kiedyś ktoś powiedział, że Tesoro Bandito to nieporozumienie na militarkę. I wierzyłem w to, dopóki nie zobaczyłem fantów kolegów, którzy z nimi biegają :1 Moim zdaniem prawie każdy wykrywacz jest dobry na militarkę (oprócz plażówek i innego chińskiego badziewia).
Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL