Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 18:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 17 grudnia 2006, 14:30 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 18:21
Posty: 30
Witam
Od kilku dni jestem posiadaczem wykrywacza marki Rutus Ultra2
Dzis byłem poraz pierwszy na poletku.
Powiem tak.
Chodzilem głownie za moniakami bo wiem ze sie tam trafiaja.
Żadnych powodow do chwalenia sie nie mam bo nie moglem "w ogóle" piszemy oddzielnie!!! - błąd ortograficzny!!! dobrze ustawic trybu dynamicznego czyli na moniaki
Stosowalem takie parametry jak i tez inne:
Dyskryminacja:5
Czułośc:max
Grunt:3/4 w prawo i inne
Wolume: pewnie nic nie ma do zeczy ale tak 3-4 kreska

Porobowalem roznych ustawien, mialem ze soba klucz ale nie mosiezny tylko metalowy bardzo slabo go wykrywał
Ogolnie prawie caly czas popiskiwał i mialem problemy z szukaniem

Byłem pierwszy raz i znalazlem jedynie 5 gwozdzi i jakiegos preta ale na Allmetal
Prosze o jakies wskazowki bo jestem bardzo nie zadowolony chodz raczej wiem ze to z mojej winy bo wiem ze ultra2 to spoko sprzet
Czekam na odp
:) [/code]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 17 grudnia 2006, 14:41 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 18 marca 2004, 20:54
Posty: 1180
Lokalizacja: Gdańsk
suchy, a patrzyłez w domu w powietrzu z jakiej odległości Ci lapie 5 groszy?
Co do balansu gruntu to nie ustawia się go od tak tylko dostraja, tak żeby wykrywacz nie piszczał podczas wmiare szybkiego oddalania i przyblizania sondy do gruntu. U mnie na poletkach przewaznie miesci się to w przedziale +/- jedna kreska licząc od połowy skali.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 17 grudnia 2006, 15:12 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 18:21
Posty: 30
wlasnie zrobilem test z 5gr lapie ja ladnie bo z ok 30cm ale nierozumiem tego zachowania na polu czekam na rady i polecenia :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 17 grudnia 2006, 15:53 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 18:21
Posty: 30
Achaa dodam jeszcze ze wykrywacz rowniez reagował na kamienie {wieksze}


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 17 grudnia 2006, 16:03 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 27 maja 2005, 20:00
Posty: 224
Po pierwsze i najważniejsze kabel sondy ściśle owiniety,a najlepiej w okolicy sondy unieruchomiony taśmą.To on daje ci fałszywe popiskiwania.Po drugie naucz sie prawidłowo dostrajać wykrywacz.Wszelkie ustawienia mają małe znaczenie na poszukiwania Ultrą,za wyjątkiem ustawienia gruntu.Jeśli w ziemi coś bedzie , znajdziesz to.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 17 grudnia 2006, 16:32 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 18:21
Posty: 30
Ok ikabel okleilem i scisle jest oklejony do rurki.
Co to znaczy dobre ustawienia tak jak napisales wyzej czy te co pisalem poprzednio sa złe?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 17 grudnia 2006, 16:43 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4664
Lokalizacja: Gútþiuda
Na pole miałem ustawienia takie:
dyskryminacja-na full albo 3/4
czułość-max.
grunt-połowa albo jedna-dwie kreski za połową w prawo, zależy czy piszczał czy nie
volume-max.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 17 grudnia 2006, 17:12 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 27 maja 2005, 20:00
Posty: 224
Napisałem że obojetnie jak ustawisz pokrętła za wyjątkiem gruntu bedzie dobrze.Bardzo dobre ustawienia napisał ci Lipek.Czułość ustawiona nawet na minimum w dynamiku pozwoli ci wykryć monetke na 10 cm w ziemi.Dyskryminacja ustawiona na max nie wytnie nic wartościowego np.1 grosza PRL-u aluminium lub 10 groszy współczesne nikiel.Tak więc interesujące jest głownie pokrętło grunt.Najważniejsze jest dostrojenie do gruntu.Trybów statycznych nie używam nie sprawdzają się.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 17 grudnia 2006, 18:22 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 18:21
Posty: 30
dokladnie natych ustawieniach chodzilem bo kiedys Lipek mi je podawał.
A wiec musi byc to wina kabla niedocisnietego chociaz wto watpie jutro ide znowu takze napisze co i jak...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 17 grudnia 2006, 23:08 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4664
Lokalizacja: Gútþiuda
Problem może być też w sposobie chodzenia. Staraj się prowadzić sondę w miarę równomiernie i jak najbliżej ziemi.
Ale do gruntu musisz sam nauczyć się nastawiać, bo w każdym rejonie gleba jest inna.
Ultra 2 to pikuś, ja z Fisherem jak na razie ciężko się dogaduję :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 18 grudnia 2006, 15:22 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 18:21
Posty: 30
Witam ponownie...

Byłem dzis na poletku ok godziny.Zabralem ze soba 3 monety.
Dzis byłol juz lepiej ale nie bylo dobrze.Wlaczylem sprzet poustawialem, noi zaczelem chodzic niestety wykrywacz bardzo czesto, nie mam ze caly czas ale co jakis kawalek mowil ze pod cewka znajduje sie dany metal, dla upewnienie wlaczylem tryb allmetal zeby sprawdzic czy cos tam jest noi wlasnie nic juz nie piszczał.Postanowilem kopnac w danym miejscu i nic tam niebylo nierozumiem takiego zachowania krecilem gruntem itp ale nie moglem sie dogadac z sprzetem moze cos poradzicie

*tomoj dopiero drugi wypad


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 18 grudnia 2006, 17:43 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 27 maja 2005, 20:00
Posty: 224
Sprawdż czy baterie nie są lużne w pojemniku,odegnij blaszki żeby mocno trzymały.Ustaw czułość na 50% dyskryminacja na 50%,grunt troszke mniej niż50% tak miedzy 11 a12 godziną.Musi być dobrze.Jeżeli nie,,to odeślij do producenta z opisem sytuacji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 18 grudnia 2006, 20:40 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 8 grudnia 2005, 20:37
Posty: 182
Lokalizacja: Kuźnica / Białystok
Ja mieałem taki problem, że po naładowaniu aku włożyłem je do wykrywacza, odpalam a on nic. Włożyłem 1 inna baterie do pozostałych 5 aku, bo myślałem że jakis aku sie zje... wtedy odpalił. Włożyłem spowrotem i działa!!.
A co do ustawień czułość mam na max, dysc na min, grunt różnie, głos 2 kreska. Szukam na all metal, a poźniej sprawdzam jaki metal.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 20 grudnia 2006, 10:04 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 1 sierpnia 2004, 15:58
Posty: 231
Witam
Mam probelm z Rutusem Ultra II.Jak sie pozbyc piachu z przełącznika trybu pracy ? Statyk OK,dynamik OK,statyk z dyskryminacją zablokowany.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 20 grudnia 2006, 16:38 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): wtorek, 13 czerwca 2006, 17:29
Posty: 47
Lokalizacja: Warszawa
Do kol. suchy999
Jeśli w trybie dynamicznym wykrywacz daje sygnał (taki popiardujący lub przerywany) a potem w trybie statycznym nic nie wykrywa to znaczy że pod cewką znajduje się najprawdopodobniej jakiś kamień z rudą lub na przykład kawałek koksu,ćwiczyłem to.Rozwiązania są trzy:zmienić pole,zjechać czułością (niewiele pomaga),przyzwyczaić się :)

Do kol.olssen
Czyszczenie wyłącznika.
Trzeba podważyć okrągły klawisz (na środku czyli na wysokości "0") najpierw z jednej potem z drugiej strony i go wyciągnąć,po wewnętrznej stronie tego klawisza jest taki kołeczek na sprężynce jedno i drugie trzeba wypłukać np WD40 ( jak będzie czyste nie wycierać niech będzie pokryte WD40),następnie należy wyjąć z wnętrza wyłącznika i tak samo wyczyścić blaszkę (taką w kształcie litery v) potem włożyć tą blaszkę na swoje miejsce (w takie jak by widełki) i na środek zapodać troszkę jakiegoś smaru np.towotu,potem delikatnie włożyć klawisz na miejsce tak żeby ten bolczyk trafił w środek blaszki (czyli tam gdzie jest smar) i zatrzasnąć.Poruszać klawiszem kilka razy w prawo i w lewo i będzie jak nowy


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL