https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| PRIZM II czy GARRETT ACE 250 https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=10044 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | reinfeld [ sobota, 29 stycznia 2005, 11:56 ] |
| Tytuł: | PRIZM II czy GARRETT ACE 250 |
Jak oceniacie który lepszy na kolorowa drobnicę ( monety itp.) Który byscie wybrali. POZDAWIAM. |
|
| Autor: | jano [ sobota, 29 stycznia 2005, 13:26 ] |
| Tytuł: | |
Podejrzewam, że trudno będzie o ocenę i porównanie obu wykrywaczy. Zwłaszcza, że Garret ACE 250 jeszcze nie został dokładnie przetestowany. Ja mam właśnie Garretta, ale gdy tak patrzę na charakterystykę obu sprzętów to niewiele się różnią; opcje i świecidełka podobne, cena podobna. Jedynie częstotliwość pracy - Garret 6,5 kHz, Prizm II - 8,1 kHz, waga odpowiednio 1,2 do 1,13 kg, cewka w Garrecie eliptyczna, a w Prizmie pełna 20 cm. |
|
| Autor: | andarian [ sobota, 29 stycznia 2005, 14:19 ] |
| Tytuł: | |
Witam. Wykrywacze sa podobne jesli chodzi o osiagi, ACE 250 posiada dodatkowo wybiorcza dyskryminacje. Pozostaje jeszcze roznica w cenie (500 pln !!!!) [...] Grzegorz Talar. Zmiany: Bacchus |
|
| Autor: | jms-bytom [ poniedziałek, 31 stycznia 2005, 02:58 ] |
| Tytuł: | |
Kuba znow wycioles fragment postu,jak kiedys Rutusa.Moze i to byla reklama ale chcialbym wiecej wiedziec co powie o nim jego AUTORYZOWANY dystrybutor. Dwa-do braci Talarow-obilo mi sie o uszy ze firma G ktora reprezentujecie, znacznie obnizyla ceny/widac na e-bay/-szukam tu szukam na Odkrywcy i nie moge znalezc-proponuje zamiescic cennik w dziale Gielda-tam juz chyba nie potraktuje sie tego jako reklame a jako wazna dla wielu forumowiczy informacje. |
|
| Autor: | lamina [ poniedziałek, 31 stycznia 2005, 09:24 ] |
| Tytuł: | |
ceny..... niestety nie jest to mozliwe na forum.... pytania prosze zgodnie z regulaminem forum umieszczac na prw lub mail zarowno do mnie jak i do Andarian co do ACE250.... ja bym osobiscie ... porownal go do GTAX400 lub 550... podobne nastawy i parametry... a nowa cewka 6,5"x10" na prawde jest lekka ale za razem i odporna , zasiegi sami wiecie jak sie ocenia...... ACE250 nie ma tylko dostrajania do gruntu (ponos jest automatyczne ale oficjalnie nie ma) aczkolwiek po zabawie z ACE150 nie powiem zeby mi to przeszkadzalo... zreszta jak i poprzednei ace.... jest to seria dosc tolerancyjnych wykrywaczy i dobrze wybaczaja bledy.... zreszta na zlocie w ogrodziencu bylo widac jak jeden z najmlodszych czlonkow wyciagal fanta za fantem.... ace300 :) moze i sa opinie ze to sprzet do zabawy i na poczatek... niemniej jednak ja uwazam ze do dobre wykrywacze i spelniaja swoja role znakomicie przy osiagach na prawde nieczego sobie. co do parametrow 250... dyskryminacja jest faktycznie wybiorcza (12 segmentow do akcept/reject) jest Pinpointing, jest jak w kazdym lepszym garrecie wskaznik (szcunkowy ) glebokosci zalegania i ridzaju/wielkosci znaleziska... dolozyli jako nowosc 3 tonowa identyfikacje dzwiekowa .... i tyle.... mysle ze obiektywne opinie beda niedlugo od posiadaczy (na razie jeden importer przywatny ma lae nie zrobil testow) my bedziemy mogli wstepne testy zrobic dopiero kolo 7-10 lutego..... |
|
| Autor: | andarian [ poniedziałek, 31 stycznia 2005, 11:13 ] |
| Tytuł: | |
Dla wszystkich, ktorzy pragna wiedziec co zostalo wyciete z mojego posta. W pelni zgadzam sie z reakcja Bacchusa co do skrocenia tekstu. Byla tam dosc zgryzliwa aluzja do konkurencji (nie moglem sie powstrzymac, w kazdym z nas tkwi diabel :P), a co za tym idzie nie mam zadnych watpliwosci co do slusznosci reakcji Bacchusa. |
|
| Autor: | jms-bytom [ poniedziałek, 31 stycznia 2005, 13:16 ] |
| Tytuł: | |
Aha no to OK -skoro sam tak twierdzisz-sadzilem ze beda to jakies ciekawostki techniczne. nie ma takiego słowa w języku polskim !!! Bacchus |
|
| Autor: | Topór [ poniedziałek, 31 stycznia 2005, 17:46 ] |
| Tytuł: | |
Będę czekać na testy ACE 250 myślę, że to ciekawy wykrywacz. :piwo Trzymam za słowo Lemina. :cop |
|
| Autor: | lamina [ poniedziałek, 31 stycznia 2005, 18:50 ] |
| Tytuł: | |
obiecuje zaraz po otrzymaniu pierwszej dostawy (kwestia 7-10 dni) opisac zasiegi niestety z racji aury w powietrzu :( |
|
| Autor: | ropri [ wtorek, 1 lutego 2005, 16:25 ] |
| Tytuł: | Prizm II czy ACE 250 |
Myślę, że względu na cenę oraz mową cewkę nie trzeba się zastanawiać i stawiać na ACE 250. Zapowiada się naprawdę nieżle. |
|
| Autor: | lamina [ wtorek, 1 lutego 2005, 18:40 ] |
| Tytuł: | |
nie wychodzmy przed szereg z opiniami... tak nie ladnie.... czekam na wieksza dostawe (za razem pierwsza :) ). dostane to przetestuje... po tesciuku (pseudo) ACE150 jest sie nad czym zastanawiac (osiagi nie zgorsze), zwlaszcza ze wedlug producenta ace250 ma lepsze zasiegi i jest robiony w oparciu o uklady z GTAx i posiada niczego sobie dyskryminacje no i pinpointing ktory w GTAx jest na prawde dokladny i ze sporym zasiegiem.... zobaczymy jak bedzie w ACE250. |
|
| Autor: | lamina [ wtorek, 1 lutego 2005, 20:46 ] |
| Tytuł: | |
jano napisał(a): Podejrzewam, że trudno będzie o ocenę i porównanie obu wykrywaczy. Zwłaszcza, że Garret ACE 250 jeszcze nie został dokładnie przetestowany. Ja mam właśnie Garretta, ale gdy tak patrzę na charakterystykę obu sprzętów to niewiele się różnią; opcje i świecidełka podobne, cena podobna. Jedynie częstotliwość pracy - Garret 6,5 kHz, Prizm II - 8,1 kHz, waga odpowiednio 1,2 do 1,13 kg, cewka w Garrecie eliptyczna, a w Prizmie pełna 20 cm.
dodatkowo w ace 250 jest dyskryminacja wybiorcza w 12 segmentach, wskaznik glebokosci zalegania monet i dzwiekowa (3 tonowa)identyfikacja znaleziska tez jest w ace250 no i wskaznik rodzaju znaleziska... te funkcje sa dotepne dopiero w PRIZM IV wiec chyba stosowniejsze bedzie robienie porownania pomiedzy tymi detektorami gdzyż sa one niejako odpowiednikami.. tak mi się przynajmniej wydaje czytając opis PRIZM'a (nie mialem go nigdy w rekach wiec nie mogę byc obiektywny, ale mysle ze posiadacze PRIZM IV sie wypowiedza?) dziekuje serdecznie za szereg wypowiedzi zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych p.s. tego typu dyskusje maja na prawde duuuuuuzy wplyw na parametru sprzetu i pozwalaja robic poprawki w kolejnych modelach. |
|
| Autor: | lamina [ środa, 2 lutego 2005, 14:42 ] |
| Tytuł: | |
wlasnie dostalem adres ciekawego foru (niestety po angielsku) gdzie jest sporo opinii o ace250... do sc interesujacych moim zdaniem... http://www.thetreasuredepot.com/cgi-bin/garrett/garrett_config.pl |
|
| Autor: | past [ środa, 2 lutego 2005, 18:54 ] |
| Tytuł: | |
czytania na cały wieczór ;) |
|
| Autor: | lamina [ środa, 2 lutego 2005, 19:19 ] |
| Tytuł: | |
sa i dobre i mniej pochlebne... ludzie sa ogolnie zadowoleni... dzieki pewnej osobie za tego linka.. fajny i ciekawy.... jak wiekszosc for zachodnich jest do bani zorganizowany (zle sie przeglada).. ale jest... oni ace250 maja juz od jakiegos czasu wiec jest sporo opini :) a przy okazji porownbanie z innym sprzetem i inne opinie. potwierdzaja sie tez moje wypowiedzi... ace250 jest robiony na bazie GTAx ale ma szybszy czas reakcji i bardziej wiarygodna identyfikacje... |
|
| Strona 1 z 2 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|