Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 18:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pokrętło czułości w Minelab Sovereign
PostNapisane: piątek, 4 lutego 2005, 13:54 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): wtorek, 25 lutego 2003, 01:00
Posty: 885
Lokalizacja: Ducatus Pomeraniae
Czy ktoś może w prosty sposób mi wyjaśnić wpływ ustawienia pokrętła czułości na pracę tego wykrywacza?
Prawie zawsze ustawiam je na max, to znaczy w położeniu "prawie auto" i sygnał wiodący nie zmienia natężenia po przyłożeniu cewki do gruntu, ale często są takie miejsca gdzie sygnał ten zanika i powraca dopiero przełączeniu na "auto". (Niestety w trybie "auto" zasięg jest mniejszy)

I teraz to, o co mi chodzi- co się dzieje z wykrywaczem gdy sygnał wiodący zanika?
Jaka jest różnica czy się dostroi wykrywacz do gruntu czy nie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 4 lutego 2005, 15:11 
Offline
"Spammerus maximus"

Dołączył(a): piątek, 11 lipca 2003, 00:00
Posty: 1152
Lokalizacja: Wawa
Sygnał wiodacy zanika gdy pod cewka znajduje się metal o niskim przewodnictwie np. żelazo (granat F1 dla przykładu:))
Osobiście prawie zawsze chodze z "rozkręconą" czułością w maksymalnym nastawieniu. Raz czy dwa w Sudetach zdarzyło mi sie sktęcić czułość choć niestety spada wtedy zasięg.
MB nie stroi się do gruntu.
Pozdrawiam
Michał


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 4 lutego 2005, 15:41 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): wtorek, 25 lutego 2003, 01:00
Posty: 885
Lokalizacja: Ducatus Pomeraniae
Wiem ze zanika w obecności żelaza.

Miałem na myśli miejsca w których prawdopodobnie występuje ruda darniowa, albo duża ilość smieci zelaznych albo silna mineralizacja gruntu (cokolwiek to znaczy).

Zadam pytanie inaczej- po co trzeba skręcać czułość (lub przełączać na auto), co się dzieje z wykrywaczem gdy ta czułość jest wciąż na maxa?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 4 lutego 2005, 16:42 
Offline
Złosliwy Nieludzki Doktor

Dołączył(a): piątek, 15 marca 2002, 01:00
Posty: 2242
Czyli ujmujac rzecz lopatologicznie ( pytam jako swiezy uzytkownik tegoz samego sprzetu) chodzicie na max czulosci ???? pytam i sam jestem ciekawy bo zauwazylem cosik podobnego jak Netcom........pewnie musze wiecej polazic...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 4 lutego 2005, 18:06 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): wtorek, 25 lutego 2003, 01:00
Posty: 885
Lokalizacja: Ducatus Pomeraniae
Tak, czułość maxa.
Inne moje ustawienia to:
disc-0
notch-0
variable tone ID
volume-max.
A pokrętło sygnału tak żeby go było słabo słychać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 4 lutego 2005, 18:13 
Offline
Złosliwy Nieludzki Doktor

Dołączył(a): piątek, 15 marca 2002, 01:00
Posty: 2242
ooo wreszcie widze jakie bledy robilem ( ale to dopiero 3 wyjazdy) reszta ustawien z sygnalem wiodacym jak Ty tylko czulosc na minimum hmmmm niemniej sprzet jest cool :) i do tanca i do rozanca czyli i na militarke i na monetki, jeszcze jedno pytanko, posiadacie wskazniki czy szukacie bez???


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 7 lutego 2005, 10:23 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): wtorek, 25 lutego 2003, 01:00
Posty: 885
Lokalizacja: Ducatus Pomeraniae
Ja nie mam wskaźnika.
Uważam że jedynie na plaży ma znaczenie, gdy szuka się współczesnych monet, łatwo je wtedy odróżnić od innych rzeczy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 7 lutego 2005, 10:38 
Offline
Weteran
Weteran

Dołączył(a): niedziela, 27 czerwca 2004, 23:46
Posty: 1033
Z czułością na maxa jest tak jak jazda we mgle na światłach drogowych. Przy mocno zmineralizowanym gruncie czasem lepiej zjechać z czułością w dół. Pomimo nieznacznej straty głębokości więcej drobnicy "widzi" wykrywacz. Czyli światła mijania lub przeciwmgielne i jazda.
To tak łopatologicznie:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 7 lutego 2005, 11:20 
Offline
Złosliwy Nieludzki Doktor

Dołączył(a): piątek, 15 marca 2002, 01:00
Posty: 2242
I oto chodzilo dzieki uzytkownicy ML Sovereigna klubu chyba nie zalozymy ??? mam na mysli klub uzytkownikow tegoz sprzetu :)))
pozdro


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 7 lutego 2005, 18:45 
Offline
"Spammerus maximus"

Dołączył(a): piątek, 11 lipca 2003, 00:00
Posty: 1152
Lokalizacja: Wawa
Mam prośbe do użytkowników souvereignów starszych niż rok by, jeśli mają możliwość< sfotografowali miejsce łączenia się końcówki sztycy z fiberglassu przy cewce z plastikowa łączką do której się przyłącza cewkę.
Pozdrawiam
Michał


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 9 lutego 2005, 20:25 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): wtorek, 25 lutego 2003, 01:00
Posty: 885
Lokalizacja: Ducatus Pomeraniae
Ja mam Elite, jest starszy niż rok, ale okleiłem kabel taśmą izolacyjną żeby się nie chybotał i nie wiem czy to zdjęcie Cię zadowoli.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 9 lutego 2005, 21:17 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 5 grudnia 2004, 15:49
Posty: 723
Netcom, a nie lepiej "tapsa" założyć ?

Wygląda lepiej, i się w życiu nie rozklei... Poza tym, syf się nie zbiera w szparce między kablem, sztycą i taśmą.
Ja mam tapsika, i jest OK....

Niektóre kleiki od taśm gryzą izolację kabla.... To też ważne...

Pozdrawiam Matejko

nie ma takiego słowa w języku polskim !!!, że się w temat wbiłem... Nie mam nawet Suwerenka...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 lutego 2005, 08:20 
Offline
"Spammerus maximus"

Dołączył(a): piątek, 11 lipca 2003, 00:00
Posty: 1152
Lokalizacja: Wawa
Miałem w swoim inny system mocowania. Było tam jeszcze coś takiego jak nit. W kupionym w zeszłym tygodniu souvereignie tego nie ma (w ogóle inna jest ta sztyca) niż w pierwszym wypuście. Taka sama jak netcom zaprezentował.
Netcom, denerwował Ciebie ten kabel że go posklejałeś czy powodował fałszywe sygnały?
Poza tym po sprzęcie widać że duuuużo kopiesz:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 lutego 2005, 10:14 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): wtorek, 25 lutego 2003, 01:00
Posty: 885
Lokalizacja: Ducatus Pomeraniae
Po sprzęcie widać tylko że nie umyty, niestety ostatnio mało kopie bo mróz, .

Okleiłem taśmą żeby przedłużyć życie kabla, jest mniej narażony na przecieranie się.
A poza tym go skróciłem bo się plątał.

Fałszywych sygnałów z powodu kabla nie było, natomiast musiałem wymienić wtyczkę- dostałem od firmy Proscan od ręki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 lutego 2005, 11:02 
Offline
"Spammerus maximus"

Dołączył(a): piątek, 11 lipca 2003, 00:00
Posty: 1152
Lokalizacja: Wawa
Wyczka, to mi się popsuła ale przy elektronice. Wypadła śrubka, ale została naprawiona w sklepie w którym kupiłem wykrywkę we Wrocławiu.
Co się stało z Twoją wtyczką?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL