Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 15:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: PRIZM II czy GARRETT ACE 250
PostNapisane: sobota, 29 stycznia 2005, 11:56 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): sobota, 4 września 2004, 11:55
Posty: 107
Lokalizacja: Polska
Jak oceniacie który lepszy na kolorowa drobnicę ( monety itp.)
Który byscie wybrali.
POZDAWIAM.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 29 stycznia 2005, 13:26 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2005, 09:28
Posty: 64
Lokalizacja: Podkarpacie
Podejrzewam, że trudno będzie o ocenę i porównanie obu wykrywaczy. Zwłaszcza, że Garret ACE 250 jeszcze nie został dokładnie przetestowany. Ja mam właśnie Garretta, ale gdy tak patrzę na charakterystykę obu sprzętów to niewiele się różnią; opcje i świecidełka podobne, cena podobna. Jedynie częstotliwość pracy - Garret 6,5 kHz, Prizm II - 8,1 kHz, waga odpowiednio 1,2 do 1,13 kg, cewka w Garrecie eliptyczna, a w Prizmie pełna 20 cm.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 29 stycznia 2005, 14:19 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): poniedziałek, 23 czerwca 2003, 00:00
Posty: 50
Lokalizacja: Krakow
Witam. Wykrywacze sa podobne jesli chodzi o osiagi, ACE 250 posiada dodatkowo wybiorcza dyskryminacje. Pozostaje jeszcze roznica w cenie (500 pln !!!!) [...]
Grzegorz Talar.

Zmiany: Bacchus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 31 stycznia 2005, 02:58 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 3389
Lokalizacja: Bytom
Kuba znow wycioles fragment postu,jak kiedys Rutusa.Moze i to byla reklama ale chcialbym wiecej wiedziec co powie o nim jego AUTORYZOWANY dystrybutor.

Dwa-do braci Talarow-obilo mi sie o uszy ze firma G ktora reprezentujecie, znacznie obnizyla ceny/widac na e-bay/-szukam tu szukam na Odkrywcy i nie moge znalezc-proponuje zamiescic cennik w dziale Gielda-tam juz chyba nie potraktuje sie tego jako reklame a jako wazna dla wielu forumowiczy informacje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 31 stycznia 2005, 09:24 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): środa, 26 stycznia 2005, 16:21
Posty: 361
Lokalizacja: Pruszków
ceny..... niestety nie jest to mozliwe na forum.... pytania prosze zgodnie z regulaminem forum umieszczac na prw lub mail zarowno do mnie jak i do Andarian
co do ACE250.... ja bym osobiscie ... porownal go do GTAX400 lub 550... podobne nastawy i parametry... a nowa cewka 6,5"x10" na prawde jest lekka ale za razem i odporna , zasiegi sami wiecie jak sie ocenia...... ACE250 nie ma tylko dostrajania do gruntu (ponos jest automatyczne ale oficjalnie nie ma) aczkolwiek po zabawie z ACE150 nie powiem zeby mi to przeszkadzalo... zreszta jak i poprzednei ace.... jest to seria dosc tolerancyjnych wykrywaczy i dobrze wybaczaja bledy.... zreszta na zlocie w ogrodziencu bylo widac jak jeden z najmlodszych czlonkow wyciagal fanta za fantem.... ace300 :)
moze i sa opinie ze to sprzet do zabawy i na poczatek... niemniej jednak ja uwazam ze do dobre wykrywacze i spelniaja swoja role znakomicie przy osiagach na prawde nieczego sobie.
co do parametrow 250... dyskryminacja jest faktycznie wybiorcza (12 segmentow do akcept/reject) jest Pinpointing, jest jak w kazdym lepszym garrecie wskaznik (szcunkowy ) glebokosci zalegania i ridzaju/wielkosci znaleziska... dolozyli jako nowosc 3 tonowa identyfikacje dzwiekowa .... i tyle.... mysle ze obiektywne opinie beda niedlugo od posiadaczy (na razie jeden importer przywatny ma lae nie zrobil testow) my bedziemy mogli wstepne testy zrobic dopiero kolo 7-10 lutego.....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 31 stycznia 2005, 11:13 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): poniedziałek, 23 czerwca 2003, 00:00
Posty: 50
Lokalizacja: Krakow
Dla wszystkich, ktorzy pragna wiedziec co zostalo wyciete z mojego posta.
W pelni zgadzam sie z reakcja Bacchusa co do skrocenia tekstu. Byla tam dosc zgryzliwa aluzja do konkurencji (nie moglem sie powstrzymac, w kazdym z nas tkwi diabel :P), a co za tym idzie nie mam zadnych watpliwosci co do slusznosci reakcji Bacchusa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 31 stycznia 2005, 13:16 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 3389
Lokalizacja: Bytom
Aha no to OK -skoro sam tak twierdzisz-sadzilem ze beda to jakies ciekawostki techniczne.

nie ma takiego słowa w języku polskim !!! Bacchus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 31 stycznia 2005, 17:46 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2004, 23:09
Posty: 183
Lokalizacja: Ostróda dawne Prusy Wschodnie
Będę czekać na testy ACE 250 myślę, że to ciekawy wykrywacz. :piwo
Trzymam za słowo Lemina.
:cop


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 31 stycznia 2005, 18:50 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): środa, 26 stycznia 2005, 16:21
Posty: 361
Lokalizacja: Pruszków
obiecuje zaraz po otrzymaniu pierwszej dostawy (kwestia 7-10 dni) opisac zasiegi niestety z racji aury w powietrzu :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Prizm II czy ACE 250
PostNapisane: wtorek, 1 lutego 2005, 16:25 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): środa, 24 marca 2004, 16:50
Posty: 107
Lokalizacja: Polska
Myślę, że względu na cenę oraz mową cewkę nie trzeba się zastanawiać i stawiać na ACE 250. Zapowiada się naprawdę nieżle.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 1 lutego 2005, 18:40 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): środa, 26 stycznia 2005, 16:21
Posty: 361
Lokalizacja: Pruszków
nie wychodzmy przed szereg z opiniami... tak nie ladnie.... czekam na wieksza dostawe (za razem pierwsza :) ). dostane to przetestuje... po tesciuku (pseudo) ACE150 jest sie nad czym zastanawiac (osiagi nie zgorsze), zwlaszcza ze wedlug producenta ace250 ma lepsze zasiegi i jest robiony w oparciu o uklady z GTAx i posiada niczego sobie dyskryminacje no i pinpointing ktory w GTAx jest na prawde dokladny i ze sporym zasiegiem.... zobaczymy jak bedzie w ACE250.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 1 lutego 2005, 20:46 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): środa, 26 stycznia 2005, 16:21
Posty: 361
Lokalizacja: Pruszków
jano napisał(a):
Podejrzewam, że trudno będzie o ocenę i porównanie obu wykrywaczy. Zwłaszcza, że Garret ACE 250 jeszcze nie został dokładnie przetestowany. Ja mam właśnie Garretta, ale gdy tak patrzę na charakterystykę obu sprzętów to niewiele się różnią; opcje i świecidełka podobne, cena podobna. Jedynie częstotliwość pracy - Garret 6,5 kHz, Prizm II - 8,1 kHz, waga odpowiednio 1,2 do 1,13 kg, cewka w Garrecie eliptyczna, a w Prizmie pełna 20 cm.


dodatkowo w ace 250 jest dyskryminacja wybiorcza w 12 segmentach, wskaznik glebokosci zalegania monet i dzwiekowa (3 tonowa)identyfikacja znaleziska tez jest w ace250 no i wskaznik rodzaju znaleziska... te funkcje sa dotepne dopiero w PRIZM IV wiec chyba stosowniejsze bedzie robienie porownania pomiedzy tymi detektorami gdzyż sa one niejako odpowiednikami.. tak mi się przynajmniej wydaje czytając opis PRIZM'a (nie mialem go nigdy w rekach wiec nie mogę byc obiektywny, ale mysle ze posiadacze PRIZM IV sie wypowiedza?)

dziekuje serdecznie za szereg wypowiedzi zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych

p.s. tego typu dyskusje maja na prawde duuuuuuzy wplyw na parametru sprzetu i pozwalaja robic poprawki w kolejnych modelach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 2 lutego 2005, 14:42 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): środa, 26 stycznia 2005, 16:21
Posty: 361
Lokalizacja: Pruszków
wlasnie dostalem adres ciekawego foru (niestety po angielsku) gdzie jest sporo opinii o ace250... do sc interesujacych moim zdaniem...
http://www.thetreasuredepot.com/cgi-bin/garrett/garrett_config.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 2 lutego 2005, 18:54 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): środa, 29 maja 2002, 00:00
Posty: 341
Lokalizacja: Środa Śląska (Wrocław)
czytania na cały wieczór ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 2 lutego 2005, 19:19 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): środa, 26 stycznia 2005, 16:21
Posty: 361
Lokalizacja: Pruszków
sa i dobre i mniej pochlebne... ludzie sa ogolnie zadowoleni...
dzieki pewnej osobie za tego linka.. fajny i ciekawy.... jak wiekszosc for zachodnich jest do bani zorganizowany (zle sie przeglada).. ale jest... oni ace250 maja juz od jakiegos czasu wiec jest sporo opini :) a przy okazji porownbanie z innym sprzetem i inne opinie. potwierdzaja sie tez moje wypowiedzi... ace250 jest robiony na bazie GTAx ale ma szybszy czas reakcji i bardziej wiarygodna identyfikacje...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL