https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/

co jest z tymi cewkami
https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=10155
Strona 1 z 1

Autor:  Topór [ wtorek, 1 lutego 2005, 16:50 ]
Tytuł:  co jest z tymi cewkami

Czy to tylko moje odczucie, że wykrywacz jest mniej stabilny przy małej cewce niż przy dużej?
Do takiego wniosku doszedłem, ponieważ przy pierwszym wykrywaczu miałem cewkę o średnicy 25cm i był wykrywacz bardzo nie stabilny, teraz mam HS3 i przy cewce 38cm jest stabilny jak skala, ale przy 20cm są problemy i często trzeba wyzerować
:cry: Czy to tylko zbieg okoliczności?
:que :que

Autor:  lamina [ wtorek, 1 lutego 2005, 18:34 ]
Tytuł: 

i tak i nie.... to zalezy od konstrukcji detektora... wiekszosc wykrywaczy ma cos w rodzaju samokalibracji... nietety nie zawsze to funkcjonuje jak nalezy.
jesli chodzi o Garrett'a bo tu moge sie wypowiedziec to sytuacja jest raczej bez problemowa (jak zwykle z wyjatkami)... mielismy jeden przypadek ze gti2500 szalal z cewka 12,5" a z innymi mniejszymi bylo ok nawet z rama, na innej cewce 12,5" bylo to samo... zostal odeslany w ramach gwarancji i ponoc byl jakis maly blad w programie odpowiedzialnym za kalibracje... to byl jeden przypadek, drugi to cx plus z rama nie chcial sie dogadac.... za kilka lat naszego kontaktu z garrettami to byly 2 jedyne przypadki. mysle ze raczej problem wynika z tego na jakiej cewce detektor jest strojony fabrycznie...

Autor:  proscan [ wtorek, 1 lutego 2005, 23:38 ]
Tytuł: 

Witam,

Cewki większe z reguły (prawa fizyki) są bardziej podatne na zakłócenia. Jeśli wiec obserwujesz, że sonda większa jest bardziej stabilna, to oznacza że coś jest nie tak z tą mniejszą.

:pa

proscan

Autor:  Topór [ niedziela, 6 lutego 2005, 14:21 ]
Tytuł: 

Sprawdziłem tą cewkę w terenie (małą) i po jakimś czasie zaczyna dziwnie przerywać nad obiektem (tryb statyczny) a może to mróz wpływa na elektronikę?

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/