https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Pokrętło czułości w Minelab Sovereign https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=10223 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | Netcom [ piątek, 4 lutego 2005, 13:54 ] |
| Tytuł: | Pokrętło czułości w Minelab Sovereign |
Czy ktoś może w prosty sposób mi wyjaśnić wpływ ustawienia pokrętła czułości na pracę tego wykrywacza? Prawie zawsze ustawiam je na max, to znaczy w położeniu "prawie auto" i sygnał wiodący nie zmienia natężenia po przyłożeniu cewki do gruntu, ale często są takie miejsca gdzie sygnał ten zanika i powraca dopiero przełączeniu na "auto". (Niestety w trybie "auto" zasięg jest mniejszy) I teraz to, o co mi chodzi- co się dzieje z wykrywaczem gdy sygnał wiodący zanika? Jaka jest różnica czy się dostroi wykrywacz do gruntu czy nie? |
|
| Autor: | Hans [ piątek, 4 lutego 2005, 15:11 ] |
| Tytuł: | |
Sygnał wiodacy zanika gdy pod cewka znajduje się metal o niskim przewodnictwie np. żelazo (granat F1 dla przykładu:)) Osobiście prawie zawsze chodze z "rozkręconą" czułością w maksymalnym nastawieniu. Raz czy dwa w Sudetach zdarzyło mi sie sktęcić czułość choć niestety spada wtedy zasięg. MB nie stroi się do gruntu. Pozdrawiam Michał |
|
| Autor: | Netcom [ piątek, 4 lutego 2005, 15:41 ] |
| Tytuł: | |
Wiem ze zanika w obecności żelaza. Miałem na myśli miejsca w których prawdopodobnie występuje ruda darniowa, albo duża ilość smieci zelaznych albo silna mineralizacja gruntu (cokolwiek to znaczy). Zadam pytanie inaczej- po co trzeba skręcać czułość (lub przełączać na auto), co się dzieje z wykrywaczem gdy ta czułość jest wciąż na maxa? |
|
| Autor: | PREM [ piątek, 4 lutego 2005, 16:42 ] |
| Tytuł: | |
Czyli ujmujac rzecz lopatologicznie ( pytam jako swiezy uzytkownik tegoz samego sprzetu) chodzicie na max czulosci ???? pytam i sam jestem ciekawy bo zauwazylem cosik podobnego jak Netcom........pewnie musze wiecej polazic... |
|
| Autor: | Netcom [ piątek, 4 lutego 2005, 18:06 ] |
| Tytuł: | |
Tak, czułość maxa. Inne moje ustawienia to: disc-0 notch-0 variable tone ID volume-max. A pokrętło sygnału tak żeby go było słabo słychać. |
|
| Autor: | PREM [ piątek, 4 lutego 2005, 18:13 ] |
| Tytuł: | |
ooo wreszcie widze jakie bledy robilem ( ale to dopiero 3 wyjazdy) reszta ustawien z sygnalem wiodacym jak Ty tylko czulosc na minimum hmmmm niemniej sprzet jest cool :) i do tanca i do rozanca czyli i na militarke i na monetki, jeszcze jedno pytanko, posiadacie wskazniki czy szukacie bez??? |
|
| Autor: | Netcom [ poniedziałek, 7 lutego 2005, 10:23 ] |
| Tytuł: | |
Ja nie mam wskaźnika. Uważam że jedynie na plaży ma znaczenie, gdy szuka się współczesnych monet, łatwo je wtedy odróżnić od innych rzeczy. |
|
| Autor: | Kredek [ poniedziałek, 7 lutego 2005, 10:38 ] |
| Tytuł: | |
Z czułością na maxa jest tak jak jazda we mgle na światłach drogowych. Przy mocno zmineralizowanym gruncie czasem lepiej zjechać z czułością w dół. Pomimo nieznacznej straty głębokości więcej drobnicy "widzi" wykrywacz. Czyli światła mijania lub przeciwmgielne i jazda. To tak łopatologicznie:) |
|
| Autor: | PREM [ poniedziałek, 7 lutego 2005, 11:20 ] |
| Tytuł: | |
I oto chodzilo dzieki uzytkownicy ML Sovereigna klubu chyba nie zalozymy ??? mam na mysli klub uzytkownikow tegoz sprzetu :))) pozdro |
|
| Autor: | Hans [ poniedziałek, 7 lutego 2005, 18:45 ] |
| Tytuł: | |
Mam prośbe do użytkowników souvereignów starszych niż rok by, jeśli mają możliwość< sfotografowali miejsce łączenia się końcówki sztycy z fiberglassu przy cewce z plastikowa łączką do której się przyłącza cewkę. Pozdrawiam Michał |
|
| Autor: | Netcom [ środa, 9 lutego 2005, 20:25 ] |
| Tytuł: | |
Ja mam Elite, jest starszy niż rok, ale okleiłem kabel taśmą izolacyjną żeby się nie chybotał i nie wiem czy to zdjęcie Cię zadowoli. |
|
| Autor: | Matejko [ środa, 9 lutego 2005, 21:17 ] |
| Tytuł: | |
Netcom, a nie lepiej "tapsa" założyć ? Wygląda lepiej, i się w życiu nie rozklei... Poza tym, syf się nie zbiera w szparce między kablem, sztycą i taśmą. Ja mam tapsika, i jest OK.... Niektóre kleiki od taśm gryzą izolację kabla.... To też ważne... Pozdrawiam Matejko nie ma takiego słowa w języku polskim !!!, że się w temat wbiłem... Nie mam nawet Suwerenka... |
|
| Autor: | Hans [ czwartek, 10 lutego 2005, 08:20 ] |
| Tytuł: | |
Miałem w swoim inny system mocowania. Było tam jeszcze coś takiego jak nit. W kupionym w zeszłym tygodniu souvereignie tego nie ma (w ogóle inna jest ta sztyca) niż w pierwszym wypuście. Taka sama jak netcom zaprezentował. Netcom, denerwował Ciebie ten kabel że go posklejałeś czy powodował fałszywe sygnały? Poza tym po sprzęcie widać że duuuużo kopiesz:) |
|
| Autor: | Netcom [ czwartek, 10 lutego 2005, 10:14 ] |
| Tytuł: | |
Po sprzęcie widać tylko że nie umyty, niestety ostatnio mało kopie bo mróz, . Okleiłem taśmą żeby przedłużyć życie kabla, jest mniej narażony na przecieranie się. A poza tym go skróciłem bo się plątał. Fałszywych sygnałów z powodu kabla nie było, natomiast musiałem wymienić wtyczkę- dostałem od firmy Proscan od ręki. |
|
| Autor: | Hans [ czwartek, 10 lutego 2005, 11:02 ] |
| Tytuł: | |
Wyczka, to mi się popsuła ale przy elektronice. Wypadła śrubka, ale została naprawiona w sklepie w którym kupiłem wykrywkę we Wrocławiu. Co się stało z Twoją wtyczką? |
|
| Strona 1 z 2 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|