Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 13:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: co jest z tymi cewkami
PostNapisane: wtorek, 1 lutego 2005, 16:50 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2004, 23:09
Posty: 183
Lokalizacja: Ostróda dawne Prusy Wschodnie
Czy to tylko moje odczucie, że wykrywacz jest mniej stabilny przy małej cewce niż przy dużej?
Do takiego wniosku doszedłem, ponieważ przy pierwszym wykrywaczu miałem cewkę o średnicy 25cm i był wykrywacz bardzo nie stabilny, teraz mam HS3 i przy cewce 38cm jest stabilny jak skala, ale przy 20cm są problemy i często trzeba wyzerować
:cry: Czy to tylko zbieg okoliczności?
:que :que


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 1 lutego 2005, 18:34 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): środa, 26 stycznia 2005, 16:21
Posty: 361
Lokalizacja: Pruszków
i tak i nie.... to zalezy od konstrukcji detektora... wiekszosc wykrywaczy ma cos w rodzaju samokalibracji... nietety nie zawsze to funkcjonuje jak nalezy.
jesli chodzi o Garrett'a bo tu moge sie wypowiedziec to sytuacja jest raczej bez problemowa (jak zwykle z wyjatkami)... mielismy jeden przypadek ze gti2500 szalal z cewka 12,5" a z innymi mniejszymi bylo ok nawet z rama, na innej cewce 12,5" bylo to samo... zostal odeslany w ramach gwarancji i ponoc byl jakis maly blad w programie odpowiedzialnym za kalibracje... to byl jeden przypadek, drugi to cx plus z rama nie chcial sie dogadac.... za kilka lat naszego kontaktu z garrettami to byly 2 jedyne przypadki. mysle ze raczej problem wynika z tego na jakiej cewce detektor jest strojony fabrycznie...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 1 lutego 2005, 23:38 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Witam,

Cewki większe z reguły (prawa fizyki) są bardziej podatne na zakłócenia. Jeśli wiec obserwujesz, że sonda większa jest bardziej stabilna, to oznacza że coś jest nie tak z tą mniejszą.

:pa

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 lutego 2005, 14:21 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2004, 23:09
Posty: 183
Lokalizacja: Ostróda dawne Prusy Wschodnie
Sprawdziłem tą cewkę w terenie (małą) i po jakimś czasie zaczyna dziwnie przerywać nad obiektem (tryb statyczny) a może to mróz wpływa na elektronikę?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL