https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Cewka https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=10578 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | Agr3sive [ piątek, 18 lutego 2005, 05:15 ] |
| Tytuł: | Cewka |
Czy do detectora Garret Ace 150 pasuje cewka Power DD 10x14??? czy to ta do GTAx 400?? |
|
| Autor: | sylur [ piątek, 18 lutego 2005, 08:43 ] |
| Tytuł: | Re: Cewka |
Agr3sive napisał(a): Czy do detectora Garret Ace 150 pasuje cewka Power DD 10x14??? czy to ta do GTAx 400??
Dealer Garrett'a ma swoją stronkę i swoje forum. Myślę że tam szybciej doczekasz się odpowiedzi. |
|
| Autor: | lamina [ piątek, 18 lutego 2005, 10:20 ] |
| Tytuł: | |
oficjalnie garrett o tym nie pisze.... nieoficjalnie to sprawdzilem i przetestowalem i jest ok dziala. jako dealer Garrett'a zezwalamy na taka kombinacje |
|
| Autor: | jano [ piątek, 18 lutego 2005, 12:42 ] |
| Tytuł: | |
No właśnie. Kiedyś o to pytałem. Czyli chodzi o to, że producent tego nie ujawnia? (dlaczego?). Właśnie widziałem, że na stronie Garretta pisze, że cewki ACE pasują do GTAx, a odwrotnie nie ma żadnej wzmianki. Dziwne... |
|
| Autor: | Grzechutor [ piątek, 18 lutego 2005, 19:28 ] |
| Tytuł: | |
Jako inny przedstawiciel Garretta chciałbym napisać, że żadne zezwolenia na używanie dowolnych cewek z dowolnym wykrywaczem nie są konieczne. Wybór wykrywacza i jego wyposażenia jest sprawą użytkownika, a rolą sprzedwawcy jest jedynie kompetentnie doradzić. Pozdrawiam, Grzechutor |
|
| Autor: | jano [ piątek, 18 lutego 2005, 23:49 ] |
| Tytuł: | |
Proszę zatem Grzechutora, jeśliby mógł o kompetentną odpowiedź na pytanie - Jak to jest z tymi cewkami? Cewki ACE zalecane są do GTAx, a czy GTAx można stosować do ACE? Pozdrawiam, |
|
| Autor: | twrozyna [ sobota, 19 lutego 2005, 12:17 ] |
| Tytuł: | cewki a kasa |
jano, mysle ze mozna ta dyskusje przeniesc do nas (jesli robi pozwoli) ;) : http://www.garrett.pl/hobby/forum/phpBB2/viewforum.php?f=10 cewki ace i gtax oraz gtp sa kompatybilne w gore i w dol co oznacza, ze ace mozna stosowac do gtax i odwrotnie, w nowym ace150/250 uzywanie cewki 12,5" crossfire jest raczej bezsensowne-detektor zachowuje sie jakby pracowal z 8,5" crossfire (wg mnie jest tak zestrojony do cewki-moze ktos kompetentny to potwierdzi) z tricków: zamiast kupowac 4,5" Super Sniper do Ace (nowosc), zaopatrzyc sie mozna w 4,5" crossfire, efekt jest prawie identyczny a roznica w cenie spora :1 |
|
| Autor: | Grzechutor [ sobota, 19 lutego 2005, 16:37 ] |
| Tytuł: | |
Cześć jano, Cewki Ace nie są polecane przez Garretta do serii GTAx. Do serii GTAx jest już produkowana cała seria cewek. Z GTAx można stosować do Ace. Tylko jeżeli powodem takiego zastosowania ma być lepszy zasięg, to za cenę Ace i dodatkowej cewki można kupić po prostu lepszy wykrywacz. I tak to widzi zapewne producent. Poza tym Ace z większa cewką jest ciężki ! Jego konstrukcja i wyważenie jest obliczona do małej cewki. Pozdrawiam, Grzechutor |
|
| Autor: | twrozyna [ sobota, 19 lutego 2005, 18:02 ] |
| Tytuł: | |
Grzechutor napisał(a): Cewki Ace nie są polecane przez Garretta do serii GTAx.
Do serii GTAx jest już produkowana cała seria cewek.Z GTAx można stosować do Ace.Tylko jeżeli powodem takiego zastosowania ma być lepszy zasięg, to za cenę Ace i dodatkowej cewki można kupić po prostu lepszy wykrywacz.I tak to widzi zapewne producent.Poza tym Ace z większa cewką jest ciężki !Jego konstrukcja i wyważenie jest obliczona do małej cewki.Pozdrawiam,Grzechutor z całym szacunkiem, ale jest to bzdura :( wszystkie cewki Ace/GTAx typu Crossfire II to jedna rodzina kompatybilnych cewek, ale jak rozumiem niektórzy jeszcze wszystkich nie widzieli ;) czy cewka 4,5" Crossfire II (Ace/GTAx) jest cięższa od 6,5x9" rhino tough proformance (nowe Ace, więc też GTAx)? faktem jest ze nowe ace 150/250 najlepiej pracuja z rhino tough proformance 6,5x9" (są więc w komplecie) oraz np. z 7x10" rhino tough proformance (co sprawdziliśmy-działa jak burza), nie wyklucza ich pracy z 10x14" PROformance Power DD, to zależy tylko i wyłącznie od terenu i preferencji użytkownika (właśnie to testują k. Przemyśla) mozna również stosować 8,5" Crossfire II (do poprzedniej serii Treasure Ace i GTAx), o tym że stosowanie 12,5" Crossfire z nowymi Ace 150/250 jest problematyczne , juz było Jako dystrybutor, możemy zalecać stosowanie lub nie jakichkolwiek cewek, wszak wielu użytkowników próbuje również sondy alternatywnych producentów :) ma to znaczenie w konteksie klasyfikacji ewentualnych roszczeń gwarancyjnych (za co odpowiada dystrybutor przed skierowaniem detektora do ewentualnej naprawy wraz z cewką) Prosze Proscana aby zabrał głos, bo wydaje mi się, że wg niektórych, klient nie ma prawa kolekcjonowac cewek/sond o różnym zastosowaniu a od lat weterani potwierdzają, że na jednej sondzie świat się nie kończy, a i efekty poszukiwań mogą być lepsze. Co do opłacalności takiego działania, większość poszukiwaczy zbiera na sprzęt i go wzbogaca o różne dodatki przez lata, za co należy sie im cześć i szacunek :) I dlatego do dzisiaj można spotkac w terenie np 25-letni wykrywacz propagowanej od lat przez nas marki :1 |
|
| Autor: | proscan [ sobota, 19 lutego 2005, 22:21 ] |
| Tytuł: | |
Ja nie mam wiele do powiedzenia, bo nigdy nie miałem w rękach sondy Crossfire II. "Zwykłe" sondy Crossfire na pewno nie pasują, bo mają zupełnie inny wtyk, co pokazuje zdjęcie. Oczywiście każdy może posiadać tyle sond ile chce. Ograniczeniem jest tylko rachunek ekonomiczny. Warto się oczywiście zastanowić, czy jest sens posiadać wszystkie sondy które "pasują" do danego wykrywacza. Prawdą jest, że najczęściej (statystycznie) użytkownicy dokupują sondy do droższych modeli. A przypadku ACE większa sonda mogłaby się bardzo przydać (mniejsza - nie sądzę). Myśle o 10x14 DD, bo 8,5 cala to bez sensu. Niewątpliwie wykrywacz straciłby swój ważny walor - doskonałe wyważenie. Ale takiej kombinacji nie miałem nigdy w rękach, więc nie wykluczam, że dałoby się z tym chodzić (??). Powtarzam - pozostaje nadal kwestia ekonomiczna. :pa proscan |
|
| Autor: | twrozyna [ niedziela, 20 lutego 2005, 15:13 ] |
| Tytuł: | Crossfire to pojemne pojęcie |
Sondy Garrett do wszystkich poprzednich i bieżąco produkowanych serii, za wyjątkiem specjalizowanych: PROformance, Power DD, Imaging, Super Sniper noszą od lat tą samą nazwę: Crossfire i teraz Crossfire II (czy się różnią, na :666 nie wiem-może ktoś podpowie?) Przyznam, iż na początku, kiedy nie oznaczyłem sobie która jest do czego, tj. ta do CX lub GTI, a ta do GTAx/Ace też mi się to myliło Ale wkładać na siłę nie próbowałem, więc sie nie popsuło ;) Mam wrażenie, że na zdjęciu Piotra są po prostu sondy Crossfire ale jedna do GTAx/Ace a druga np do Cx lub GTI. Nie jestem elektronikiem, jest niedzielka-jak wróci lamina (ja w domku magazynku nie trzymam, od tego jest firma, a to ponad 90 km dalej) to dołączymy fotki wtyczek i cewek, tak abyście mogli je identyfikować bezbłędnie. Jeśli się mylę, to w worze i powrozie na szyi wejdę pod stół odszczekać ;) A co do ekonomii każdy ma prawo robić ze swoimi pieniędzmi co uzna za słuszne. Lepiej znać sprzęt na wylot i mieć do niego komplet narzędzi niż gubić się od nadmiaru...wrażeń i moż(częstot)liwości |
|
| Autor: | proscan [ niedziela, 20 lutego 2005, 19:47 ] |
| Tytuł: | |
Witam, Z cewkami Garretta sprawa nie jest jak widać taka oczywista. Wydaje mi się, że zmiana nazwy Crossfire na Crossfire II wiąże się właśnie z odejściem od złączy Switchcraft. Załaczam zdjęcie wtyku do sond wykrywaczy GTI. Żeby był ciekawiej, to nadmienię, że niektóre sondy do wykrywaczy GTI są "Imaging" a niektóre (starsze) "non-imaging". Jeszcze jedna ważna sprawa. Garrett jaki chyba jedyny producent wbudował mechanizm rozpoznawania sondy przez wykrywacz. U większości producentów pomiar głębokości wyskalowany jest dla sond standardowych. Zmiana sondy na inną powoduje, że pomiar jest przekłamany. W Garrettach (mam pewność, że tak było w serii CX), niezależnie od założonej sondy, pomiar głębokości monety był zawsze poprawny (z określoną dokładnością). Warto sprawdzić czy zmian sondy w ACE na wiekszą nie powoduje błędnego działania wskaźnika głebokości. Na stronach Garretta ( http://www.garrett.com/hobby/products/searchcoils.asp ) do wykrywaczy ACE 150/250 wymieniane są jako dodatkowe jedynie sondy 4,5 " sniper. :pa proscan |
|
| Autor: | lamina [ niedziela, 20 lutego 2005, 23:32 ] |
| Tytuł: | |
oto opis jaki wtyk jest do jakiego detektora: 1. Wtyk starego typu do cewek crossfire czyli do detektorów z serii CX [ img ] 2. wtyk nowego typu do cewek crossfire II i PROformance do serii GTAx orac starej serii ACE i nowej serii ACE [ img ] 3. wtyk do detektorow serii GTI zarowno w cewkach imaging jak i NOimaging [ img ] |
|
| Autor: | jano [ poniedziałek, 21 lutego 2005, 00:43 ] |
| Tytuł: | |
To że wtyki do ACE i GTAx są identyczne to chyba była wiadoma sprawa - na stronach Garretta wyraźnie pisze, że cewki ACE podchodzą do GTAx (wtyki muszą zatem pasować), ale równocześnie nie da się ukryć że nie ma tam odpowiedzi na pytanie dlaczego cewki GTAx nie są uwidocznione w spisie cewek do wykrywaczy ACE. Pytanie zatem nie dotyczy wtyków, ale samych cewek. Dlaczego producent nie zaleca cewek GTAx do serii ACE? Czy poza czynnikami ekonomicznymi nie ma jakichś innych czynników, które o tym zadecydowały, a które to czynniki mają wpływ na pracę wykrywacza? Pozdrawiam, |
|
| Autor: | jms-bytom [ poniedziałek, 21 lutego 2005, 11:08 ] |
| Tytuł: | |
Jak widze wiele osob mysli nad "poprawieniem" Ace o cewke. :) Akurat podczes wczorajszych urodzin Sapera zrobilismy mala probe ACE 250 + cewka PowerDD GTAx-sprzet chodzil. -Jano- jeszcze bedzie bodajze jakis problem z zasilaniem-ale jest tu tylu specjalistow-niech oni sie wypowiedza. |
|
| Strona 1 z 2 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|