https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| problem https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=10894 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | pr00f [ wtorek, 1 marca 2005, 20:56 ] |
| Tytuł: | problem |
Witam! Mam do was 2 pytania: Po pierwsze chodzi mi o zasieg mojego cyklopa 1 dla monety 2zl wynosi on max 15 cm w powietrzu przy trybie dynamicznym, oraz max 19cm w trybie statycznym. Czy to nie za malo ? Czy zle baterie moga zle wplywac na zasieg ? Kupilem najtansze jakie byly 9zl za 12 sztuk ;) . ( skala na wykrywaczu wychyla sie max na lewo co znaczy, ze sa dobre :/ ) Znalazlem na mapie kongresowej ciekawa karczme w lesie, a raczej miejsce po niej, tylko nie wiem czy wykrywacz z takim zasiegiem jest w stanie błąd ortograficzny!!! ma być "znaleźć" tam jakies ewentualne monety. W koncu sporo gruntu musialo tam przybyc przez 200lat. Prosze o pomoc, bo jestem totalnym noobie. pozdrawiam |
|
| Autor: | Jaro5 [ wtorek, 1 marca 2005, 21:01 ] |
| Tytuł: | |
Witam Nie wiem jak wyglądaja prawidłowe zasięgi cyklopa, ale jedno wiem na pewno: na bateriach nie ma co oszczędzać :) Pozdrawiam |
|
| Autor: | Polak [ wtorek, 1 marca 2005, 21:36 ] |
| Tytuł: | |
Jako że konstruktorem Cyklopa zarówno 1 jak i 2 był RUTUS to do niego proponuje z tym pytaniem jak i ewentualnym serwisem się skierować, ale z tego co mi się wydaje to jest bardzo możliwe że ta konstrukcja ma taki zasięg. Co do baterii, to oczywiście nie mogą być to najtańsze z rynku, ale nie ma co też kasy pakować od razu w Duracell'e. Dobry stosunek jakości do ceny mają baterie "Panasonic special", bądz "firmowe" alkaliczne paluszki sprzedawane w sieci "carefur" |
|
| Autor: | Test [ wtorek, 1 marca 2005, 21:48 ] |
| Tytuł: | |
Ja używam "żółtych" paluszków Warty konfekcjonowanych przez ten koncern dla IKEI. Cena za paczkę z 10 bateriami - 10 zł. Do nabycia tylko w IKEI. GTI na głośniku pracuje na nich ponad 40 godzin. Polecam :pa Test |
|
| Autor: | Wojtek [ wtorek, 1 marca 2005, 22:01 ] |
| Tytuł: | |
Najoszczędniej to bedzie chyba jechac na akumlatorkach,choć trochę kosztują ale naprawde warto w nie zainwestować bo szybko się zwrócą.Na allegro można dostać już o pojemności 2600 mAh w cenie 10-14 zł za szt. |
|
| Autor: | Cortez [ wtorek, 1 marca 2005, 22:02 ] |
| Tytuł: | |
A jak masz ustawiony próg ? Ustaw na lekko słyszalny , załóż schłuchawki, kup leprze baterie i błąd ortograficzny!!! zyskacz jeszcze te zgubione centymetry. |
|
| Autor: | BtS [ środa, 2 marca 2005, 09:06 ] |
| Tytuł: | |
moze nie w temacie, ale powroce do bateri.. bylem wczoraj w kerfurze.. baterie sztuk 12 za 3,99 to jest oferta :) |
|
| Autor: | Polak [ środa, 2 marca 2005, 09:21 ] |
| Tytuł: | |
Ale nie alkaliczne, a pamietasz, co sie dzialo jak te Cameliony Ci w koszyku jabla wylały...;) |
|
| Autor: | pr00f [ środa, 2 marca 2005, 13:32 ] |
| Tytuł: | |
Baterie mam Panasonica special, wiec pewnie to nie ich wina. Podkrecilem teraz prog jak radziliscie, w ten sposob ze co pare sekund wykrywacz sobie popiskuje. Z pewnoscia stworzy to problemy, przy poruszaniu sie po lesie z wykrywka bo co chwilke bedzie dawac falszywe sygnaly, ale mniejsza szansa ze cos przegapie.(pare cm zasiegu wiecej zlapalem) Mam jeszcze to pytanie wzgledem karczmy w lesie. Nie wiem w ktorym roku ona zniknela ale jest zaznaczona na kongresowce 1839. Czy jest szansa, zeby błąd ortograficzny!!! ma być "znaleźć" jakeis monety, pod ta warstwa gleby , czy raczej zainteresowac sie bardziej karczmami przy polach ? pozdrawiam |
|
| Autor: | pr00f [ środa, 2 marca 2005, 15:23 ] |
| Tytuł: | |
Aha potesotwalem troche wykrywacz dzisaj z 2 zl jeszcze i jego max zasieg dla niej na nowych ustawienach wynosi 19-20cm. |
|
| Autor: | Cortez [ środa, 2 marca 2005, 15:57 ] |
| Tytuł: | |
W słuchawkach i po testach z ustawieniami błąd ortograficzny!!! jeszcze kilka cm uzyskasz. Mocno zmarżnieta gleba u Ciebie ? |
|
| Autor: | pr00f [ środa, 2 marca 2005, 20:32 ] |
| Tytuł: | |
Gleba w lesie zmarznieta jakies 5 cm w kosc, potem bez problemu da sie kopac - tylko ten snieg. Teraz zalega go okolo 10cm. Na polach kopanie opada- chyba, ze zaoranych. Wzgledem tego mojego wczesniejszego pytania z karczma moze ktos odpowiedziec? Bede bardzo wdzieczny pozdrawiam |
|
| Autor: | Test [ środa, 2 marca 2005, 23:39 ] |
| Tytuł: | |
[quote="pr00f"]Czy jest szansa, zeby błąd ortograficzny!!! ma być "znaleźć" jakeis monety, pod ta warstwa gleby , czy raczej zainteresowac sie bardziej karczmami przy polach ?/quote] Szansa jest zawsze i wiosną musisz tam iść z wykrywką. W inny sposób tego nie rozstrzygniesz. Nawet jeśli nagromadziła się tam jakaś szególnie gruba warstwa spalenizny i humusu, to zawsze jest szansa, że rosnące drzewo odsadziło ziemię, a wraz z nią monetę, albo kret, albo mróz przemieścił, albo deszcz wypłukał itd. :pa Test |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|