Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 05:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: problem
PostNapisane: wtorek, 1 marca 2005, 20:56 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): środa, 26 stycznia 2005, 14:12
Posty: 305
Witam!
Mam do was 2 pytania:
Po pierwsze chodzi mi o zasieg mojego cyklopa 1 dla monety 2zl wynosi on max 15 cm w powietrzu przy trybie dynamicznym, oraz max 19cm w trybie statycznym. Czy to nie za malo ? Czy zle baterie moga zle wplywac na zasieg ? Kupilem najtansze jakie byly 9zl za 12 sztuk ;) . ( skala na wykrywaczu wychyla sie max na lewo co znaczy, ze sa dobre :/ )
Znalazlem na mapie kongresowej ciekawa karczme w lesie, a raczej miejsce po niej, tylko nie wiem czy wykrywacz z takim zasiegiem jest w stanie błąd ortograficzny!!! ma być "znaleźć" tam jakies ewentualne monety. W koncu sporo gruntu musialo tam przybyc przez 200lat. Prosze o pomoc, bo jestem totalnym noobie.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 1 marca 2005, 21:01 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): czwartek, 13 stycznia 2005, 11:55
Posty: 2974
Lokalizacja: Shangri-La
Witam

Nie wiem jak wyglądaja prawidłowe zasięgi cyklopa, ale jedno wiem na pewno: na bateriach nie ma co oszczędzać :)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 1 marca 2005, 21:36 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 18 marca 2004, 20:54
Posty: 1180
Lokalizacja: Gdańsk
Jako że konstruktorem Cyklopa zarówno 1 jak i 2 był RUTUS to do niego proponuje z tym pytaniem jak i ewentualnym serwisem się skierować, ale z tego co mi się wydaje to jest bardzo możliwe że ta konstrukcja ma taki zasięg. Co do baterii, to oczywiście nie mogą być to najtańsze z rynku, ale nie ma co też kasy pakować od razu w Duracell'e. Dobry stosunek jakości do ceny mają baterie "Panasonic special", bądz "firmowe" alkaliczne paluszki sprzedawane w sieci "carefur"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 1 marca 2005, 21:48 
Offline
Kapitan Petersen

Dołączył(a): czwartek, 9 stycznia 2003, 01:00
Posty: 1486
Lokalizacja: Stare Dunajczyska
Ja używam "żółtych" paluszków Warty konfekcjonowanych przez ten koncern dla IKEI. Cena za paczkę z 10 bateriami - 10 zł. Do nabycia tylko w IKEI.

GTI na głośniku pracuje na nich ponad 40 godzin.

Polecam

:pa

Test


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 1 marca 2005, 22:01 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:06
Posty: 3464
Lokalizacja: Kłodzko-Glatz
Najoszczędniej to bedzie chyba jechac na akumlatorkach,choć trochę kosztują ale naprawde warto w nie zainwestować bo szybko się zwrócą.Na allegro można dostać już o pojemności 2600 mAh w cenie 10-14 zł za szt.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 1 marca 2005, 22:02 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): niedziela, 26 września 2004, 19:21
Posty: 72
Lokalizacja: Lubelskie
A jak masz ustawiony próg ?
Ustaw na lekko słyszalny , załóż schłuchawki, kup leprze baterie i błąd ortograficzny!!! zyskacz jeszcze te zgubione centymetry.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 2 marca 2005, 09:06 
Offline
Małomówny czytacz

Dołączył(a): środa, 19 maja 2004, 13:14
Posty: 441
Lokalizacja: skądinąd
moze nie w temacie, ale powroce do bateri.. bylem wczoraj w kerfurze.. baterie sztuk 12 za 3,99 to jest oferta :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 2 marca 2005, 09:21 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 18 marca 2004, 20:54
Posty: 1180
Lokalizacja: Gdańsk
Ale nie alkaliczne, a pamietasz, co sie dzialo jak te Cameliony Ci w koszyku jabla wylały...;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 2 marca 2005, 13:32 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): środa, 26 stycznia 2005, 14:12
Posty: 305
Baterie mam Panasonica special, wiec pewnie to nie ich wina. Podkrecilem teraz prog jak radziliscie, w ten sposob ze co pare sekund wykrywacz sobie popiskuje. Z pewnoscia stworzy to problemy, przy poruszaniu sie po lesie z wykrywka bo co chwilke bedzie dawac falszywe sygnaly, ale mniejsza szansa ze cos przegapie.(pare cm zasiegu wiecej zlapalem) Mam jeszcze to pytanie wzgledem karczmy w lesie. Nie wiem w ktorym roku ona zniknela ale jest zaznaczona na kongresowce 1839. Czy jest szansa, zeby błąd ortograficzny!!! ma być "znaleźć" jakeis monety, pod ta warstwa gleby , czy raczej zainteresowac sie bardziej karczmami przy polach ?
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 2 marca 2005, 15:23 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): środa, 26 stycznia 2005, 14:12
Posty: 305
Aha potesotwalem troche wykrywacz dzisaj z 2 zl jeszcze i jego max zasieg dla niej na nowych ustawienach wynosi 19-20cm.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 2 marca 2005, 15:57 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): niedziela, 26 września 2004, 19:21
Posty: 72
Lokalizacja: Lubelskie
W słuchawkach i po testach z ustawieniami błąd ortograficzny!!! jeszcze kilka cm uzyskasz.
Mocno zmarżnieta gleba u Ciebie ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 2 marca 2005, 20:32 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): środa, 26 stycznia 2005, 14:12
Posty: 305
Gleba w lesie zmarznieta jakies 5 cm w kosc, potem bez problemu da sie kopac - tylko ten snieg. Teraz zalega go okolo 10cm. Na polach kopanie opada- chyba, ze zaoranych. Wzgledem tego mojego wczesniejszego pytania z karczma moze ktos odpowiedziec? Bede bardzo wdzieczny
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 2 marca 2005, 23:39 
Offline
Kapitan Petersen

Dołączył(a): czwartek, 9 stycznia 2003, 01:00
Posty: 1486
Lokalizacja: Stare Dunajczyska
[quote="pr00f"]Czy jest szansa, zeby błąd ortograficzny!!! ma być "znaleźć" jakeis monety, pod ta warstwa gleby , czy raczej zainteresowac sie bardziej karczmami przy polach ?/quote]

Szansa jest zawsze i wiosną musisz tam iść z wykrywką. W inny sposób tego nie rozstrzygniesz. Nawet jeśli nagromadziła się tam jakaś szególnie gruba warstwa spalenizny i humusu, to zawsze jest szansa, że rosnące drzewo odsadziło ziemię, a wraz z nią monetę, albo kret, albo mróz przemieścił, albo deszcz wypłukał itd.

:pa

Test


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL