https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Ace 150 ?? https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=10966 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | TYmon [ piątek, 4 marca 2005, 14:03 ] |
| Tytuł: | Ace 150 ?? |
MAm pytanie czy wykrywacz gareta ace 150 nadaje się na militaria ? Wygląda bardziej na monetki, ale może ktoś kompetentny się wypowie. Zaznaczam, że i tak głownie szukam bez dyskryminacji. :1 |
|
| Autor: | lamina [ piątek, 4 marca 2005, 14:33 ] |
| Tytuł: | |
Ace zarowno 150 jak i250 jest dedykowany specjalnie na monety i drobnice, z militariami sobie radzi ale nie tak dobrze jak z drobnica. |
|
| Autor: | twrozyna [ piątek, 4 marca 2005, 19:22 ] |
| Tytuł: | aby nie powtarzac |
tego w kolko: http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=162027 zapraszam rowniez do nas nt Ace: http://www.garrett.pl/hobby/forum/phpBB2/viewforum.php?f=5 mam nadzieje ze bedzie bez cenzury ;) |
|
| Autor: | TYmon [ wtorek, 8 marca 2005, 23:31 ] |
| Tytuł: | |
Z tego co widze to jednoznacznej odpowiedzi nie ma :n . Mi zależy tylko na tym żeby wykrywacz wykrył bagnet czy karabin. Nie mówie że ma łapac powyżej 1m , bo z mojego doswiadczenia wynika że nie czesto takie dołki kopie (mam jabla PI i ma duzy zasięg ) :jump Mam już mentlik w głowie..500zł i nie wiem co wybrać :que :piwo :piwo |
|
| Autor: | lamina [ środa, 9 marca 2005, 00:38 ] |
| Tytuł: | |
ace150 lapie bagnet (niestety test w powietrzu) z okolo 45-60cm... zalezy jaki.. jak juz napisamo helm z okolo1metra... (to byla 250 ale to prawie takie same detektory) na pewno przy militariach zapomnij o tej ubogiej dyskryminacji w ace150... tylko all metal. to ze detektor jest na monetki nie znaczy ze nie zlapie militariow. elektronika i procesor jest po prostu zkalibrowany na monety. przy militaria po prostu identyfikacja bedzie niezgodna z prawda..... wykryje helm a pokaze ze to zlota moneta :) |
|
| Autor: | TYmon [ czwartek, 10 marca 2005, 12:43 ] |
| Tytuł: | |
Dla mnie dyskryminacja to zbędy luksus :za , nie przepuszcze żadnego "sygnałka" , mimo że człowiek sie nakopie :jump ALe troszke sportu nie zaszkodzi... |
|
| Autor: | rysiek [ czwartek, 10 marca 2005, 13:30 ] |
| Tytuł: | ace 150 |
W czoraj byłem pierwszy raz z ace 150 na wykopkach (żadnych szczególnych znalezisk), w ramach poznawania wykrywacza. Muszę przyznać,ze maszynka jest bardzo czuła i na funkcji "all metal" i przy maksymalnej czułości piszczy jak oszalały przy najmniejszych znalezionych odłamkach. Po kilkunastu sygnałach można już poznać co znalazł tzn. zmienny dźwięk przy łuskach i dużych metalowych przedmiotach i inne natężenie dźwięku przy małych "śmieciach". W okopie na głębokości ok. 1 metra znalazł kociołek i coś w rodzaju saperki. |
|
| Autor: | proscan [ czwartek, 10 marca 2005, 14:37 ] |
| Tytuł: | |
Nie wiem jaki wykrywacz testowałeś, ale chyba inny ACE 150 niż ja mam u siebie. W ACE 150 sygnał jest dwustanowy (jest albo go nie ma) i nie może być mowy o różnej sile sygnału. Różnice w sygnale pojawiają się jedynie gdy pod sondą znajdzie się przedmiot dyskryminowany - sygnał może być wówczas urywany. Innym przypadkiem jest gdy przedmiot ma dużą przewodość - sygnał przypomina charakterystyczny gong. Taki gong mogłeś usłyszeć jeśli znalazłeś kociołek z alu lub miedzi (stalowa duża powierzchnia też moze wywołać gong). Ten metr w okopie też chyba nie był z Sevres pod Paryżem :que :pa proscan |
|
| Autor: | pakiet [ czwartek, 10 marca 2005, 15:20 ] |
| Tytuł: | |
W Sevres mają kopię, "oryginał" - nie zapominajcie o "y"! - błąd ortograficzny!!! jest wiadomo gdzie ;) Na poważnie to rysiek sie przejęzyczył chodziło pewnie o ten gong :) |
|
| Autor: | rysiek [ sobota, 12 marca 2005, 13:12 ] |
| Tytuł: | ace 150 |
pakiet napisał(a): W Sevres mają kopię, "oryginał" - nie zapominajcie o "y"! - błąd ortograficzny!!! jest wiadomo gdzie ;)
Na poważnie to rysiek sie przejęzyczył chodziło pewnie o ten gong :) No wlaśnie... ale ogólnie rzecz biorąc m :) aszynka "naweyt nawet..." :1 |
|
| Autor: | Michalis [ niedziela, 3 kwietnia 2005, 17:53 ] |
| Tytuł: | |
Powiedzcie czy ogolnie oplaca sie ten wykrywacz kupowac i jak dokladnie idzie garrettowi ace 150 wykrywanie militarii. Gdybysmy mieli porownac Rutusa Firsta a Garretta Ace 150 to ktory byscie wybrali na militaria i monetki ?? |
|
| Autor: | Kenny [ niedziela, 3 kwietnia 2005, 23:26 ] |
| Tytuł: | |
lazilem ostatnio ze 150 i powiem szczerze na monetki bedzie na militarke stalowa nie polecam z tego co pamiętam to ma 2 tony jeden na stal drogi na kolor jesli chodzi o kolorek czesze zdrowo niczego nie przepuscisz (oczywiscie w granicach zasiegow ktore dla kolorkow sa przyzwoite) w przypadku stali bywa roznie genralnie wykrywa ja niezle chodz niedziala wtedy wskaznik glebokosci albo glupieje :D powazna wada wykrywacza jest brak pin-pointu ktory w przypadku mocnej koncentracji fantow (ze wzgledu na to ze to dynamik) powaznie utrdnia lokalizacje znaleziska a co do rutusa to sie ni e wypowiadam bo nie chodzilem z nim... |
|
| Autor: | Warkon [ poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 11:44 ] |
| Tytuł: | |
Chyba właśnie się zdecydowalem na zakup mojego pierwszego wykrywacza. Mysle wlasnie o Garrecie. Zastanawiam sie tylko czy warto dorzucić te prawie trzy stowki na 250, czy zaspokoić się 150. Jak uważacie? |
|
| Autor: | JURAND24 [ poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 17:53 ] |
| Tytuł: | |
Chce sobie kupić jeszcze jedną wykrywke i skłaniam się ku zakupowi ACE 150. ACE 150 jest troche ,, uboższe" w porównaniu do ACE 250 ale róznice nie są warte tych 300 pln:) . |
|
| Autor: | rysiek [ wtorek, 12 kwietnia 2005, 10:28 ] |
| Tytuł: | ACE 150 |
Ja chodzę z ACE 150 i moim zdaniem wykrywacz ma poważna wadę(błąd ortograficzny!!! czy w innych też jest takie rozwiązanie)- cewka jest wykonana (chodzi mi o dolną powierzchnię) z materiału , który przy jakimś uderzeniu chodźby w kamień odpryskuje!!!! Ostatnio zauważyłem to u siebie tylko że już mam odprysk wielkości monety 5 zł i błąd ortograficzny!!! nawet kiedy to się stało! |
|
| Strona 1 z 2 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|