Teraz jest czwartek, 25 czerwca 2026, 19:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Historyjka pouczająca. Jak jeden kolesław Qattro sprowadzał
PostNapisane: niedziela, 13 marca 2005, 09:51 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): sobota, 1 czerwca 2002, 00:00
Posty: 419
Lokalizacja: Mońki
Miała być historyjka pouczająca z życia wzięta, ku przestodze naiwnych, ale nie będzie. Chodziło o to, że jeśli sprowadzamy, to należy to robić umiejętnie. Kto nie zdążył wcześniej przeczytać niech podziękuje mądralom. Mrand


Ostatnio edytowano niedziela, 13 marca 2005, 16:52 przez Mrand, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 13 marca 2005, 10:14 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 28 maja 2003, 00:00
Posty: 1363
Lokalizacja: Gliwice
taa.. oficjalnie wykrywacze są objęte 3% cłem, plus trzeba zapłaćić 22% VAT od wartosci cenej, czyli wartości towaru powiększonej o wartość przesyłki (i cło). Ściągałem kiedyś jednemu z naszych forumowiczów worek z 5000 jednocentówek ("Wheat cents"). A na monety, okazuje się cło jest jeszcze wyższe. Chcieli to oclić stawką bodajże 18% + od całości VAT. W końcu udało mi się udało wyłgać, ale kosztowało mnie to sporo zachodu i nerwów.

Podobno jednak nie ma cła na używane wykrywki. Jakby ktoś zadzwonił na izbę celną i zweryfikował tą informację to niech da znać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 13 marca 2005, 11:52 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 04:36
Posty: 3129
Lokalizacja: Górny Śląsk
Moja Żona dzwoniła tam, jakiś miesiąc temu w tej właśnie sprawie. Urzędas najpierw wypytał ją do czego chce używać wykrywacza (powiedziała, że dla dziecka), potem nakrzyczał że to nielegalne a na koniec powiedział, że cło jest na wszystko ;) A jakie, to on nie wie. Trzeba sobie w tabeli poszukać.
Ponieważ szczęśliwie trafił na moją Żonę, to cała ta debilna wypowiedź kosztowała go wiedzę o tym co sam przypomina i jak prowadziła się jego matka :) Ale efekt zasięgania informacji "u źródła" jest żaden.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 13 marca 2005, 12:04 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4353
Lokalizacja: Gliwice
Oj coś mi tu pachnie próbą odstraszenia ew chętnych na tanie wykrywacze z zachodu :) czyżby rynek krajowy się Panie kwatermistrz załamywał ? wystarczy obniżyć prowizje. cło jest od wartości deklarowanej nic dodać nic ująć a 3% + ew vat to też niewiele porównawszy z cenami tych wykrywaczy w kraju. U nas i tak są o 100% droższe. Osobiście sprowadziłem z zachodu używany wykrywacz i zapłaciłem za niego ok 40% ceny krajowej.

Pozdrawiam FDJ


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: przestroga
PostNapisane: niedziela, 13 marca 2005, 12:33 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): środa, 1 września 2004, 16:19
Posty: 167
A mi się udało.I nic nie zapłaciłem .Może wypowiedzą się też ci którzy sprowadzili.
Może też porównamy ceny tu i tam,zarobki itp.
Jak zaczynam czytać takie posty to krew mnie zalewa jaki to raj mamy na wykrywacze w Polsce.
Proszę poczytać na stronie Dark'a jak to w Polsce zginął klient.
Kończę bo wywołam jakąś burzę :666 :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: przest
PostNapisane: niedziela, 13 marca 2005, 12:35 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): środa, 1 września 2004, 16:19
Posty: 167
A zapomniałem dopisać ,że sprowadziłem 2 z USA i wcześniej 1 przed unią z Wlk.Bryt.
Pozdrawiam :luv


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL