https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Historyjka pouczająca. Jak jeden kolesław Qattro sprowadzał https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=11137 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Mrand [ niedziela, 13 marca 2005, 09:51 ] |
| Tytuł: | Historyjka pouczająca. Jak jeden kolesław Qattro sprowadzał |
Miała być historyjka pouczająca z życia wzięta, ku przestodze naiwnych, ale nie będzie. Chodziło o to, że jeśli sprowadzamy, to należy to robić umiejętnie. Kto nie zdążył wcześniej przeczytać niech podziękuje mądralom. Mrand |
|
| Autor: | mirek [ niedziela, 13 marca 2005, 10:14 ] |
| Tytuł: | |
taa.. oficjalnie wykrywacze są objęte 3% cłem, plus trzeba zapłaćić 22% VAT od wartosci cenej, czyli wartości towaru powiększonej o wartość przesyłki (i cło). Ściągałem kiedyś jednemu z naszych forumowiczów worek z 5000 jednocentówek ("Wheat cents"). A na monety, okazuje się cło jest jeszcze wyższe. Chcieli to oclić stawką bodajże 18% + od całości VAT. W końcu udało mi się udało wyłgać, ale kosztowało mnie to sporo zachodu i nerwów. Podobno jednak nie ma cła na używane wykrywki. Jakby ktoś zadzwonił na izbę celną i zweryfikował tą informację to niech da znać. |
|
| Autor: | Renald [ niedziela, 13 marca 2005, 11:52 ] |
| Tytuł: | |
Moja Żona dzwoniła tam, jakiś miesiąc temu w tej właśnie sprawie. Urzędas najpierw wypytał ją do czego chce używać wykrywacza (powiedziała, że dla dziecka), potem nakrzyczał że to nielegalne a na koniec powiedział, że cło jest na wszystko ;) A jakie, to on nie wie. Trzeba sobie w tabeli poszukać. Ponieważ szczęśliwie trafił na moją Żonę, to cała ta debilna wypowiedź kosztowała go wiedzę o tym co sam przypomina i jak prowadziła się jego matka :) Ale efekt zasięgania informacji "u źródła" jest żaden. |
|
| Autor: | Jacek [ niedziela, 13 marca 2005, 12:04 ] |
| Tytuł: | |
Oj coś mi tu pachnie próbą odstraszenia ew chętnych na tanie wykrywacze z zachodu :) czyżby rynek krajowy się Panie kwatermistrz załamywał ? wystarczy obniżyć prowizje. cło jest od wartości deklarowanej nic dodać nic ująć a 3% + ew vat to też niewiele porównawszy z cenami tych wykrywaczy w kraju. U nas i tak są o 100% droższe. Osobiście sprowadziłem z zachodu używany wykrywacz i zapłaciłem za niego ok 40% ceny krajowej. Pozdrawiam FDJ |
|
| Autor: | jaaacek [ niedziela, 13 marca 2005, 12:33 ] |
| Tytuł: | przestroga |
A mi się udało.I nic nie zapłaciłem .Może wypowiedzą się też ci którzy sprowadzili. Może też porównamy ceny tu i tam,zarobki itp. Jak zaczynam czytać takie posty to krew mnie zalewa jaki to raj mamy na wykrywacze w Polsce. Proszę poczytać na stronie Dark'a jak to w Polsce zginął klient. Kończę bo wywołam jakąś burzę :666 :666 |
|
| Autor: | jaaacek [ niedziela, 13 marca 2005, 12:35 ] |
| Tytuł: | przest |
A zapomniałem dopisać ,że sprowadziłem 2 z USA i wcześniej 1 przed unią z Wlk.Bryt. Pozdrawiam :luv |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|