Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 00:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Słuchawki do wykrywki- o co chodzi z tymi Ohm'ami ??
PostNapisane: wtorek, 15 marca 2005, 14:27 
Offline
"Spammerus maximus"

Dołączył(a): piątek, 11 lipca 2003, 00:00
Posty: 1152
Lokalizacja: Wawa
Czy jak słuchawki bedą miały za mało ohm'ów to coś się popsuje w wykrywce?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 marca 2005, 14:41 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): wtorek, 25 lutego 2003, 01:00
Posty: 885
Lokalizacja: Ducatus Pomeraniae
Ja bym nie ryzykował. Nie znam się na konstrukcji wykrywacza, teoretycznie wzmacniacze suchawkowe mogą mieć zabezpieczenie przeciwzwarciowe, ale nie muszą.
Generalnie chodzi o to że mniejsza oporność (mniej Ohmów) powoduje większy prąd, a ten oznacza większe wydzielanie ciepła co może doprowadzić do przegrzania i uszkodzenia elementów elektronicznych.

Natomiast większa oporność słuchawek (więcej Ohmów) nie spowoduje nic, poza tym że dźwięk może być słabszy. Dla przykładu- nie podłączenie w ogóle słuchawek powoduje że oporność na wyjsciu wzmacniacza jest równa nieskończoności- w efekcie nic nie słychać :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 marca 2005, 14:45 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): środa, 1 grudnia 2004, 12:17
Posty: 259
Lokalizacja: Olsztyn
słuchawki mają (chyba) zazwyczaj 32ohm'y znaczy ze mozesz podąłczyć do wszystkich urządzeń które mają na wyjsciu MAX 32 ohm'y.Swoją najlepszą skuteczność osiągają właśnie przy 32ohm'ach .Mozesz podłaczyc podłączyć do urządzenia które ma mniej na wyjsciu np.16,8,4 z tym ze słuchawki ( jak i inne głośniki ) stracą "po prostu" piszemy oddzielnie - błąd ortograficzny!!! na mocy i tyle.Jak podłączysz do urządzeia co ma więcej to na 100% puscisz słuchawki z dymem ale z wykrywaczem nie sądze zeby się coś stało choć głowy nie dam nie jestem specjalistą.
Wychodzę generalnie z założenia ze jeśli wykrywacz nie jest samoróbką to producent dostosuje wyjście do jakiegoś ogólnego standartu itp. :1
pozdrawiam Piotr - warwick


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 marca 2005, 17:33 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 17 lutego 2003, 01:00
Posty: 485
Przedmówcy nasiali sporo zamętu więc na temat:
nie wyobrażam sobie wyjścia słuchawkowego bez zabezpieczenia - jeszcze takiego nie spotkałem,
nie wybrażam sobie wyjścia słuchawkowego które może spalić słuchawki - jeszcze takiego nie spotkałem,
w źle dobranych słuchawkach może być za cicho - i to jest jedyne ryzyko.
Oczywiście mogę sobie wyobrazic wyjście które spali słuchaki ale nie bedzie to wyjście słuchawkowe.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 marca 2005, 19:10 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Witam,

Impedancja słuchawek ważna jest z dwóch względów:

1. Powinna być identyczna jak oporność układu wyjściowego wykrywacza (tej zwykle nie znamy, ale wiemy jakie słuchawki zaleca producent).

2. Słuchawki o większej impedancji mają zwykle większą sprawność (to znaczy że potzrebują mniej energii by dobrze przetwarzać płynacy przez nie prąd na dźwięk).

Nie jest niestety tak, że im wyższa impedancja tym lepiej bo - patrz p. 1. (patrz też - Netcom)

W praktyce najlepiej kierować się jakością samych słuchawek, a nie ich impedancją.

:pa

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 marca 2005, 19:47 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): środa, 1 grudnia 2004, 12:17
Posty: 259
Lokalizacja: Olsztyn
sylur napisał(a):
Przedmówcy nasiali sporo zamętu więc na temat:
nie wyobrażam sobie wyjścia słuchawkowego bez zabezpieczenia - jeszcze takiego nie spotkałem,
nie wybrażam sobie wyjścia słuchawkowego które może spalić słuchawki - jeszcze takiego nie spotkałem,
w źle dobranych słuchawkach może być za cicho - i to jest jedyne ryzyko.
Oczywiście mogę sobie wyobrazic wyjście które spali słuchaki ale nie bedzie to wyjście słuchawkowe.


fakt moze nie za prezycyzyjnie się wyraziłem - pisząc o słuchawkach kierowałem się raczej moją ogólną (BARDZO) wiedzą na temat sprzetu audio i to jest to o czym pisze SYLUR - dzięki za zwrócenie uwagi

a sedno sprawy wyciągnął PROSCAN :krol
Cytuj:
W praktyce najlepiej kierować się jakością samych słuchawek, a nie ich impedancją.

pozdrawiam Piotr - warwick


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 marca 2005, 21:48 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 17 lutego 2003, 01:00
Posty: 485
Jeszcze raz, bez awantur i bicia piany:
Na "wyjściu" podawana jest impedancja obciążenia. Należy ją rozumieć jako "nie mniejszą niż". Podłączanie mniejszej jest zdecydowanie niewskazane. Podłączanie dużo, dużo większej nie ma sensu. Jak napisali 32 Ohm to najprawdopodobniej wszystko między 32 a 256 :) będzie OK. No może poza 32Ohm z kiosku ruchu.
Bardzo często w wykrywaczach wyjście (gniazdo) rozwiązane jest tak, że obie słuchawki połączone są szeregowo ("robią" wtedy za 64 Ohm). Łatwo się o tym przekonać - jeżeli słuchawki mają przełącznik mono/stereo, to w pozycji mono nic nie słychać. Robi się wtedy klasyczne zwarcie na wyjściu, a zabezpieczenie działa tak, że pomimo zwarcia nic się nie pali.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 marca 2005, 22:03 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 5 grudnia 2004, 15:49
Posty: 723
Warwick, napisałeś : " SYLUR - dzięki za zwrócenie uwagi '

Nie dziękuj, Sylur zawsze zwróci Ci uwage.... i masz to w GRATISIE. :1

Pozdrawiam Matejko :piwo :piwo :piwo


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 marca 2005, 22:15 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 17 lutego 2003, 01:00
Posty: 485
Cytuj:
Nie dziękuj, Sylur zawsze zwróci Ci uwage.... i masz to w GRATISIE. :1


Matejko - jesteś zwyczajnie złośliwy.
Jeżeli ktoś pisze rzeczy, które nie mają żadnych konsekwencji to mam to w nosie,
ale jeżeli czyjeś posty są w jaskrawej sprzeczności z moją wiedzą
i wprowadzają w błąd innych - to piszę.
Najlepszy dowód: Jesteś na tym forum od 05 Gru 2004 i wsadziłeś w tym czasie 185 postów co daje Ci średnią 1.85 posta dziennie
Co do mnie to odpowiednio: 17 Lut 2003, 370, 0.49 postów dziennie.
Sam widzisz, że w porównaniu z Tobą jestem prawie 4 razy bardziej wstrzemięźliwy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 marca 2005, 22:44 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 5 grudnia 2004, 15:49
Posty: 723
Matejko napisał.:"Nie dziękuj, Sylur zawsze zwróci Ci uwage.... i masz to w GRATISIE."

I Matejko podtrzymuje swoje zdanie !! Liczenie postów, statystyke, i matematykę zostaw mądrzejszym od nas....

Jeśli Cie tak boli, że za dużo postów wsadziłem, to możesz skasować.... Mnie to "RYBA" ....
Ja postów nie liczę, i na pagonie też mi nie zależy....

Pozdrawiam Matejko :piwo :piwo :piwo


Ostatnio edytowano środa, 16 marca 2005, 00:10 przez Matejko, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 marca 2005, 22:47 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): środa, 1 grudnia 2004, 12:17
Posty: 259
Lokalizacja: Olsztyn
Wiecie co Panowie nie zabardzo wiem o co w tej chwili toczy się dyskusja - zwyczajnie nie nadążam moze za krótko jestem jeszcze na tym forum ( i mam za mało postów ofkorzz )
wiecej luzu i dystansu :)
pozdrawiam Piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL