Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 08:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Garrett Master Hunter CX Plus
PostNapisane: środa, 23 marca 2005, 14:37 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2004, 23:09
Posty: 183
Lokalizacja: Ostróda dawne Prusy Wschodnie
Mam pytanie czy ktoś używał lub coś więcej wie na temat Garrett Master Hunter CX Plus?
Poszykuje wykrywacza na militaria, który mi uprości poszukiwania (mniej kopania śmieci) dobra dyskryminacja, identyfikacja znaleziska itp.
Chciałbym też porównać Garrett Master Hunter CX Plus z Garrett GTP 1350 który z nich by ułatwił życie lub innej firmy jestem otwarty na propozycje.W danym przedziale cenowym.
Zastanawiające jest to, że CX Plus nie ma podłokietnika musi być chyba bardzo dobrze wyważony? Cewka moim zdaniem troszkę mała jak na militaria, zaletą tego wykrywacza jest tryb statyczny.
Szukałem na forum, ale nie znalazłem nic ciekawego związanym z tym tematem,
Proszę jeszcze, aby nie zamieszczać jakikolwiek reklam ani nie wykłócać cię o jakieś błahostki, po prostu proszę o opinię.


Ostatnio edytowano środa, 23 marca 2005, 16:24 przez Topór, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 marca 2005, 14:44 
Offline
Lew morski

Dołączył(a): wtorek, 9 września 2003, 12:54
Posty: 603
Lokalizacja: Gdańsk
Oj kolega chyba nie przeczytal - obaj mamy to samo pytanie!!!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 marca 2005, 14:48 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2004, 23:09
Posty: 183
Lokalizacja: Ostróda dawne Prusy Wschodnie
Wiem zbieg okoliczności, :nicnie ale możemy wymienić się informacjami na temat tego sprzętu :1


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 marca 2005, 17:13 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 9 lutego 2003, 01:00
Posty: 142
Witam,
Przez ponad rok używałem GMH CXIII który raczej specjalnie nie odbiega od CX+ i zostały mi po tym sprzęcie bardzo dobre wrażenia. Ma identyfikacje tonową co jest super sprawą niski dźwięk na stal, wyższy na kolor i wysoki pięknie dźwięczący na wysoko przewodzący kolor, ma również świetną dyskryminacje notch 24 stopniową sporo rzeczy można ominąć, przy militariach w miejscach z masą odłamków, łusek od broni ręcznej i amunicji da się go ustawić tak żeby całe to badziewie pomijał a znajdywał stal(po wielkości można poznać czy warta wykopania), mosiądz, aluminium i inny dobry kolor, zasięg też jest bez zarzutu. Do plusów zaliczyłbym jeszcze możliwość zmiany częstotliwości pracy tak żeby nie "gryzł" się z innym wykrywaczem. Trybu statycznego używałem raczej niewiele, coś tam jednak próbowałem i fajną rzeczą przy trybie statycznym jest rozróżnianie w trybie statycznym - nie ma dyskryminacji w tym trybie ale wykryty przedmiot jest identyfikowany wskazaniami kursora na 24 stopniowej skali i są to wskazania raczej bez przekłamań. Zasięg wiadomo jest sporo lepszy w trybie statycznym i dzięki możliwości identyfikacji w tym trybie jest to całkiem niezłe rozwiązanie na przeczesane miejsca no i nie trzeba kopać wszystkiego.
Cewka 8 troche mała ale może być.
Minusem dla mnie było (zwłaszcza z większą sondą 12,5) że sonda jest pełna przez co były czasem problemy z kopaniem we właściwym miejscu, to że nie ma w zestawie podłokietnika to chyba jakaś pomyłka bo nie jest wcale tak super wyważony, jest na pewno lżejszy niż np GTI2500 ale podłokietnik raczej jest niezbędny zwłaszcza przy dłuższych wyprawach. Myśle że da się bez problemu podłokietnik dokupić, zresztą na obudowie z tyłu jest ząbek do jego zamocowania.
GTP 1350 to na pewno też ciekawy sprzęt z tym że działa tylko w ruchu, dyskryminacje ma na tej samej zasadzie, identyfikacje tonową też. Dodatkowo jest jeszcze pokazywanie wielkości - nie wiem czy nie przekłamuje (GTI 2500 często kłamie z wielkością), GTP pewnie lepiej leży w ręce ale cewke też ma standartowo małą.
Gdybym miał wybierać to pewnie zdecydował bym się na GTP ale jeżeli chcecie korzystać z trybu statycznego lub przystawki two box- wtedy CX.

pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 marca 2005, 17:39 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2004, 23:09
Posty: 183
Lokalizacja: Ostróda dawne Prusy Wschodnie
Dzięki za odpowiedź, :piwo co do sondy to niektórzy dealerzy idą na układ i mogą wymienić na większą z tym, że trzeba dopłacić różnicę. :1
Co do dyskryminacji to szkoda, że nie ma w trybie statycznym no i brak podłokietnika mały minus. :(
Ma ktoś zbliżenie włączonego wyświetlacza, co on tam wyświetla.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 marca 2005, 20:53 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3836
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
witam
ja mialem cxII przez 9 lat i moge powiedziec ze to extra wykrywacz, teraz zmienilem na gti2500 ale tylko dlatego ze niewiele doplacilem , no i ze wzgledu na wiekszy zasieg.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: podłokietnik itd
PostNapisane: środa, 23 marca 2005, 21:31 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 11 lutego 2005, 19:26
Posty: 141
posiadam jeden "luźny", troche irytujaca jest wymiana baterii w przypadku gdy jest zalozony podlokietnik (trzeba najpierw jego zdjac)
nt Cx+ a CxIII jest w drugim wątku główne różnice: CXIII "treasure talk" (w PL to sobie mozna podarowac), PowerMaster, nastawy częstotliwości, przejscie ze statycznego na dynamiczny 1 przyciskiem (1 knefel non-motion, 2 knefel motion) czyli klik i juz
Cx ma to rozwiazane prosciej i inaczej, wazne jak juz sie w nastawach ktos pogubi (szybki reset i mozna krecic od poczatku)

w mojej ocenie wskazania wyswietlacza LCD (w CX byla piekna wskazowka na zotlym cyferblacie) jest mniej interesujaca niz pokretla to w nich ukryty jest potencjal o ktorym mowia uzytkownicy (daje fotke)

co do przystawki two-box to powiem tak: troszke magiczna sprawa...mysle ze kazdy musi sam poprobowac, przy oczywistym zalozeniu:
na wykopki w dwoch=1 z detektorem + TH/DM czyli two-box a 2 z zelastwem (lopaty, przedmioty osobiste itd)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 marca 2005, 22:02 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2004, 23:09
Posty: 183
Lokalizacja: Ostróda dawne Prusy Wschodnie
Problem z podłokietnikiem mamy rozwiązany, ale czy jest przy wykrywaczu czy trzeba dokupić osobno?
A i cewkę znalazłem godną militarysty : 10’x14’ PROformance Power DD lub pełna 12,5’ Crossfire tylko nie wiem która wydajniejsza.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 marca 2005, 22:19 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3836
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
olej podlokietnik , mozna machac bez niego , ja tak machalem 9 lat i jakos nie brakowalo mi tego ustrojstwa :)
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 marca 2005, 23:06 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 9 lutego 2003, 01:00
Posty: 142
Polecalbym Ci 10x14DD - sam używam takiej obecnie w GTI i wydaje mi się że glębokością wcale nie ustępuje cewce 12,5 a w niektórych sytuacjach jest nawet lepsza. Widzialem opis w którym pisze że cewka 10x14 w gębokości wykrywania jest troche lepsza od cewek 8,5 ale slabsza od 12,5 - moim zdaniem to nieprawda a jest wręcz przeciwnie dla przedmiotów wielkości od monet do klamer cewka ta daje lepsze rezultaty niż 12,5. Ponadto to cewka typu DD więc jest mniej czula na mineralizacje, lepiej radzi sobie w zaśmieconym terenie i za jednym machnięciem przeszukuje większy obszar a więcej przeszukanego terenu to więcej fantów :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 24 marca 2005, 00:17 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2004, 23:09
Posty: 183
Lokalizacja: Ostróda dawne Prusy Wschodnie
cewka 10'x14' DD
Rodzaj terenu:
plaże, kamieniołomy, tereny o dużej zawartości łupków i krzemu
Poszukiwane obiekty:
duże przedmioty, bardzo stare znaleziska otoczone dużą ilością tlenków metali

Zasięgi:
lepsze o około 15% od cewek 8-10" ale mniejsze od cewek 12,5"

wymiary: 25,4x35,5cm
cewka 12,5'
Rodzaj terenu:
otwarte przestrzenie takie jak łąki i pola

Poszukiwane obiekty:
duże i małe znaleziska ze szczególnym wskazaniem na militaria

Zasięgi:
najmocniejsza sonda zapewniająca zwykle wzrost zasięgu względem cewek 8-10" o około 30-50%

wymiary: 30,5cm


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 24 marca 2005, 00:41 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 9 lutego 2003, 01:00
Posty: 142
Tak taki waśnie opis widzialem. To opis producenta a w praktyce moim zdaniem 10x14DD to sonda glębiej sięgająca i tą waśnie na militaria bym Ci polecal. Poza tym jest wygodniejsza 5cm węższa i latwiej nią operować, no i nie jest pelna co ulatwia namierzanie. Standardowo jest bez oslony ale jeżeli chodzisz w terenie gdzie jest troche kamieni i nierówno to oslona cewki jest raczej niezbędna. Ja używalem swoją cewke bez osony i prawie ją skończyem po jednym sezonie w Bieszczadach, popękala spoina i poodpadaly kawalki epoksydowego wypelnienia. Pokleilem ją i polatalem więc może jeszcze ten sezon wytrzyma.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 24 marca 2005, 09:43 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2004, 23:09
Posty: 183
Lokalizacja: Ostróda dawne Prusy Wschodnie
To są te sondy jak by ktoś nie wiedział. ;)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL