Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 05:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: MINELAB MUSKETEER ADVANTAGE czy GARRETT GTAx 400 ?????
PostNapisane: sobota, 12 marca 2005, 15:18 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): sobota, 12 marca 2005, 11:52
Posty: 15
Witam wszystkich poszukiwaczy i miłosników tego pięknego hobby. Chciałbym zapytać Was który ze sprzętów jest lepszy i lepiej sprawdza sie w terenie. Mowa jest o Minelabie Musketeer advantage i Garrett'cie GTAx 400. Oba detektory prezentowane przez sklep Viking mają taką samą cene.

Planuje zmienić sprzęt i zastanawiam się nad wyborem. Na zakup mogę przeznaczyć kwotę od 1000-2000 PLN. Chciałbym aby tej klasy detektor dobrze sprawdzał się na monety/militaria. Obecnie pracowałem na White's 3900 pro plus, który lepsze efekty wyciągał na militariach niż na monetach.

Pozdrawiam
Tomasz[/img]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 12 marca 2005, 16:42 
Offline
Buszujący w śniegu

Dołączył(a): środa, 19 listopada 2003, 20:58
Posty: 891
Lokalizacja: Wrocław
Na mój gust minelaby są bardziej niezawodne i mniej awaryjne, zaś garety są zbyt przereklamowane i cena za podobne osiągi przy garetaj jest wyższa. Na Twoim miejscu wybrałbym sprzęt minelaba.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 13 marca 2005, 14:54 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): poniedziałek, 23 czerwca 2003, 00:00
Posty: 50
Lokalizacja: Krakow
Nie zgadzam sie z przedmowca i tyle. Szczegolnie w kwestii przelicznika (jakosc, awaryjnosc) /cena. Naprawde rzaaadko zdazalo mi sie spotkac z zepsutym Garrett'em.

Pozdrawiam, Andarian.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 13 marca 2005, 15:18 
Offline
Buszujący w śniegu

Dołączył(a): środa, 19 listopada 2003, 20:58
Posty: 891
Lokalizacja: Wrocław
Możliwe, ale mi na przykład rzadko zdarzyło się spotkać z osobą zadowolonę ze swojego Garetta. A i wadliwe sprzęty garetta, w których np. program się sam resetował już widziałem. No hans początkowo chodził z suwerenkiem, poczym odsprzedał mi go i kupił Garreta 2500, był tak bardzo z niego zadowolony, że z powrotem kupił suwerenka a garetta pogonił.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 marca 2005, 00:46 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): sobota, 21 września 2002, 00:00
Posty: 526
Lokalizacja: Tczew
A ja tym razem wzialbym Garretta, tylko dla tego by zobaczyc jak sie z nim szuka. Mialem Minelaba, zlego slowa nie moge o nim powiedziec, no moze ze ciezki i kiepski pinpoint na 10 ' cewce, ale zasieg i dyskryminacja calkiem przyzwoite. Na militarke za bardzo sie nie nadaje, zbyt mocno rozjezdza sie sygnal na zelazie (tak mi sie wydaje). Jesli szukasz prostego sprzetu na monety i w dodatku bardzo odpornego na czynniki zewnetrzne - polecam Minelaba, co nie znaczy, ze Garrett jest gorszy. Po prostu nie widzialem go jeszcze w akcji.
Propo zdania o niezbyt zadowolonych uzytkownikach Garretta, to ja mialem prosciutki model ace 100 i zaden sprzet jakim sie poslugiwalem pozniej nie wytargal takich perelek jak Garrett. Co prawda duzo po sobie zostawilem. Przyklad: pole 100 m na 100m Garrrett Ace - wytargalem 50 monet i cisza. Przesiadka na Minelaba Musketeera - okolo 20 monet jeszcze wykopalem. Przesiadka na Whitesa (starego, choc z wyzszej polki) - jeszcze wpadlo 10 monet. I sadze, ze osoba ktora błąd ortograficzny!!! odkupila Garrecika tez byla zadowolona.
Pozdrawiam.
karas1979


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 marca 2005, 09:15 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): środa, 24 kwietnia 2002, 00:00
Posty: 964
Witam.
Berezol, ja jestem zadowolony ze swojego Garretta :luv
Sprzetem tej firmy szukam od 5 lat - najpierw mialem TA 300, teraz używam GTI 2500 - nic mi sie nie resetowalo w tym czasie.
Prawda jest taka że wykrywacz jest jak dupa - każdy ma swój i każdy uważa że jego jest najlepszy. Jeśli Tomatoboy kupuje nówkę w sklepie to niech się przymierzy do obydwu i kupi ten który mu najbardziej spasuje.

Pozdrawiam - jankos.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 marca 2005, 13:23 
Offline
Buszujący w śniegu

Dołączył(a): środa, 19 listopada 2003, 20:58
Posty: 891
Lokalizacja: Wrocław
Wiesz, ja mówię z własnego i kolegów doświadczenia. Po prosztu koledzy którzy kupili sobie garetty niezbyt byli z nich zadowoleni i kupili minelabki. Zresztą najlepiej zapytać hansa czemu zamienił garetta na minelaba.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 marca 2005, 14:56 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): środa, 24 kwietnia 2002, 00:00
Posty: 964
Hans już sie kiedyś wypowiadal na ten temat na forum, o ile dobrze pamietam...
Ja osobiście uważam że nie ma wykrywaczy idealnych - każdemu można by coś zarzucić, nawet specjalnie szukać nie trzeba. Dawniej jak widzialem niektóre super trafienia prezentowane na tym forum to pierwszym pytaniem było: jakim wykrywaczem było to znalezione? Teraz kiedy jestem już mądrzejszy o o te kilka lat i wiele wyjazdów w teren z ludzmi uzywającymi innego sprzetu uwazam ze o ile wykrywacz nie jest zwyklym chlamem (a przeciez nie rozmawiamy o takiej sytuacji), to jego marka jest sprawa drugorzedna. Teraz napisze cos co bylo juz na tym forum pisane setki razy, a przecież wciąż nie wszyscy to rozumieją - najważniejszą rzeczą jest dobrze poznać swój wykrywacz, a nie zmieniać go co chwilę pod wpływem impulsu.
Tomatoboy wybiera między 2 konkretnymi modelami - nie powiem nic o żadnym z nich bo bawiłem się nimi bardzo krótko, wydaje mi się że we wprawnych rękach nie będzie między nimi wielkiej różnicy, pomimo że jeden ma sondę DD a drugi koncetryczną, itd...
Natomiast kompletnie bez sensu jest pisanie o drugiej marce ze jest gorsza tylko dlatego ze moj wykrywacz jest produkowany przez konkurencyjną firmę. Ot i wszystko.

Pozdrawiam - jankos.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 marca 2005, 11:36 
Offline
"Spammerus maximus"

Dołączył(a): piątek, 11 lipca 2003, 00:00
Posty: 1152
Lokalizacja: Wawa
No to sie wypowiem skoro mnie wywołano.
Do Souvereigna jestem przyzwyczajony i uważam że jest to świetny wykrywacz a to dlatego że jest szybki, tzn. szuka się nim szybciej niż GTI 2500. Przy GTI traci się kupe czasu na próby identyfikacji znaleziska która to i tak jest nieprecyzyjna. Moim zdaniem Minelaby maja lepsza dyskryminację (Adventage i a Souvereign szczególnie).
Jednak kazdy ma swoje preferencje a o tym dyskusja nie ma sensu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 marca 2005, 20:59 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): środa, 26 stycznia 2005, 16:21
Posty: 361
Lokalizacja: Pruszków
z przykrascia stwierdzam ze GTAx 400 to nie za bardzo udana produkcja Garrett'a.... na monety moze byc ale na militaria sie kompletnie nie nadaje.... to juz lepiej sie spisuja "małe żółte". GTAx400 to zupełni inna konstrukcja niż gtax550 a o wymienianym GTI2500 nie wspomne... pytanie bylo o GTAx400 a nie GTI......
GTAx400 jest rozwinieciem modelu GTAx300 dawno juz nie produkowanego.
tyle jesli chodzi o GTAx400... zupełnie inne mozliwosci ma gtax550 ale o tym prosze na prw albo o konkretne pyania zebym mogl udzielic konkretnych odpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 marca 2005, 21:17 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 11 lutego 2005, 19:26
Posty: 141
dla tych ktorzy usuneli moje 2 posty w tym temacie http://prace.sciaga.pl/31790.html

tomatoboy...[- — — — -] [Ustawa o kontroli publikacji i widowisk z dnia..., art. 2 p. ...]

juz nawet doradzic nie mozna;



:n

P.S tomatoboy-pytaj na PW mnie lub lamine


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 16 marca 2005, 09:19 
Offline
Administrator Honorowy
Administrator Honorowy

Dołączył(a): środa, 27 marca 2002, 01:00
Posty: 3264
twrozyna napisał(a):
dla tych ktorzy usuneli moje 2 posty w tym temacie http://prace.sciaga.pl/31790.html

tomatoboy...[- — — — -] [Ustawa o kontroli publikacji i widowisk z dnia..., art. 2 p. ...]

juz nawet doradzic nie mozna;

Proszę bardzo - jedna z porad na tym polegała, co wzbudziło natychmiastową odpowiedź ludzi od Vikinga. Czy na tym polega dawanie rady użytkownikom? Czy nie może się Pan powstrzymać od dawania na każdym kroku w nos konkurencji? Gdzie może, to wciska Pan szpilę. To samo robi Grzechutor i obiecuję tu i teraz - jeszcze jedna kłótnia obu Panów i założę dwa bany. Pańskie wypowiedzi są poniżej krytyki. :n


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 16 marca 2005, 10:12 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 17 lutego 2003, 01:00
Posty: 485
Zanim Pan TW w gorączce dorwie się do klawiatury zalecam potrójne zastanowienie. Ban na IP spowoduje, że zablokowane mogą zostać wszystkie wypowiedzi z firmy, a moim zdaniem Panowie Grzegorz i Konrad nie powinni ponosić odpowiedzialności za poczynania TW. No ale jak nie będzie innego wyjścia...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: wyjasnienia
PostNapisane: czwartek, 17 marca 2005, 15:02 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 11 lutego 2005, 19:26
Posty: 141
jak rozumiem przyzwolenie społeczne na ostracyzm zawarte jest w dziale HUMOR i "kupa"
jesli admin po tej wypowiedzi nie zablokuje mi IP zapewniam szacownych uzytkownikow forum "ps" ze kompletne wyjasnienia do moich postow czyli intencje, dlaczego tak a nie inaczej itp zamieszcze w dziale organizacyjno-techniczne

wbrew temu co twierdzi jeden z moderatorow posiadam nie tylko kompetencje ale rowniez prawo do obrony imienia marki z ktora sie zwiazalem w 1999, 90% moich "negatywnie" odbieranych postów jest odpowiedzia na "fair play" działania konkurencji
proponuje przesledzic moje posty ich zakres, tematyke i moze wtedy ferować wyroki. (opcja uzytkownik pokaz wszystkie posty)

Z wielką przyjemnością ograniczyłbym nasza tj Talcompu obecność na tym forum do banera, a niech nawet kosztuje 2x tyle ile gdzie indziej, ale...brak możliwości technicznych czyli umowa na wyłączność...

a w formie "wbijania szpili" dowod przygotowania...konkurencji (poprawka zostala wykonana po moim e-mailu do wlasciciela niniejszej strony)
i wg was ja mam zachowac "zimna krew" i siedziec cicho???

dla jasności GTAx400 wygląda tak http://www.garrett.com/hobby/products/gtaseries.htm


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: wyjasnienia
PostNapisane: czwartek, 17 marca 2005, 15:30 
Offline
Administrator Honorowy
Administrator Honorowy

Dołączył(a): środa, 27 marca 2002, 01:00
Posty: 3264
twrozyna napisał(a):
jak rozumiem przyzwolenie społeczne na ostracyzm zawarte jest w dziale HUMOR i "kupa"
jesli admin po tej wypowiedzi nie zablokuje mi IP zapewniam szacownych uzytkownikow forum "ps" ze kompletne wyjasnienia do moich postow czyli intencje, dlaczego tak a nie inaczej itp zamieszcze w dziale organizacyjno-techniczne

wbrew temu co twierdzi jeden z moderatorow posiadam nie tylko kompetencje ale rowniez prawo do obrony imienia marki z ktora sie zwiazalem w 1999, 90% moich "negatywnie" odbieranych postów jest odpowiedzia na "fair play" działania konkurencji
proponuje przesledzic moje posty ich zakres, tematyke i moze wtedy ferować wyroki. (opcja uzytkownik pokaz wszystkie posty)

Nie pałam żądzą zabrania Panu głosu. Ja tylko nie życzę sobie żadnych kłótni - użytkownikom to nic nie pomaga - Pan i oponent się tylko nakręcacie, wyciagacie rzeczy Was dotyczące, jakieś brudy - proszę robić takie rzeczy poza forum, we własnym zakresie. Wszelkie moje działania z wycinaniem postów dotyczyły takich sytuacji - gdy posty były kłótnią. Przypadki zawoalowanej reklamy - tych rzeczy nie usuwam, co najwyżej zwracam uwagę, prowokuję dyskusję (jak ostatnio). Na typ etapie myślę, że się rozumiemy, jesteśmy ludźmi inteligentnymi i parę razy już się dogadaliśmy w sprawie nadmiernej reklamy.

twrozyna napisał(a):
a w formie "wbijania szpili" dowod przygotowania...konkurencji
i wg was ja mam zachowac "zimna krew" i siedziec cicho???

Właśnie takie rzeczy mi się nie podobają - nie ważne w czyim wykonaniu, czy Pańskim, czy jakiegokolwiej innego kwatermistrza. Prowadzicie małą wojenkę - widzę, że teraz strony próbują się wzajemnie ośmieszyć. Najpierw gorące dyskusje, a teraz śledzenie stron www i potnięć (wycinki z Pańskiego forum w wątku w dziale Humoru, a teraz ten obrazek jako riposta z Pańskiej strony), wadzenie się... Czy to w czymś pomoże użytkownikom forum? A w czym pomoże kwatermistrzom? - czy takie sprawy stawiają ich w korzystnym świetle czy raczej pogrążają? Owszem, pośmiać się można, ale do czego to więcej doprowadzi? Dopóki jest to rzeczowa dyskusja, to pół biedy - gorzej, jak się przeradza w pyskówki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL