https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/

sprzęt specjalistyczny
https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=1200
Strona 1 z 2

Autor:  voytekb [ środa, 8 stycznia 2003, 01:10 ]
Tytuł: 

Czym mogę przebadać budynki/piwnice pod kątem pustych przestrzeni? Potrzebuję urządzenia, które wskaże mi dziurę w murze, ukrytą piwnicę, zidentyfikuje niejednorodności w konstrukcjach itp. Czy to będzie georadar? Magnetometr? coś innego? Na takim sprzęcie się nie znam - będę wdzięczny za pomoc. Gdzie to można kupić i za ile?

Autor:  DZIDEK (SZAKAL) [ środa, 8 stycznia 2003, 07:21 ]
Tytuł: 

Witam Voytekb <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_smile.gif"> <BR> Widze ze pochodzimy z tych samych rejonow <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/number1.gif"> <BR> <BR> Wiec jesli chodzi to twoje pytanko to postaram sie odpowiedziec na nie w miare klarownie <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_wink.gif"> ; <BR> <BR> Do badania pustych przestrzeni ,ukrytych schowkow, slepych scian,podwojnych piewnic ,itd . z mojego doswiadczenia jest chyba najlepszy pistolet teromoetrowy (niepamietam fachowej nazwy <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_wink.gif"> ) urzadzenie jest male i raczej niezawodne . <BR>Dziala na zasanie mierzenia temp. i porownywania roznic tych temp. <BR>......Jezeji naprzyklad masz ukryty schowek w scianie piwnicy to; <BR>- wlanczasz sprzencik (niepotrzeba zadnego strojenia) <BR>- przystawiasz pistolet do sciany w odleglosci jakies 2-3cm i ponktowo "przesuwać" piszemy przez "u" - błąd ortograficzny!!! go wzdloz sciany ,pomiar odzczytujesz co jakies 20 cm i zaloszmy zapisujesz markerem temp wystepujaca w tym miejscu , i tak co 20 cm az dojdziesz do konca sciany. <BR>-potem oposzczasz pistolet 20mc w dol i lolejna linja wzdloz to samo az do podlogi .(chodzi oto zebi stwozyc siatke temp, wystepujaca na scianie ) <BR> I to wsztstko z oblslugi <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_wink.gif"> potem porownyjesz temperatury zapisane na scianie , szukasz najcielejszego miejsca i okolic (roanica nie jest duza od 2-4 stopni w pustym miejscu ) biezesz mlotek i przecinak i kujesz <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_smile.gif"> w miejscu gdze jest najwyzsza tem. <BR> <BR>Chodzi o to , ze sciana lita tzn. "który" i podobne przez "ó" - błąd ortograficzny!!! posiada wypelnienie, lub ziemie za nia ma zawsze nizsza temp., a jezeki za nia jest przestrzen (poduszka powietrzna ) to temp. bedzie wyzsza . to dziala na zasadie wysylanie prmieni podczerwonych czy cos takiego sam błąd ortograficzny!!! dokladnie <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_wink.gif"> <BR> <BR>A nawiazujac do magnetometrow to błąd ortograficzny!!! odpadaja , raczej dzielaja na metale , <BR> <BR>Za to georadar .......zalezy jaki jeszcze model; <BR>-Georadar z wbijanymi sadami w ziemie , odpada bo przeciez niebedziesz wbijal miedzianych szpikulcow i betonowa lub ceglana sciane <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_wink.gif"> , <BR>-Georadar 3D z przenosna sada moze i by sie nadal ale nigdy niemialem okazji pracowac na takim sprzecie a "poza tym" piszemy oddzielnie! - błąd ortograficzny!!! ceny georadarow sa kosmiczne , błąd ortograficzny!!! sie od 5000$ nawet do 22.000$ wiec pewnie odpada . <BR> <BR>Moim zdaniem najleprze do takich spraw jak opisujesz nadaje sie wlasnie ten pistolet termometrowy (u mnie sie soprawdzil <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_wink.gif"> ) <BR> <BR>Jak masz jakies pytania to wal smnialo <BR> <BR>Pozdrawiam <BR> <BR>Ps.Moze kiedys poszukamy razem <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_wink.gif">tez lokalizuje ciekawe schowki , albo zakopane dobytki <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_wink.gif"> <BR> <BR> <BR> <BR>
[addsig]

Autor:  voytekb [ środa, 8 stycznia 2003, 15:50 ]
Tytuł: 

Dzięki za szybką odpowiedź. Ja sam myślałem o kamerze termowizyjnej (tutaj potwierdziłeś moje przypuszczenia) -, bo co do zasady działania georadaru i magnetometru nie byłem pewien skuteczności - interesuje mnie tylko i wyłącznie mur i pustka w nim się znajdująca. <BR> <BR>A czy ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia w tym temacie? <BR> <BR>ps. Dzidek, w wakacje moja baza wypadowa to LYCK ( <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_wink.gif"> ). Może kiedyś się spotkamy w terenie? Widziałeś może wykrywacz MRanda? Bo ja nie mam teraz czasu do Niego podjechać... <BR> <BR>pozdrawiam <BR> <BR>Wojtek

Autor:  andrey [ środa, 8 stycznia 2003, 18:06 ]
Tytuł: 

Witam. <BR>Urzadzonko takie nazywa sie pirometr:) I pytanie do Dzidka: podales dosyc dokladny "algorytm" poszukiwania za pomoca w/w sprzetu. Czy opiera sie on na podstawie Twoich doswiadczen w terenie? Dlaczego pytam? Otoz mam dostep do takiego sprzetu w pracy:) Odpowiednie sluzby wykorzystuja to do badania temp. obiektow ktore maja ok 10-20 st. "nadwyzki" w stosunku do "tla". I badania wychodza OK. Rok temu w zimie, błąd ortograficzny!!! to "ustrojstwo" i poszedlem badac takie jedno miesce (tam gdzie mieszkam) z na 100% zamurowanymi otworami. Tylko badalem to z odleglosci ok. 1 do 3-4 metrow. I niestety wyniki byly do bani. Nie bylo roznicy pomiedzy murem a otworami zamurowanymi. Byc moze gdybym badal z odleglosci 20-30 cm byloby OK? Jesli natchniesz mnie pozytywnie, błąd ortograficzny!!! i pojde zbadac powtornie:) <BR> <BR>Andrey

Autor:  Hunter [ środa, 8 stycznia 2003, 18:46 ]
Tytuł: 

Witam <BR> <BR>czy tak wyglada ten pirometr? <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_smile.gif"> <BR><!-- BBCode auto-link start --><a href="http://www.detection.com/laserscan/stnew.html" target="_blank">http://www.detection.com/laserscan/stnew.html</a><!-- BBCode auto-link end -->

Autor:  DZIDEK (SZAKAL) [ czwartek, 9 stycznia 2003, 04:25 ]
Tytuł: 

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Quote:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> <BR>On 2003-01-08 17:46, Hunter napisał: <BR> Witam <BR> <BR>czy tak wyglada ten pirometr? <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_smile.gif"> <BR><!-- BBCode auto-link start --><a href="http://www.detection.com/laserscan/stnew.html" target="_blank">http://www.detection.com/laserscan/stnew.html</a><!-- BBCode auto-link end --> <BR></BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End --> <BR> <BR>niom wlasnie cos w podobie tego jaki jest na tej stronce Hunter <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_smile.gif"> <BR>Dzieki za link Hunter <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_smile.gif"> <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_smile.gif"> <BR> <BR>Pozdro
[addsig]

Autor:  DZIDEK (SZAKAL) [ czwartek, 9 stycznia 2003, 04:33 ]
Tytuł: 

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Quote:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> <BR>On 2003-01-08 14:50, voytekb napisał: <BR>Dzięki za szybką odpowiedź. Ja sam myślałem o kamerze termowizyjnej (tutaj potwierdziłeś moje przypuszczenia) -, bo co do zasady działania georadaru i magnetometru nie byłem pewien skuteczności - interesuje mnie tylko i wyłącznie mur i pustka w nim się znajdująca. <BR> <BR>A czy ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia w tym temacie? <BR> <BR>ps. Dzidek, w wakacje moja baza wypadowa to LYCK ( <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_wink.gif"> ). Może kiedyś się spotkamy w terenie? Widziałeś może wykrywacz MRanda? Bo ja nie mam teraz czasu do Niego podjechać... <BR> <BR>pozdrawiam <BR> <BR>Wojtek <BR></BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End --> <BR> <BR>Voytek to niejest raczej niejest kamera termowizyjna <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_wink.gif"> , w tym "piromerze" wykorzystujesz odczyt tylko tem. a w kamerze widzisz obraz w realnym czasie zarysy itd . a "poza tym" piszemy oddzielnie! - błąd ortograficzny!!! cena termokamery jest w nieporownywalnie wyzsza do "piromera" . <BR> To link na ciekawa stronke tam mozesz se zobaczyc ciekawe rzeczy i ceny <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/nut.gif"> , wdodadku na zakup takiej kamerki mogo zadac pozwolenia hehehehe , jest tam wiele prowesjonalnych sprzetow do poszukiwania skarbow i nietylko <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_wink.gif"> <BR><!-- BBCode auto-link start --><a href="http://accurate@accuratelocators.com/" target="_blank">http://accurate@accuratelocators.com/</a><!-- BBCode auto-link end --> <BR> <BR>--- Co do wspolnych wypadow , to na razie jeszcze goszcze w stanach, ale we wrzesniu bede w Miescie Lyck <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_wink.gif"> wiec moze dopiero wtedy <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_smile.gif">:) i bardzo chetnie , a z Armandem urwal ni sie katakt na razie i na razie błąd ortograficzny!!! w temacie . <BR> <BR>Pozdro ziom <BR> <BR>_________________ <BR>Sporo jeszcze zostalo pod ziemia,trzeba to wykopac ,nie? <BR><BR><BR><font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: DZIDEK (SZAKAL) dnia 2003-01-09 06:05 ]</font>

Autor:  DZIDEK (SZAKAL) [ czwartek, 9 stycznia 2003, 05:06 ]
Tytuł: 

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Quote:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> <BR>On 2003-01-08 17:06, andrey napisał: <BR>Witam. <BR>Urzadzonko takie nazywa sie pirometr:) I pytanie do Dzidka: podales dosyc dokladny "algorytm" poszukiwania za pomoca w/w sprzetu. Czy opiera sie on na podstawie Twoich doswiadczen w terenie? Dlaczego pytam? Otoz mam dostep do takiego sprzetu w pracy:) Odpowiednie sluzby wykorzystuja to do badania temp. obiektow ktore maja ok 10-20 st. "nadwyzki" w stosunku do "tla". I badania wychodza OK. Rok temu w zimie, błąd ortograficzny!!! to "ustrojstwo" i poszedlem badac takie jedno miesce (tam gdzie mieszkam) z na 100% zamurowanymi otworami. Tylko badalem to z odleglosci ok. 1 do 3-4 metrow. I niestety wyniki byly do bani. Nie bylo roznicy pomiedzy murem a otworami zamurowanymi. Byc moze gdybym badal z odleglosci 20-30 cm byloby OK? Jesli natchniesz mnie pozytywnie, błąd ortograficzny!!! i pojde zbadac powtornie:) <BR> <BR>Andrey <BR></BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End --> <BR>Oki to tak ; <BR>Bawilem sie takim cudenkiem jakis czas i naprawde dziala , chociaz zajmuje to troche czasu te pomiary , kucie hehhe czasem rozczarowanie bo tylko pusta wneka wcale nieplanowana na schowek <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_wink.gif"> ale ogolnie sprawdzil mi sie, <BR> <BR>--hmmmm błąd ortograficzny!!! jaki to model czy podobny jak ze stronki Hyntera ? jesji taki sam lub podobny to "na pewno" pisze się oddzielnie - błąd ortograficzny!!! sie nada <BR>azreszta błąd ortograficzny!!! sie nada <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_smile.gif">, <BR>--- mysle ze nieudalo sie z powodu zimy , chociaz błąd ortograficzny!!! na 100% pewien , ja nigdy pirmetrem nieszukalem w zime , moze przeklamje przy bardzo niskich temp? <BR>proponowal bym sprawdzic raczej go przy plusowych temp (jesien,lato , wiosna) <BR>---pozatym zrob test (trochr pracochlonny ale najbardziej realistyczny ) , w jakiejs opoczconej piwnicy "po prostu" piszemy oddzielnie - błąd ortograficzny!!! wyjmij kilka cegiel , zrob wneke w ziemi za mini i powkladaj cegly na miejsce <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_wink.gif"> wtedy poprobuj z jakiej odleglosci bedzie ci lapal roznice temp. to chyba najleprzy sposob na zbadanie sprzetu <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_smile.gif"> <BR>--- napewmo sie sprawdzi w tescie a ty bedziesz wiedzial dokladnie w jakiej odleglosci przystawic go do sciany , bo tak niepotrafie zabardzo odpowiedziec , mozliwe ze rozne typy pirometrow maja odmienne przylozenia do sprawdzanych obiektow . <BR> <BR> Zycze powodzenie i nizlych fantow Andrey <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_smile.gif"> <BR> <BR>Pozdro
[addsig]

Autor:  Jack [ niedziela, 24 sierpnia 2003, 22:34 ]
Tytuł: 

Gdzie można kupić w Polsce pirometr i ile kosztuje?

Autor:  Mirass [ czwartek, 28 sierpnia 2003, 10:22 ]
Tytuł: 

Ostatnio kupiłem taki sprzęcik, coprawda do pracy 7500 zł, ale jest to urządzenie z celownikiem laserowym (bardzo przydatna rzecz), transmisją danych online do kompa oraz mozliwościa robienia zdjęć. W miarę przyzwoity taki sprzęcior moźna nabyć za około 4-5 tysiaczków.

Mirass

Autor:  adam242 [ niedziela, 21 września 2003, 08:53 ]
Tytuł: 

Ha! ha! ale śmieszne rzeczy ludzie czasem piszą. Ciekaw jestem co ma pirometr do kamery termowizyjnej ??? Przecież to 2 różne zabawki. Piromet to zwykły termometr laserowy , krórym można zmierzyć temperaturę na odległóść. Wynik pomiaru wyświetlany jest w postaci liczby np. 10 stopni Celsiusza. A wy chcecie pirometrem szukać pustych przestrzeni ???? no to powodzenia chłopaki :lol:

Autor:  Mirass [ poniedziałek, 22 września 2003, 08:43 ]
Tytuł: 

Stary, sam piszesz śmieszne rzeczy!!!!!!!!!
Po pierwsze - jest to odpowiedz na konkretne pytanie - odpowiedz ile kosztuje pirometr,
Po drugie - pirometr nie jest termometrem laserowym, pirometr jest termometrem wykorzystującym zjawisko emisji przeż ciało promieniowania podczerwonego, a laser może służyć jedynie do precyzyjnego wyboru punktu - czyli miał kolega jakieś problemy z fizyką w szkole średniej.

Pozdrawiam
Mirass
:D

Autor:  adam242 [ wtorek, 23 września 2003, 16:38 ]
Tytuł: 

Oh! kolego Mirku - jak ty pięknie potrafisz cytować regułki z książek. Jestem pełen podziwu. Ja przecież nie napisałem że pirometr korzysta z lasera w innym celu :lol: Nie miałem zamiaru zagłębiać się w zasadę działania tych urządzeń ponieważ na tym forum widzę , że i tak są problemy z odróżnieniem pirometru od kamery termowizyjnej - ale skoro już napisałeś to chociażby z racji wykonywanego przeze mnie zawodu wypada dodać , że jest dokładnie tak jak mówisz !
Pozwolę sobie jeszcze dodać od siebie ( nie cytując podręczników szkolnych) , że pirometry to faktycznie bardzo drogie zabawki. Stosuje się je do pomiaru temperatury "na odległóść". Za pomocą tych urządzeń można określić stopień nagrzania elementów będących w ruchu , oraz takich do których jest np. utrudniony dostęp - punktowy pomiar temp. umożliwia właśnie wiązka laserowa jak już kolega Mirek napisał pięknie wyżej.

pozdrawiam


p.s. Mirass - skłamałbym pisząc , że byłem orłem z fizy - nigdy jednak nie uczyłem się na pamięć rzeczy , których sam do końca nie potrafiłem zrozumieć :D

Autor:  meteorit [ czwartek, 25 września 2003, 20:36 ]
Tytuł: 

Najtanszy jaki znalazlem na www.conrad.de (bez celownika laserowego) kosztuje 77 euro, wiec nie jest to przesadnie duzo
jest to sprzet mierzacy zakres temp. -18 do +260 +- 2%
z celownikiem IR-350 jest juz za 100 euro...
sa oczywisice i lepsze, znaczy drozsze :)
pozdrawiam

Autor:  Tomek [ piątek, 26 września 2003, 12:49 ]
Tytuł: 

Hi all

osobiscie proponuje zwykly termometr :) tanszy i tak samo skuteczny. Zdalny pomiar jest zawsze obwarowany jakims tam bledem. Stosuje sie go najczesciej w miejscach gdzie trudno o pomiar bezposredni (wysokie temperatury, pomiar stykow lub zlacz pod wysokim napieciem itp. itd.) Jesli juz to kamera termowizyjna, jednak to sa koszty, w sumie to w Polsce jedna z firm opracowala kamere ktorej detektor niemusi byc schladzany do extremalnych temperatur itp. itd. w sumie fajny bajer tylko kosztuje. Jednak z tego co wiem mozna w tej firmie wynajac takie cudenko. Podlaczyc mozna to np. do Palmtop-a i miec ladny widoczek :)


Pozdrawiam
Tomek

Strona 1 z 2 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/