Teraz jest niedziela, 28 czerwca 2026, 01:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy fanty w plecaku zmniejszają zasięg TM 808 ?
PostNapisane: wtorek, 19 kwietnia 2005, 21:04 
Offline
"Spammerus maximus"

Dołączył(a): piątek, 11 lipca 2003, 00:00
Posty: 1152
Lokalizacja: Wawa
Jak w temacie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 19 kwietnia 2005, 21:09 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Teraz wyjaśniło się dlaczego kopiesz dziury a nic w nich nie ma - dostajesz sygnał z plecaka.

Nic nie nalezy nosić co jest większe od monety.

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 19 kwietnia 2005, 21:13 
Offline
"Spammerus maximus"

Dołączył(a): piątek, 11 lipca 2003, 00:00
Posty: 1152
Lokalizacja: Wawa
To co do jasnej robić np z kulą armatnią z którą chodziłem pół dnia?
Co do kopania tych dziur to zdarzyło mi się to jeszcze przed trafieniem kuli.
Poza tym później trafiłem jeszcze bagnet z epoki:))


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 19 kwietnia 2005, 22:03 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): środa, 26 stycznia 2005, 14:12
Posty: 305
Gadacie ja zawsze w jeden rece szpadel w drugiej wykrywacz. Tylko mi nie mowcie, ze t ozle wplywa na zasieg :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 19 kwietnia 2005, 22:32 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Zależy jak trzymasz ten szpadel.

Nie wiem jak w cyklopie, ale w Explorerze to saperkę muszę trzymac za plecami, bo innaczej ją słyszę jak wychylam wykrywacz w lewo (trzymając ją poziomo).

A szpadel to na ramię.

:pa

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 19 kwietnia 2005, 23:02 
Offline
Radkoff Pierwszy Wielki

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2004, 13:44
Posty: 2560
Lokalizacja: Belfast - Ulster Northern Ireland
No bez jaj panowie - z pin-point'em nikt pod pachą nie chodzi...
Jak ma niby kula w plecaku zmniejszać zasięg???
Ja chodzę z blachami w butach i spoko. Przydaje się to czasami na test w czystej glebie - gdzie przez 5 minut cisza...
Przybliżam i sprawdzam sygnał... robię to od czasu, kiedy to zchodziłem godzinę po górze a o rękaw czy spodnie przesunąłem głośność na zero...
Nie wiem jak karzełki mają, ale ja od cewki do plecaka mam około 2 metry... to już prędzej elektronikę wykrywki cewka by łapała - bo w pół drogi do plecaka...
A ze znikającymi fantami to stara śpiewka... kiedyś się wq- iłem i przecedziłem gródkę po gródce obniżając dyskryminację - wyszedł śrut... za II razen malutki gwoździk... - jak się wyciągnie taką łopatę ziemi po sygnale coś jak kolor, to sygnał umyka - okazuje się, że to przekłamanie i tego gwoździka na wierzchu już nie widzi...
Inną bajkę to miałem na gruncie z łupkami miedzionośnymi - prawie ciągły sygnał...

Ale chodzę z RF+

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 20 kwietnia 2005, 07:37 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): czwartek, 27 czerwca 2002, 00:00
Posty: 508
Lokalizacja: Warszawa
hehe Koledzy radkow1 i prOOf... Czy kiedykolwiek mieliście w rękach wykrywkę typu two-box? Jeśli myślicie, że możecie sobie z nią ganiać ze szpadlem w ręku i plecakiem wypchanym fantami to gubo się mylicie :D Powiem więcej... czasami two-box wariuje od włączonej komórki... nie wspominając o butach z metalowymi elementami...

Pozdrawiam, mab1978.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 20 kwietnia 2005, 09:51 
Offline
Radkoff Pierwszy Wielki

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2004, 13:44
Posty: 2560
Lokalizacja: Belfast - Ulster Northern Ireland
Dobra, dobra.
Ale co to ma wspólnego z zasięgiem?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 20 kwietnia 2005, 10:05 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): piątek, 21 marca 2003, 01:00
Posty: 105
proscan napisał(a):
Zależy jak trzymasz ten szpadel.

Nie wiem jak w cyklopie, ale w Explorerze to saperkę muszę trzymac za plecami, bo innaczej ją słyszę jak wychylam wykrywacz w lewo (trzymając ją poziomo).

A szpadel to na ramię.

:pa

proscan



dokladnie szpadel w lewej rece i sonda przy przemiataniu cwierka jak jest pod saperka (mimo tego ze saperka trzmana w poziomie ) dopiero jak sie wezmie saperke za plecy to cichnie :) (dlatego zakupilem szpadel i bede jak koledzy ciagal go za soba )
przekladajac to na zasieg wykrywki ramowej to kula armatnia musi miec jakis wplyw na dziwne dzwieki i falsy wydobywajace sie z tm808 tak samo jak inne wieksze fanty lub oporzadzenie z fe
pozdrawiam
gwene


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 20 kwietnia 2005, 10:08 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): czwartek, 27 czerwca 2002, 00:00
Posty: 508
Lokalizacja: Warszawa
proscan napisał(a):
Teraz wyjaśniło się dlaczego kopiesz dziury a nic w nich nie ma - dostajesz sygnał z plecaka.

Nic nie nalezy nosić co jest większe od monety.

proscan


Radkow1,
chodziło mi o kopanie dziur, w których nic nie ma...

Nic dodać, nic ujac...

Pozdrawiam, mab1978.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 20 kwietnia 2005, 10:22 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Aby uzupełnić (Z Hansem na privie to wyjaśnilismy) taka sytuacja może być spowodowana oczywiście także jakąś zmianą koincentracji materiału magnetycznego w gruncie.

Nie wykluczone jest także wkopywanie się w jakąś obręcz.

Problem z właściwym namierzeniem też należy błąd ortograficzny!!! po uwagę.

Ogólnie nalezy podkreślić konieczność współpracy z kolegą (albo koleżanką) ze zwykłym wykrywaczem, który bedzie sprawdzał sygnały i pomagał w namierzaniu. Można zaoszczędzić sobie dużo czasu, nerwów i wysiłku.

:pa

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 20 kwietnia 2005, 20:58 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): wtorek, 22 czerwca 2004, 17:44
Posty: 55
Wtam,gdy kupilem mojego explorera xs doszedlem do tego,ze saperkie mi lapie/i tak jak proscan radzi nosze na ramieniu/.Ostatnio zauwazylem iz lapie okucia butow,te przy sznurowadlach,ale na to chyba rady nie ma.A mniej powaznie-Czy fanty w plecaku zmniejszają zasięg TM 808 ?-czym wiecej fantow w plecaku twoj zasieg chodzenia sie zmiejsza,z powodu zmeczenia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL