https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Czy fanty w plecaku zmniejszają zasięg TM 808 ? https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=12290 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Hans [ wtorek, 19 kwietnia 2005, 21:04 ] |
| Tytuł: | Czy fanty w plecaku zmniejszają zasięg TM 808 ? |
Jak w temacie. |
|
| Autor: | proscan [ wtorek, 19 kwietnia 2005, 21:09 ] |
| Tytuł: | |
Teraz wyjaśniło się dlaczego kopiesz dziury a nic w nich nie ma - dostajesz sygnał z plecaka. Nic nie nalezy nosić co jest większe od monety. proscan |
|
| Autor: | Hans [ wtorek, 19 kwietnia 2005, 21:13 ] |
| Tytuł: | |
To co do jasnej robić np z kulą armatnią z którą chodziłem pół dnia? Co do kopania tych dziur to zdarzyło mi się to jeszcze przed trafieniem kuli. Poza tym później trafiłem jeszcze bagnet z epoki:)) |
|
| Autor: | pr00f [ wtorek, 19 kwietnia 2005, 22:03 ] |
| Tytuł: | |
Gadacie ja zawsze w jeden rece szpadel w drugiej wykrywacz. Tylko mi nie mowcie, ze t ozle wplywa na zasieg :666 |
|
| Autor: | proscan [ wtorek, 19 kwietnia 2005, 22:32 ] |
| Tytuł: | |
Zależy jak trzymasz ten szpadel. Nie wiem jak w cyklopie, ale w Explorerze to saperkę muszę trzymac za plecami, bo innaczej ją słyszę jak wychylam wykrywacz w lewo (trzymając ją poziomo). A szpadel to na ramię. :pa proscan |
|
| Autor: | radkow1 [ wtorek, 19 kwietnia 2005, 23:02 ] |
| Tytuł: | |
No bez jaj panowie - z pin-point'em nikt pod pachą nie chodzi... Jak ma niby kula w plecaku zmniejszać zasięg??? Ja chodzę z blachami w butach i spoko. Przydaje się to czasami na test w czystej glebie - gdzie przez 5 minut cisza... Przybliżam i sprawdzam sygnał... robię to od czasu, kiedy to zchodziłem godzinę po górze a o rękaw czy spodnie przesunąłem głośność na zero... Nie wiem jak karzełki mają, ale ja od cewki do plecaka mam około 2 metry... to już prędzej elektronikę wykrywki cewka by łapała - bo w pół drogi do plecaka... A ze znikającymi fantami to stara śpiewka... kiedyś się wq- iłem i przecedziłem gródkę po gródce obniżając dyskryminację - wyszedł śrut... za II razen malutki gwoździk... - jak się wyciągnie taką łopatę ziemi po sygnale coś jak kolor, to sygnał umyka - okazuje się, że to przekłamanie i tego gwoździka na wierzchu już nie widzi... Inną bajkę to miałem na gruncie z łupkami miedzionośnymi - prawie ciągły sygnał... Ale chodzę z RF+ Pozdrawiam! |
|
| Autor: | mab1978 [ środa, 20 kwietnia 2005, 07:37 ] |
| Tytuł: | |
hehe Koledzy radkow1 i prOOf... Czy kiedykolwiek mieliście w rękach wykrywkę typu two-box? Jeśli myślicie, że możecie sobie z nią ganiać ze szpadlem w ręku i plecakiem wypchanym fantami to gubo się mylicie :D Powiem więcej... czasami two-box wariuje od włączonej komórki... nie wspominając o butach z metalowymi elementami... Pozdrawiam, mab1978. |
|
| Autor: | radkow1 [ środa, 20 kwietnia 2005, 09:51 ] |
| Tytuł: | |
Dobra, dobra. Ale co to ma wspólnego z zasięgiem? |
|
| Autor: | gwene [ środa, 20 kwietnia 2005, 10:05 ] |
| Tytuł: | |
proscan napisał(a): Zależy jak trzymasz ten szpadel.
Nie wiem jak w cyklopie, ale w Explorerze to saperkę muszę trzymac za plecami, bo innaczej ją słyszę jak wychylam wykrywacz w lewo (trzymając ją poziomo). A szpadel to na ramię. :pa proscan dokladnie szpadel w lewej rece i sonda przy przemiataniu cwierka jak jest pod saperka (mimo tego ze saperka trzmana w poziomie ) dopiero jak sie wezmie saperke za plecy to cichnie :) (dlatego zakupilem szpadel i bede jak koledzy ciagal go za soba ) przekladajac to na zasieg wykrywki ramowej to kula armatnia musi miec jakis wplyw na dziwne dzwieki i falsy wydobywajace sie z tm808 tak samo jak inne wieksze fanty lub oporzadzenie z fe pozdrawiam gwene |
|
| Autor: | mab1978 [ środa, 20 kwietnia 2005, 10:08 ] |
| Tytuł: | |
proscan napisał(a): Teraz wyjaśniło się dlaczego kopiesz dziury a nic w nich nie ma - dostajesz sygnał z plecaka.
Nic nie nalezy nosić co jest większe od monety. proscan Radkow1, chodziło mi o kopanie dziur, w których nic nie ma... Nic dodać, nic ujac... Pozdrawiam, mab1978. |
|
| Autor: | proscan [ środa, 20 kwietnia 2005, 10:22 ] |
| Tytuł: | |
Aby uzupełnić (Z Hansem na privie to wyjaśnilismy) taka sytuacja może być spowodowana oczywiście także jakąś zmianą koincentracji materiału magnetycznego w gruncie. Nie wykluczone jest także wkopywanie się w jakąś obręcz. Problem z właściwym namierzeniem też należy błąd ortograficzny!!! po uwagę. Ogólnie nalezy podkreślić konieczność współpracy z kolegą (albo koleżanką) ze zwykłym wykrywaczem, który bedzie sprawdzał sygnały i pomagał w namierzaniu. Można zaoszczędzić sobie dużo czasu, nerwów i wysiłku. :pa proscan |
|
| Autor: | PANZERULE [ środa, 20 kwietnia 2005, 20:58 ] |
| Tytuł: | |
Wtam,gdy kupilem mojego explorera xs doszedlem do tego,ze saperkie mi lapie/i tak jak proscan radzi nosze na ramieniu/.Ostatnio zauwazylem iz lapie okucia butow,te przy sznurowadlach,ale na to chyba rady nie ma.A mniej powaznie-Czy fanty w plecaku zmniejszają zasięg TM 808 ?-czym wiecej fantow w plecaku twoj zasieg chodzenia sie zmiejsza,z powodu zmeczenia. |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|