Teraz jest niedziela, 28 czerwca 2026, 06:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jakie generatory w wykrywkach ???
PostNapisane: sobota, 23 kwietnia 2005, 12:53 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 20 maja 2004, 16:03
Posty: 246
Lokalizacja: Wrocław \ Gorzów Wielkopolski
Witam , pilnie szukam informacji na temat , jakie generatory sa i moga byc stosowane w wykrywaczach.Bardzo proszę o pomoc i podanie chociaż nazw, jesli nie chcecie opisywac szczegółowo, albo prosze o jakies linki.Informacje potrznebe mi sa do napisania pracy.

z góry dzieki


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Jakie generatory w wykrywkach ???
PostNapisane: sobota, 23 kwietnia 2005, 15:45 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 17 lutego 2003, 01:00
Posty: 485
Cytuj:
Bardzo proszę o pomoc i podanie chociaż nazw, jesli nie chcecie opisywac szczegółowo, albo prosze o jakies linki.Informacje potrznebe mi sa do napisania pracy.

Na pytanie postawione w taki sposób trudno odpowiedzieć.
Chyba najczęściej spotykane są modyfikacje układu Colpittsa i chyba tutaj kończy się klasyka elektroniki.
Inne układy to rozwiązania dość oryginalne, łączące różne techniki. Na przykład zmodyfikowany multiwibrator, w którym zastąpiono elementy R przez L, albo coś co w ogólnej koncepcji przypomina generator Pierce'a, tylko napędzany jest nie bezpośrednio z kwarcu, a z dzielnika częstotliwości.
Modyfikcje układu Meissnera też można spotkać (raczej dalekie modyfikacje).
To by było w przypadku wykrywaczy wysyłających sinus (lub coś bardzo podobnego).
W wykrywaczach wieloczęstotliwościowych pracują generatory o dużej zawartości harmonicznych.
W wykrywaczach PI pracuje generator wystawiający w jednym cyklu kilka (co najmniej 2) impulsy bramkujące, trwające zazwyczaj kilka (powiedzmy do 10)% cyklu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL