https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Jakie generatory w wykrywkach ??? https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=12383 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | pol [ sobota, 23 kwietnia 2005, 12:53 ] |
| Tytuł: | Jakie generatory w wykrywkach ??? |
Witam , pilnie szukam informacji na temat , jakie generatory sa i moga byc stosowane w wykrywaczach.Bardzo proszę o pomoc i podanie chociaż nazw, jesli nie chcecie opisywac szczegółowo, albo prosze o jakies linki.Informacje potrznebe mi sa do napisania pracy. z góry dzieki |
|
| Autor: | sylur [ sobota, 23 kwietnia 2005, 15:45 ] |
| Tytuł: | Re: Jakie generatory w wykrywkach ??? |
Cytuj: Bardzo proszę o pomoc i podanie chociaż nazw, jesli nie chcecie opisywac szczegółowo, albo prosze o jakies linki.Informacje potrznebe mi sa do napisania pracy.
Na pytanie postawione w taki sposób trudno odpowiedzieć. Chyba najczęściej spotykane są modyfikacje układu Colpittsa i chyba tutaj kończy się klasyka elektroniki. Inne układy to rozwiązania dość oryginalne, łączące różne techniki. Na przykład zmodyfikowany multiwibrator, w którym zastąpiono elementy R przez L, albo coś co w ogólnej koncepcji przypomina generator Pierce'a, tylko napędzany jest nie bezpośrednio z kwarcu, a z dzielnika częstotliwości. Modyfikcje układu Meissnera też można spotkać (raczej dalekie modyfikacje). To by było w przypadku wykrywaczy wysyłających sinus (lub coś bardzo podobnego). W wykrywaczach wieloczęstotliwościowych pracują generatory o dużej zawartości harmonicznych. W wykrywaczach PI pracuje generator wystawiający w jednym cyklu kilka (co najmniej 2) impulsy bramkujące, trwające zazwyczaj kilka (powiedzmy do 10)% cyklu. |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|