https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/

Tesoro Cibola, Eldorado...
https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=14604
Strona 1 z 2

Autor:  Szczur [ wtorek, 19 lipca 2005, 18:30 ]
Tytuł:  Tesoro Cibola, Eldorado...

Witam

Proszę o opinie dot. wykrywaczy Cibola, Vaquero, Eldorado, bo na forum mało o nich.

Autor:  bingo [ wtorek, 19 lipca 2005, 19:11 ]
Tytuł: 

Cześć.
Miałem Eldorado i bardzo miło go wspominam.
Sprzęcik lekki,ekonomiczny(bateria 9V wystarcza na długo) na kolorki super.
Teraz na go kumpel i sobie chwali.
Cibola i Vaquero to nowsze modele chyba o podobnych parametrach tylko mają identyfikację tonalną, Eldorado tego nie ma.
pozdr.
marek

Autor:  Maciej G [ wtorek, 19 lipca 2005, 19:19 ]
Tytuł: 

Bingo ! a jakie wrażenia po przesiadce na Tejona ?
Duży skok technologiczny ?
Jakie plusy i minusy tego posunięcia?

Pozdrawiam.

Maciej G.

Autor:  bingo [ wtorek, 19 lipca 2005, 19:34 ]
Tytuł: 

Witam.
na razie mogę powiedzieć że Tejon ma większy zasięg i na dokładnie przeczesanych miejscach Eldorado jeszcze się coś znalazło Tejonem.
Tejon lubi żelazo i czasami mam problem ze zidentyfikowaniem sygnału (przed wykopaniem oczywiście) czy to większy złom czy kolor a w Eldorado rozpoznawałem to od razu.
na razie się poznajemy ale jestem zadowolony ze zmiany.

Autor:  Maciej G [ wtorek, 19 lipca 2005, 19:48 ]
Tytuł: 

A jak się ma kwestia dostrojenia do gruntu i podwójna dyskryminacja w praktyce ?
Jak działa sygnalizacja dźwiękowa ?

Pozdrawiam.

Maciej G.

Przepraszam autora wątku , że trochę zboczyłem z tematu ... :)
Kolega Sapertotuń ma Cibolę i pewnie chętnie Ci o niej opowie .

Autor:  bingo [ wtorek, 19 lipca 2005, 19:58 ]
Tytuł: 

Macieju G sprecyzuj bo nie wiem czy chodzi ci ogólnie o te sprawy czy pytanie tyczy się to Tejona.

Autor:  Maciej G [ wtorek, 19 lipca 2005, 20:07 ]
Tytuł: 

Pytam wyłącznie o Tejona :) , ale możesz o nim pisać w kontekscie doświadczeń z Eldorado .
Pytam o sygnalizację dźwiękową bo piszesz ....Tejon lubi żelazo i czasami mam problem ze zidentyfikowaniem sygnału (przed wykopaniem oczywiście) czy to większy złom czy kolor a w Eldorado rozpoznawałem to od razu.
W moim Silwerze identyfikacja dźwiękowa jest bardzo fajna i dużo mówi o tym co jest pod cewką do tego stopnia ,że sprawdzam kumplom z innymi wykrywaczami niepewne sygnały i sugeruję czy warto to kopać .
Miałeś jakieś inne Tesoro poza Eldorado wcześniej ?

Maciej G.

Autor:  Szczur [ wtorek, 19 lipca 2005, 20:13 ]
Tytuł: 

spox, o Tejonie też chętnie poczytam. :1 czy w nim jest manualne ustawianie gruntu?
pytanie dotyczy także Ciboli, i innych modeli Tesoro.

Autor:  Maciej G [ wtorek, 19 lipca 2005, 20:23 ]
Tytuł: 

Manualne dostrojenie masz m.in. Tejonie ,VaQuero i starszym Eldorado .
Cibola jest wyższym modelem od Silwera zastąpił miejsce po KonQwistadorze , nie posiada manualnego dostrojenia do gruntu.
Na stronie producenta (www.tesoro.com) jest forum , można tam się wiele dowiedzieć .
Tylko to specyficzne słownictwo ... :666

Pozdrawiam.

Maciej G.

Autor:  bingo [ wtorek, 19 lipca 2005, 20:28 ]
Tytuł: 

Z Tesoro miałem Eldorado i Tejona.
Odnośnie Tejona to w porównaniu z Eldorado dzwięk podczas detekcji jest mniej zróżnicowany.
W Eldorado jak się miało pod cewką żelazo którego nie wycieła dyskryminacja to dzwięk był całkiem inny niż przy kolorze.
W Tejonie dzwięki są bardzo podobne przy żelazie nie wyciętym dyskryminacja i przy kolorze.

Autor:  bingo [ wtorek, 19 lipca 2005, 20:35 ]
Tytuł: 

Manualne dostrojenie do gruntu to spoko sprawa i wbrew pozorom bardzo prosta do opanowania.
Jak by co to pytajcie.
marek

Autor:  Denar [ wtorek, 19 lipca 2005, 20:55 ]
Tytuł: 

Vaquero to następca Eldorado, różni się przede wszystkim wyższą częstotliwością (14,3 kHz) i ma w związku z tym większy zasięg. Cibola to następca Conquistadora uMAXa i pracuje na takiej samej częstotliwości co Vaquero. Ani Cibola ani Vaquero nie mają identyfikacji tonowej, chociaż osoby z dobrym słuchem "na pewno" pisze się oddzielnie - błąd ortograficzny!!! usłyszą niuanse.

Autor:  Maciej G [ wtorek, 19 lipca 2005, 21:00 ]
Tytuł: 

Denar ! A jakie są Twoje odczucia odnoście uwagi Bingo o Dźwieku w Tejonie ?

Autor:  Denar [ wtorek, 19 lipca 2005, 21:39 ]
Tytuł: 

W Tejonie wiele można słuchowo wychwycić, jednak trzeba na to więcej czasu niż w przypadku innych modeli. Czasami wciąż nabieram się na większe żelazo, ale na plaży rozróżniam nawet niektóre nominały. Tak jak z innymi wykrywaczami im więcej pracujemy z wykrywaczem tym więcej on nam mówi
Jak idą żniwa w regionie? Pozdrawiam.

O co chodziło z tym błędem ortograficznym? Czasami z szybkości je popełniamm, ale jeżeli już to prędzej zrobię błąd składniowy. Chyba nie napisałem słuch przez samo h?

Autor:  bingo [ wtorek, 19 lipca 2005, 21:46 ]
Tytuł: 

W Beskidach żniwa jeszcze nie rozpoczęte.

Strona 1 z 2 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/