https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Tesoro Cibola, Eldorado... https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=14604 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | Szczur [ wtorek, 19 lipca 2005, 18:30 ] |
| Tytuł: | Tesoro Cibola, Eldorado... |
Witam Proszę o opinie dot. wykrywaczy Cibola, Vaquero, Eldorado, bo na forum mało o nich. |
|
| Autor: | bingo [ wtorek, 19 lipca 2005, 19:11 ] |
| Tytuł: | |
Cześć. Miałem Eldorado i bardzo miło go wspominam. Sprzęcik lekki,ekonomiczny(bateria 9V wystarcza na długo) na kolorki super. Teraz na go kumpel i sobie chwali. Cibola i Vaquero to nowsze modele chyba o podobnych parametrach tylko mają identyfikację tonalną, Eldorado tego nie ma. pozdr. marek |
|
| Autor: | Maciej G [ wtorek, 19 lipca 2005, 19:19 ] |
| Tytuł: | |
Bingo ! a jakie wrażenia po przesiadce na Tejona ? Duży skok technologiczny ? Jakie plusy i minusy tego posunięcia? Pozdrawiam. Maciej G. |
|
| Autor: | bingo [ wtorek, 19 lipca 2005, 19:34 ] |
| Tytuł: | |
Witam. na razie mogę powiedzieć że Tejon ma większy zasięg i na dokładnie przeczesanych miejscach Eldorado jeszcze się coś znalazło Tejonem. Tejon lubi żelazo i czasami mam problem ze zidentyfikowaniem sygnału (przed wykopaniem oczywiście) czy to większy złom czy kolor a w Eldorado rozpoznawałem to od razu. na razie się poznajemy ale jestem zadowolony ze zmiany. |
|
| Autor: | Maciej G [ wtorek, 19 lipca 2005, 19:48 ] |
| Tytuł: | |
A jak się ma kwestia dostrojenia do gruntu i podwójna dyskryminacja w praktyce ? Jak działa sygnalizacja dźwiękowa ? Pozdrawiam. Maciej G. Przepraszam autora wątku , że trochę zboczyłem z tematu ... :) Kolega Sapertotuń ma Cibolę i pewnie chętnie Ci o niej opowie . |
|
| Autor: | bingo [ wtorek, 19 lipca 2005, 19:58 ] |
| Tytuł: | |
Macieju G sprecyzuj bo nie wiem czy chodzi ci ogólnie o te sprawy czy pytanie tyczy się to Tejona. |
|
| Autor: | Maciej G [ wtorek, 19 lipca 2005, 20:07 ] |
| Tytuł: | |
Pytam wyłącznie o Tejona :) , ale możesz o nim pisać w kontekscie doświadczeń z Eldorado . Pytam o sygnalizację dźwiękową bo piszesz ....Tejon lubi żelazo i czasami mam problem ze zidentyfikowaniem sygnału (przed wykopaniem oczywiście) czy to większy złom czy kolor a w Eldorado rozpoznawałem to od razu. W moim Silwerze identyfikacja dźwiękowa jest bardzo fajna i dużo mówi o tym co jest pod cewką do tego stopnia ,że sprawdzam kumplom z innymi wykrywaczami niepewne sygnały i sugeruję czy warto to kopać . Miałeś jakieś inne Tesoro poza Eldorado wcześniej ? Maciej G. |
|
| Autor: | Szczur [ wtorek, 19 lipca 2005, 20:13 ] |
| Tytuł: | |
spox, o Tejonie też chętnie poczytam. :1 czy w nim jest manualne ustawianie gruntu? pytanie dotyczy także Ciboli, i innych modeli Tesoro. |
|
| Autor: | Maciej G [ wtorek, 19 lipca 2005, 20:23 ] |
| Tytuł: | |
Manualne dostrojenie masz m.in. Tejonie ,VaQuero i starszym Eldorado . Cibola jest wyższym modelem od Silwera zastąpił miejsce po KonQwistadorze , nie posiada manualnego dostrojenia do gruntu. Na stronie producenta (www.tesoro.com) jest forum , można tam się wiele dowiedzieć . Tylko to specyficzne słownictwo ... :666 Pozdrawiam. Maciej G. |
|
| Autor: | bingo [ wtorek, 19 lipca 2005, 20:28 ] |
| Tytuł: | |
Z Tesoro miałem Eldorado i Tejona. Odnośnie Tejona to w porównaniu z Eldorado dzwięk podczas detekcji jest mniej zróżnicowany. W Eldorado jak się miało pod cewką żelazo którego nie wycieła dyskryminacja to dzwięk był całkiem inny niż przy kolorze. W Tejonie dzwięki są bardzo podobne przy żelazie nie wyciętym dyskryminacja i przy kolorze. |
|
| Autor: | bingo [ wtorek, 19 lipca 2005, 20:35 ] |
| Tytuł: | |
Manualne dostrojenie do gruntu to spoko sprawa i wbrew pozorom bardzo prosta do opanowania. Jak by co to pytajcie. marek |
|
| Autor: | Denar [ wtorek, 19 lipca 2005, 20:55 ] |
| Tytuł: | |
Vaquero to następca Eldorado, różni się przede wszystkim wyższą częstotliwością (14,3 kHz) i ma w związku z tym większy zasięg. Cibola to następca Conquistadora uMAXa i pracuje na takiej samej częstotliwości co Vaquero. Ani Cibola ani Vaquero nie mają identyfikacji tonowej, chociaż osoby z dobrym słuchem "na pewno" pisze się oddzielnie - błąd ortograficzny!!! usłyszą niuanse. |
|
| Autor: | Maciej G [ wtorek, 19 lipca 2005, 21:00 ] |
| Tytuł: | |
Denar ! A jakie są Twoje odczucia odnoście uwagi Bingo o Dźwieku w Tejonie ? |
|
| Autor: | Denar [ wtorek, 19 lipca 2005, 21:39 ] |
| Tytuł: | |
W Tejonie wiele można słuchowo wychwycić, jednak trzeba na to więcej czasu niż w przypadku innych modeli. Czasami wciąż nabieram się na większe żelazo, ale na plaży rozróżniam nawet niektóre nominały. Tak jak z innymi wykrywaczami im więcej pracujemy z wykrywaczem tym więcej on nam mówi Jak idą żniwa w regionie? Pozdrawiam. O co chodziło z tym błędem ortograficznym? Czasami z szybkości je popełniamm, ale jeżeli już to prędzej zrobię błąd składniowy. Chyba nie napisałem słuch przez samo h? |
|
| Autor: | bingo [ wtorek, 19 lipca 2005, 21:46 ] |
| Tytuł: | |
W Beskidach żniwa jeszcze nie rozpoczęte. |
|
| Strona 1 z 2 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|