https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Kupil ktos ostatnio nowego prospectora armanda? https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=14865 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | adamche [ piątek, 29 lipca 2005, 23:14 ] |
| Tytuł: | Kupil ktos ostatnio nowego prospectora armanda? |
Ponoc sie zmienily na lepsze,szukam osoby ktora ma Prospectora Armanda "nowej generacji"bo juz sie ten nowy nie nazywa "prospektor" tylko "prospector" prosze podzielic sie opinia..,zasiegami,itp. |
|
| Autor: | Ziboli [ piątek, 29 lipca 2005, 23:48 ] |
| Tytuł: | |
Prospectora Armanda kupiłem rok temu w lutym (nowego). Od lata zeszłego roku go nie używam bo mam white'sa. Czasami bawią się nim moje dzieci. W obecnej chwili jest niesprawny (szaleje) , najprawdopodobniej sonda , która miała być wodoodporna do 1m nie wytrzymała 10 cm. Muszę wysłać do Armanda. Już mi obiecał, że naprawa nie będzie droga ale jakoś nie mogę się zabrać za to. Jeżeli chodzi o osiągi tego sprzętu to osobiście mnie nie zadawalają. Większy złom jakoś tam sygnalizuje pod warunkiem, że nie zalega głęboko. Drobiazg monetkowy to 5-10-15 cm to maximum (w powietrzu), może przez tą sondę?. Pokrywę włazu kanalizacyjnego ok. 40 cm. Dyskryminacja w moim odczuciu nie istnieje a migoczące lampki to tylko niewiele mówiący wodotrysk. Gdybym miał jeszcze raz stanąć przed wyborem na pewno bym go nie kupił. Wybrałbym w tej samej cenie np Garrett'a ACE 250 lub nawet ACE 150 jeszcze tańszego a zapewne efekty miałbym dużo lepsze, lub jakiegoś white'sa (np 5900 lub 6000) z ebayu (nawet starszej daty). Ale wybór należy do ciebie. |
|
| Autor: | Argonauta [ wtorek, 9 sierpnia 2005, 03:04 ] |
| Tytuł: | |
Witam. Ja bym się do końca nie zgodził ze zdaniem kolegi Ziboliego. Z prospectorem łaziłem od początku tego sezonu, najpierw z pożyczonym później z własnym i byłem raczej zadowolony. Fakt, z początku trochę ciężko było go okiełznać bo sygnały zdawały się być dość chaotyczne, ale po zaznajomieniu się z reakcjami wykrywacza obsługa sprowadza się do przełączania pomiędzy trybami pracy i częstego zerowania przy statyku. Sprawdzał się zarówno na drobnice jak i na większe żelaztwo. Co do linijki świetlnej, to myślę że jest to całkiem dobre rozwiązanie i jeden z jego głównych atutów. Nigdy nie miałem problemów z rozpoznaniem jej wskazań. Dyskryminacja też jest do zaakceptowania, jej wadą jest natomiast duży spadek zasięgu podczas jej stosowania. Osiągi prospectora z moich obserwacji nie są może rewelacyjne ale i nie najgorsze, w niektórych miejscach były wyższe w innych niższe chyba zależnie od gruntu. Przeprowadziłem nawet mały test żeby to sprawdzić i np. 2zł w jednym miejscu z ledwością wykrył z głębokości ok. 14-15cm a w innym z kolei miałem dobry sygnał przy ok. 18-19 cm. Po naczytaniu się wielu postów na temat tego wykrywacza sam zacząłem myśleć, że jest do niczego ale w porównaniu z wykrywaczem innej polskiej firmy (chwalonej) w podobnej cenie wypadł całkiem, całkiem, a w niektórych miejscach nawet lepiej, na pewno jest lepszy od ace 150, który bardziej by się nadawał dla dziecka niż prospector. Myślę, że nie jest tak zły jak to niektórzy piszą, choć nie dałbym za nowego więcej jak 850zł. Nie chcę robić reklamy Armandowi bo nie mam w tym żadnego interesu ale z tym, że jego wykrywacze są całkiem do du,py się nie zgodzę. |
|
| Autor: | kondor [ wtorek, 9 sierpnia 2005, 15:24 ] |
| Tytuł: | |
Witam.Posiadałem prospectora armanda i nie moge powiedziec że był zły brakowału mu troche ,zasięg mial troche słaby ale ogólnie był dobrym wykrywaczem w pełni sie spisywał i nie zawiód mnie,cena nie jest zbyt rewelacyjna ale da sie wytrzymać,choc mogła by byc nisza za nowy wykrywacz. Pozdrawiam kondor ;) |
|
| Autor: | uzyszkodnik [ środa, 10 sierpnia 2005, 02:18 ] |
| Tytuł: | |
hmm gosc twierdzi ze jego prospector za 1500zl jest dobry bo wedlug niego wygrywa z ace za 600zl :jump :jump jak juz porownujesz to porownaj sprzety o podpbnej cenie np. z solarisem :jump mimo ze ace 150 jest o wiele tanszym wykrywaczem nie przeszkadza mu to byc lepszym w wielu aspektach :) przemawia za tym: jakosc i precyzja wykonania, stabilnosc, mniejsza masa, lepsza czulosc, wieksze zasiegi na drobnice, wieksza odpornosc mechaniczna i pewnie pare innych rzeczy :jump |
|
| Autor: | Argonauta [ sobota, 13 sierpnia 2005, 15:32 ] |
| Tytuł: | |
uzyszkodnik napisał(a): hmm gosc twierdzi ze jego prospector za 1500zl jest dobry...
Ten "gość" to chyba ja (?) Jakoś nigdzie w moim poście nie zauważyłem żebym napisał, że prospector jest dobry, napisałem że nie jest tak zły jak niektórzy twierdzą, a to różnica. Jak wynika z postu szkodnika ;), gość niebardzo ma pojęcie o czym pisze. Pewnie prospectora widział tylko na zdjęciu i w dodatku nie na stronie producenta, bo wtedy wiedziałby jaka jest cena tej wykrywki. Pewnie jedyny wykrywacz jaki miał w rekach to właśnie ace 150 i tak jest nim zachwycony bo jest na nim napis "Garrett", że pieni się jak ktoś próbuje mówić że są lepsze sprzęty od tego :jump . Co do porównania to chodziło mi o inny krajowy wykrywacz, przeczytaj dokładnie to co napisałem zanim zaczniesz krytykować. Do tej pory miałem okazję sprawdzić w terenie osiągi kilku wykrywaczy w tym ace 150. Nadaje się on nieźle do szukania moniaków na plaży (choć są lepsze do 1000zł.) ale do lasu bym się z nim nie wybierał. |
|
| Autor: | P_38 [ środa, 24 sierpnia 2005, 16:54 ] |
| Tytuł: | |
Mam Prospectora od wiosny ale prawdziwy test przeszedl teraz w Bieszczadach. Mozna go dosc szybko opanowac, ale co do zasiegu mam powazne watpliwosci. Grzebalem w nieprzekopanych (tak, sa jeszcze takie) okopach na skarpie nad Sanem, ciagle cos znajdujac. Nakopalem pol plecaka drobnych fantow ale... jak sobie to pozniej zanalizowalem, wszystko do 15 cm. Moze tak mialo byc... a co bym znalazl majac mocniejszy sprzet? Testy przeprowadzone pozniej to potwierdzily. Monety ulozonej pionowo nawet na 10 cm nie czuje ;((( A wiec zbieram kase... ale na co? Garrett? Moze za 2-2.5 K jest lepszy sprzet dla wielbiciela militariow? pozdrowienia dla wszystkich |
|
| Autor: | Ziboli [ środa, 24 sierpnia 2005, 21:57 ] |
| Tytuł: | |
he, he.. , przy monecie ułożonej na sztorc ( pionowo) większość wykrywaczy ma podobny problem ( to znaczy zasięg mniejszy o połowę w porównaniu do monety ułożonej płasko ) a niektóre i na 5cm nie widzą. :jump |
|
| Autor: | P_38 [ środa, 24 sierpnia 2005, 23:49 ] |
| Tytuł: | Nie wykluczone... |
... tylko dlaczego pozostawiał takie fanty jak klamry od pasów, ładownicę skórzaną z łodkami itepe? Ciężko takie fanty przeoczyć... No i swoje dołki musiał dokładnie zasypać. |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|