https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Rutus First na monety? https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=15028 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Jarema [ sobota, 6 sierpnia 2005, 16:02 ] |
| Tytuł: | Rutus First na monety? |
Nie wiedziałem czy dac to do działu o wykrywaczach czy o monetach, więc daje tutaj... Zastanawiam się czy nie przestawić się na monety. Do tej pory kopałem militarkę ale do najbliższych dobrych miejscówek mam 25 km a jedyny transport to rower:P No ale okazało się że koło mojego miasta jest sporo ciekawych miejsc na monety. Tylko czy RF się do tego nadaje? Nie chodzi o to żeby był super, ale czy nie będzie stratą czasu kopanie monet z tym wykrywaczem? Do tej pory myślałem że będzie sie sprawował w miarę znośnie ale jak skonfrontowałem osiągi z Fisherem poszukiwacza który kopał koło mnie to zwątpiłem... |
|
| Autor: | Jarema [ sobota, 6 sierpnia 2005, 16:41 ] |
| Tytuł: | |
Dobra, dobra:) Ja się chciałem tylko dowiedzieć czy jest jakikolwiek sens przeszukać Rutusem miejsce gdzie przez 3 miechy obozowali żołnierze Napoleona ;) |
|
| Autor: | Semen [ sobota, 6 sierpnia 2005, 16:59 ] |
| Tytuł: | re |
Witam Ja biegam z RF i nie ma problemu z monetkami trzeba tylko być bardziej skrupulatnym wszysto zależy od miejsca farta i sprzętu a monety można wykopać w ogródku |
|
| Autor: | andr_a [ sobota, 6 sierpnia 2005, 17:07 ] |
| Tytuł: | |
W zakresie swoich możliwości będzie wykrywał monety normalnie, będziesz musiał określić sobie punkt dyskryminacji tak żeby nie gubił mniejszych monet i równocześnie odrzucał przynajmniej część żelastwa - resztę "na słuch" analizować, monety w 80% przypadków dają charakterystyczne punktowe czyste sygnały. Co do lini wysokiego napięcia to niestety moje 3 White's-y które miałem łącznie z obecnym też dostawały lekkiej głupawki i utrudnione były wtedy poszukiwania. |
|
| Autor: | marcinl [ sobota, 6 sierpnia 2005, 18:03 ] |
| Tytuł: | |
Kretschmer wez pod uwage ile kosztuje Rutus i Fisher. ps. Widzę, że krucjata trwa... |
|
| Autor: | Jarema [ sobota, 6 sierpnia 2005, 18:11 ] |
| Tytuł: | |
Ok. Dzęki:) A tak przy okazji to co można wykopać na miejscu takiego obozowiska nie licząc monet i guzików? No i co ciekawego kopiecie na XVII wiecznych i napoleońskich polach bitew? |
|
| Autor: | Matejko [ sobota, 6 sierpnia 2005, 18:13 ] |
| Tytuł: | |
Spoko Kretschmer. Mialem RF+ i z monetami radził sobie doskonale. Na początek weź sobie kilka moniaków i potrenuj "w powietrzu' ustawienie sprzętu. W RF+ dyskryminację miałem na 3/4 zakresu, było OK. Widział nawet boratynki. Dasz sobie radę, tylko idź kopać zamiast gdybać.... :1 :) Pozdrawiam Matejko :piwo :piwo :piwo |
|
| Autor: | radkow1 [ sobota, 6 sierpnia 2005, 19:15 ] |
| Tytuł: | |
Matejko napisał(a): Spoko Kretschmer.
Mialem RF+ i z monetami radził sobie doskonale. Na początek weź sobie kilka moniaków i potrenuj "w powietrzu' ustawienie sprzętu. W RF+ dyskryminację miałem na 3/4 zakresu, było OK. Widział nawet boratynki. Dasz sobie radę, tylko idź kopać zamiast gdybać.... :1 :) Pozdrawiam Matejko :piwo :piwo :piwo Ja RF+ ustawiam na godzine 14** i spokojnie łapie boratynki omijając gwoździe i kapsle po piwie. Spokojnie można szukać monetek. RF również spokojnie łapie monety. Sztuką jest jedynie rozpoznawać sygnały. * nie handluję sprzętem do poszukiwań a sprzęt powyższej firmy posiadam dłuższy czas i chwale sobie... Pozdrawiam! Radek |
|
| Autor: | pifko [ sobota, 6 sierpnia 2005, 22:35 ] |
| Tytuł: | |
potwierdzam, rutusik jeśli sie z nim osłuchać radzi sobie świetnie nawet z maleńkimi monetkami. Osobiście chodze z niską dyskryminacją. około 10, 11-tej. Gwoździ i tak nie kopie - bo gwóźdź w rutusie zawsze będzie brzmiał jak gwóźdż, nie sposób sie pomylić, ale za to ma sie 100% pewnośći, że to nie głęboki mały kolorek. Nawet duże (lub okrągłe) przedmioty stalowe piszczą w sposób subtelnie inny od koloru. Zaczynają piszczeć odrobine później niż zaczął by wyć kolor w stosunku do centrum przedmiotu. Ale takie sygnały też kopie, mimo że okazują sie w 90% sporym żelastwem - lepiej mieć pewność (i czyste pole pod następne wyprawy). |
|
| Autor: | plomber [ niedziela, 7 sierpnia 2005, 19:06 ] |
| Tytuł: | |
Miałem Rutusy First i plus. Obydwa doskonale nadają się na monety. Właśnie Rutusem znalazłem najciekawsze sztuki w mojej kolekcji i uważam ze to dobry sprzęt, chociaż dzisiaj chodzę z innym. Na XVII wiecznych pobojowiskach oprócz monet guzików trafiają się różne klamry, żetony, zapinki, plomby, bardzo dużo kulek muszkietowych, armatnie i inne. Na pewno warto pójść w takie miejsce z Rutusem. pozdrawiam |
|
| Autor: | Jarema [ niedziela, 7 sierpnia 2005, 19:36 ] |
| Tytuł: | |
Dzisiaj szukałem w tym obozowisku przez jakieś 3 godziny. Niestety przegoniła mnie burza :[ ... Znaleziska? Jakie znaleziska?! No... jakieś 2 metalowe kliny. Dyskryminacja się sprawdza - śmieci nie kopałem ale prawda jest taka że nie miałem prawie żadnego sygnału. Chociaż wykrywacz działał i zasięg ma. Może w przyszłym roku jak zaorają teren to coś wyjdzie. |
|
| Autor: | baxter12 [ niedziela, 7 sierpnia 2005, 21:33 ] |
| Tytuł: | |
Czy mozna tak ustawic na forum dyskryminacje? Chodzi o to zeby jak ustawiam w wyszukiwarce haslo "RUTUS" wycinalo mi wszystkie sygnaly "CIACHO"? :jump He he Baxter P.S. Ciacho bez urazy |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|