Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 16:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rutus First na monety?
PostNapisane: sobota, 6 sierpnia 2005, 16:02 
Offline
Poczciwy Otto

Dołączył(a): sobota, 4 września 2004, 21:10
Posty: 1176
Nie wiedziałem czy dac to do działu o wykrywaczach czy o monetach, więc daje tutaj...
Zastanawiam się czy nie przestawić się na monety. Do tej pory kopałem militarkę ale do najbliższych dobrych miejscówek mam 25 km a jedyny transport to rower:P No ale okazało się że koło mojego miasta jest sporo ciekawych miejsc na monety. Tylko czy RF się do tego nadaje? Nie chodzi o to żeby był super, ale czy nie będzie stratą czasu kopanie monet z tym wykrywaczem? Do tej pory myślałem że będzie sie sprawował w miarę znośnie ale jak skonfrontowałem osiągi z Fisherem poszukiwacza który kopał koło mnie to zwątpiłem...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 6 sierpnia 2005, 16:41 
Offline
Poczciwy Otto

Dołączył(a): sobota, 4 września 2004, 21:10
Posty: 1176
Dobra, dobra:) Ja się chciałem tylko dowiedzieć czy jest jakikolwiek sens przeszukać Rutusem miejsce gdzie przez 3 miechy obozowali żołnierze Napoleona ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: re
PostNapisane: sobota, 6 sierpnia 2005, 16:59 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 17:55
Posty: 103
Lokalizacja: Siedlce
Witam
Ja biegam z RF i nie ma problemu z monetkami trzeba tylko być bardziej skrupulatnym wszysto zależy od miejsca farta i sprzętu a monety można wykopać w ogródku


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 6 sierpnia 2005, 17:07 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 11 czerwca 2002, 00:00
Posty: 230
Lokalizacja: Nowy Sącz
W zakresie swoich możliwości będzie wykrywał monety normalnie, będziesz musiał określić sobie punkt dyskryminacji tak żeby nie gubił mniejszych monet i równocześnie odrzucał przynajmniej część żelastwa - resztę "na słuch" analizować, monety w 80% przypadków dają charakterystyczne punktowe czyste sygnały.
Co do lini wysokiego napięcia to niestety moje 3 White's-y które miałem łącznie z obecnym też dostawały lekkiej głupawki i utrudnione były wtedy poszukiwania.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 6 sierpnia 2005, 18:03 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 28 października 2002, 01:00
Posty: 518
Lokalizacja: Żywiec
Kretschmer wez pod uwage ile kosztuje Rutus i Fisher.

ps. Widzę, że krucjata trwa...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 6 sierpnia 2005, 18:11 
Offline
Poczciwy Otto

Dołączył(a): sobota, 4 września 2004, 21:10
Posty: 1176
Ok. Dzęki:) A tak przy okazji to co można wykopać na miejscu takiego obozowiska nie licząc monet i guzików? No i co ciekawego kopiecie na XVII wiecznych i napoleońskich polach bitew?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 6 sierpnia 2005, 18:13 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 5 grudnia 2004, 15:49
Posty: 723
Spoko Kretschmer.

Mialem RF+ i z monetami radził sobie doskonale.
Na początek weź sobie kilka moniaków i potrenuj "w powietrzu' ustawienie sprzętu.

W RF+ dyskryminację miałem na 3/4 zakresu, było OK. Widział nawet boratynki.
Dasz sobie radę, tylko idź kopać zamiast gdybać.... :1 :)

Pozdrawiam Matejko :piwo :piwo :piwo


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 6 sierpnia 2005, 19:15 
Offline
Radkoff Pierwszy Wielki

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2004, 13:44
Posty: 2560
Lokalizacja: Belfast - Ulster Northern Ireland
Matejko napisał(a):
Spoko Kretschmer.

Mialem RF+ i z monetami radził sobie doskonale.
Na początek weź sobie kilka moniaków i potrenuj "w powietrzu' ustawienie sprzętu.

W RF+ dyskryminację miałem na 3/4 zakresu, było OK. Widział nawet boratynki.
Dasz sobie radę, tylko idź kopać zamiast gdybać.... :1 :)

Pozdrawiam Matejko :piwo :piwo :piwo


Ja RF+ ustawiam na godzine 14** i spokojnie łapie boratynki omijając gwoździe i kapsle po piwie.
Spokojnie można szukać monetek. RF również spokojnie łapie monety.
Sztuką jest jedynie rozpoznawać sygnały.

* nie handluję sprzętem do poszukiwań a sprzęt powyższej firmy posiadam dłuższy czas i chwale sobie...

Pozdrawiam!
Radek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 6 sierpnia 2005, 22:35 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): wtorek, 29 czerwca 2004, 02:56
Posty: 326
Lokalizacja: Silesia Superior
potwierdzam, rutusik jeśli sie z nim osłuchać radzi sobie świetnie nawet z maleńkimi monetkami.

Osobiście chodze z niską dyskryminacją. około 10, 11-tej. Gwoździ i tak nie kopie - bo gwóźdź w rutusie zawsze będzie brzmiał jak gwóźdż, nie sposób sie pomylić, ale za to ma sie 100% pewnośći, że to nie głęboki mały kolorek.

Nawet duże (lub okrągłe) przedmioty stalowe piszczą w sposób subtelnie inny od koloru. Zaczynają piszczeć odrobine później niż zaczął by wyć kolor w stosunku do centrum przedmiotu.

Ale takie sygnały też kopie, mimo że okazują sie w 90% sporym żelastwem - lepiej mieć pewność (i czyste pole pod następne wyprawy).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 7 sierpnia 2005, 19:06 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): piątek, 17 września 2004, 06:52
Posty: 762
Miałem Rutusy First i plus. Obydwa doskonale nadają się na monety. Właśnie Rutusem znalazłem najciekawsze sztuki w mojej kolekcji i uważam ze to dobry sprzęt, chociaż dzisiaj chodzę z innym. Na XVII wiecznych pobojowiskach oprócz monet guzików trafiają się różne klamry, żetony, zapinki, plomby, bardzo dużo kulek muszkietowych, armatnie i inne. Na pewno warto pójść w takie miejsce z Rutusem.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 7 sierpnia 2005, 19:36 
Offline
Poczciwy Otto

Dołączył(a): sobota, 4 września 2004, 21:10
Posty: 1176
Dzisiaj szukałem w tym obozowisku przez jakieś 3 godziny. Niestety przegoniła mnie burza :[ ...
Znaleziska? Jakie znaleziska?! No... jakieś 2 metalowe kliny. Dyskryminacja się sprawdza - śmieci nie kopałem ale prawda jest taka że nie miałem prawie żadnego sygnału. Chociaż wykrywacz działał i zasięg ma. Może w przyszłym roku jak zaorają teren to coś wyjdzie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 7 sierpnia 2005, 21:33 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): czwartek, 7 października 2004, 22:38
Posty: 107
Lokalizacja: Poznań
Czy mozna tak ustawic na forum dyskryminacje?

Chodzi o to zeby jak ustawiam w wyszukiwarce haslo "RUTUS" wycinalo mi wszystkie sygnaly "CIACHO"?
:jump
He he
Baxter
P.S.

Ciacho bez urazy


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL