https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Minelab https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=15062 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | kondor [ niedziela, 7 sierpnia 2005, 18:41 ] |
| Tytuł: | Minelab |
Witam.Chciałbym sobie sprawić minelab explorer 2 ale uprzednio chciałbym zasięgnąć opini czy jest on wart swojej ceny i ogólnej opini jego urzytkowników. Pozdrawiam kondor |
|
| Autor: | kondor [ niedziela, 7 sierpnia 2005, 18:55 ] |
| Tytuł: | |
Witam dzięki za szybką odpowiedź szczerze to wszystkiego choć wyjazdy na militaria bedą stanowić 50% wszystkich wyjazdów z przyczyny największej ilości takich miejsc oprócz tego mam namiary na przejściowe obozy jenieckie i miejsca obozowań wojsk szwedzkich monetek też sporo ale taK jak napisałem na początku nie jestem nastawiony na jedną rzecz Pozdrawiam |
|
| Autor: | plomber [ niedziela, 7 sierpnia 2005, 19:14 ] |
| Tytuł: | |
Detektor o którym myslisz jest jeżeli nie najlepszym, to na pewno jednym z lepszych obecnie na rynku. Uważam że jest wart swojej ceny i na monetki jest doskonały, natomiast przy ustawieniu go na tryb "all metal" jest znakomity na militaria. spokojnie mogę polecić |
|
| Autor: | kondor [ niedziela, 7 sierpnia 2005, 19:21 ] |
| Tytuł: | |
Witam Jeszcze chciałbym zadać jedno pytanie, po wykrywacz ma zamiar jechać za granice do niemiec,ponieważ tam wychodzi taiej niz w polsce,czy w innych krajach mógł by być jeszcze tanszy czyli poniżej 3000 zł. Pozdrawiam kondor |
|
| Autor: | marcinl [ niedziela, 7 sierpnia 2005, 20:28 ] |
| Tytuł: | |
Co z cłem, ubezpieczeniem paczki i paypalem ? Co z gwarancją? |
|
| Autor: | plomber [ niedziela, 7 sierpnia 2005, 20:44 ] |
| Tytuł: | |
Jeżeli rozważasz mozliwosć pojechania do Niemiec po detektor to weź pod uwagę to ze poniesiesz koszta podrózy, kupisz sprzęt moze trochę taniej, ale nie masz instrukcji po polsku. Jeżeli kupisz w sklepie to gwarancje masz, natomiast od osoby prywatnej może być różnie. Osobiście gdybym miał kupować sprzęt to tylko nowy z gwarancją i oczywiście z fakturą. Potem odebrał bym ze skarbówki podatek wliczony w cenę wykrywacza i okazało by sie ze wyszło taniej niz z Niemiec. Dodatkowo można otrzymać gratis akcesoria. Przekalkuluj sobie co jest korzystniejsze. pozdrawiam Ps. Cła na detektory z uni nie ma. |
|
| Autor: | marcinl [ niedziela, 7 sierpnia 2005, 21:06 ] |
| Tytuł: | |
Ebay.com jest w USA więc, w tym wypadku cło jest. |
|
| Autor: | marcinl [ niedziela, 7 sierpnia 2005, 22:09 ] |
| Tytuł: | |
Cło - "gift" tak nie działa. Należy zadeklarować wartość przedmiotu i do pewnej granicy nie będzie on clony (z tego co wiem max. 36 dolarów). Wierzy ktoś w to, że celnicy nie wiedzą, że wykrywacz jest wart więcej niż $36 ? Odkąd weszliśmy do UE celnicy mają znacznie więcej czasu na clenie i szansa, że nie otworzą twojej paczki jest moim zdaniem niewielka. "poza tym" piszemy oddzielnie! - błąd ortograficzny!!!, z dobrego źródła wiem, że 80% ubezpieczonych paczek jest kontrolowana pod kątem cła. Ubezpieczenie - nie ubezpieczysz przedmiotu za $1000 i wyślesz go statkiem? Powodzenia. PayPal - jasne, że jest dla Polaków (jako płatników) ale należy płacić prowizję, prawda? Ile? 5% ? Grosz do grosza... Co do gwarancji - z tego co wiem, jak kupisz w stanach i przywieziesz sprzet tu, to gwarancji nie masz. Jak ci sie byle pierdoła popsuje, to masz problem i od tego momentu dokładasz do interesu. Łatwo doradza się komuś jak ma ten ktoś wydać pieniądze, gorzej, jak trzeba wydać swoje. Gdybym to ja miał wydać 3000-4500 zł - wybrałbym jednak zakup w kraju (naszym). Nie tylko dlatego, że ceny są coraz bardziej do zaakceptowania, ale także dlatego, że w paczce z USA zamiast sprzętu możemy dostać kota i worek, i co wtedy? |
|
| Autor: | marcinl [ niedziela, 7 sierpnia 2005, 22:10 ] |
| Tytuł: | |
Czy wyraz p.o.z.a.t.y.m ma w sobie błąd?! |
|
| Autor: | RG42 [ niedziela, 7 sierpnia 2005, 23:01 ] |
| Tytuł: | |
Tak, ponieważ pisze się go oddzielnie, tzn. "poza tym" :) Pozdrawiam, RG42 |
|
| Autor: | marcinl [ niedziela, 7 sierpnia 2005, 23:09 ] |
| Tytuł: | |
Nie czytaty, nie pisaty :( |
|
| Autor: | Mrand [ poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 08:33 ] |
| Tytuł: | |
Obserwuję od pewnego czasu wyczyny słowne Ciacha i zaczynam się lekko nużyć. Proponuję nadać mu pseudo "Przynudzacza monotematycznego". O czymkolwiek by nie zaczął i tak kończy na rutusie. W związku z powyższym skontaktowałem się z panem Rutyną i po półgodzinnej rozmowie jest pewne, że rutusy kamieni wykrywać już nie będą. Obróć energię w stronę światła, przecież w swojej dziedzinie jesteś ekspertem. Wszyscy szanują Cię za to na forum. Pozdrawiam Mrand |
|
| Autor: | marcinl [ poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 10:34 ] |
| Tytuł: | |
Ciacho, nie kupowałem nic w ten sposób. To nie zmienia jednak faktu, że zaniżając wartość przesyłki ($36 za wykrywacz) musisz liczyć się z jej wyceną (jeżeli tak nie jest to proszę odpowiedniego osobnika "w zawodzie" o korektę!). Tym bardziej, że zakładam (rzeczywiście może na wyrost, ale kto płaci 3000zł za używany sprzęt?), że kolega chce kupić sprzęt nowy, opakowany w firmowe pudło z fakturą w środku - co wtedy? Ubezpieczenie - może komuś się "przelewa" i nie dba o swoje 3000zł, ja bym raczej jednak zadbał. Odnośnie paypal- na wielu aukcjach jest w opisie zaznaczone na czerwono, ze kupujący pokrywa prowizje dla paypala. Tym samym, trzeba policzyć wysyłkę, ubezpieczenie, paypal, czas oczekiwania na sprzęt (ile płynie statek? długo ), niepewność co będzie w paczce i w końcu brak gwarancji na wymarzony wykrywacz. Potem porównać z ceną w Polsce i dojść do odpowiednich wniosków. Nie pozdrawiam ze względu na twoją krucjatę Anty-R. |
|
| Autor: | marcinl [ poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 10:35 ] |
| Tytuł: | |
No tak, w razie clenia dochodzi jeszcze VAT w przypadku nowego sprzętu, prawda? |
|
| Autor: | marcinl [ poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 13:30 ] |
| Tytuł: | |
No cóż, jak już wcześniej wspomniałem słabo idzie mi czytanie i pisanie. Jednakże, ustawa Prawo Celne w art. 23.1 mówi tak: << Zgłaszający oblicza i wykazuje w zgłoszeniu celnym kwotę należności przywozowych (...). >> (to jest w dla mnie jasne) Później mówi tak: << 2. Jeżeli organ celny stwierdzi, że zgłaszający w zgłoszeniu celnym zadeklarował nieprawidłowe dane, mogące mieć wpływ na wysokość kwoty wynikającej z długu celnego lub zasotosowaną procedurę celną, wydaje decyzję, w której okresla kwotę wynikającą z długu celnego lub rozstrzyga o nadaniu towarowi właściwego przeznaczenia celnego zgodnie z przepisem prawa celnego. >> Czy mógłbyś mi wyjaśnić co to oznacza dla człowieka, którego towar ma być clony? Niepozdrawiam, przez krucjatę. |
|
| Strona 1 z 2 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|