https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Rutus Solaris https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=15686 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | Argonauta [ wtorek, 30 sierpnia 2005, 23:46 ] |
| Tytuł: | Rutus Solaris |
Witam. Moje polowanie na używanego CX-a nie przyniosło rezultatów z powodu braku zwierzyny łownej ;) tak więc wracam do Solarisa. Od ostatniego mojego pytania o ten wykrywacz minął już jakiś czas a nowych wątków czy tematów nie przybyło, tak przynajmniej twierdzi wyszukiwarka postów, więc ponownie zwracam się z prośbą o opinie użytkowników tego sprzętu, których jak przypuszczam jest teraz więcej. Chodzi mi tylko i wyłącznie o opinie dotyczące używania Solarisa tzn. jakie ma zalety, jakie wady, jak się z nim pracuje, a nie krytyki, wymienianie co jest od niego lepsze, czy kwestionowanie opinii producenta itp. Z góry dzięki za konkretne odpowiedzi. |
|
| Autor: | jms-bytom [ środa, 31 sierpnia 2005, 14:28 ] |
| Tytuł: | |
Gdybys zadal to pytanie wczesniej-Tess byla w Lublinie z Solarisem-moglbys osobiscie poprobowac... Ale napewnoktos z okolicy ma. |
|
| Autor: | Argonauta [ środa, 31 sierpnia 2005, 16:05 ] |
| Tytuł: | |
Szkoda, że się spóźniłem :( . Nadal czekam na wasze opinie. Pozdrawiam |
|
| Autor: | Lipek [ środa, 31 sierpnia 2005, 17:23 ] |
| Tytuł: | |
Witam! co prawda nie mam Solarisa, ale Ultre II, niemniej moge Ci cos niecos o Solarisie powiedzieć, bo miałem przyjemność z tym wykrywaczem chodzić. A więc: -wykrywacz jest lekki, tak ze reka nie męczy się nawet po wielu godzinach łażenia -trzyma się go dość wygodnie, jest ergonomiczny, chociaz podłokietnik mógłby być lepiej dopasowany -zasięgi ma b.dobre, producent nie kłamie 9oczywiscie trzeba go dobrze wyregulować) -nastawienie nie jest zbyt trudne, jednak szczególnie na pocxzatku moze przysporzyć troszkę kłopotów. Ale jak połapiesz się, pod którym guziorem co jest, to bedzie ok -identyfikacja znalezisk jest trochę skopana wg. mnie, bo i tak zawsze pokazuje "moneta". Taki dodatkowy bajer. -no i trzeba dodać ze serwis jest I klasa To tyle. pozdrawiam! |
|
| Autor: | jms-bytom [ środa, 31 sierpnia 2005, 17:49 ] |
| Tytuł: | |
"-identyfikacja znalezisk jest trochę skopana wg. mnie, bo i tak zawsze pokazuje "moneta". Taki dodatkowy bajer." Buchacha- malo z fotela nie spadlem.... :cry: az lzy w oczach ze smiechu - a co chcialbys zeby ci zidentyfikowalo i nazwalo fanta? Jeszcze jego wartosc -dane z Allegro:) czy Ebay? Z "moneta"- ten dodatkowy "bajer" to pomiar glebokosci,ktory jest usredniony wlasnie dla monety.... bardzo przydatny-w wiekszosci przypadkow nie walniesz saperka w monetke-znajac jej glebokosc zalegania |
|
| Autor: | Lipek [ środa, 31 sierpnia 2005, 19:01 ] |
| Tytuł: | |
Dobrze ze nie spadłeś, bo bys mógł sobie coś połamać. Nie ma to jak kogoś wyśmiać. Ulzyło Ci? fajnie ze sprawiłem Ci tyle radości. A do rzeczy: myślałem, ze identyfikacja, ja namierzy np.hełm, pokaże informacje :"przemiot", a jak monete to "moneta". Dla mnie to by wystarczyło. nie znam sie dokładnie na działaniu wykrywaczy. Dobrze, ze zwróciłeś mi uwagę, ale te smiechy to zostaw dla siebie. Nic do sprawy nie wnoszą. też pewnie wszystkiego nie wiesz, nikt nie jest alfa i omegą. Pozdrawiam! |
|
| Autor: | jms-bytom [ środa, 31 sierpnia 2005, 22:06 ] |
| Tytuł: | |
No w moim wieku upadek to juz niebezpieczna sprawa :) Spoko-pozartowalismy sobie... Kilkakrotnie te funkcje Rutusa opisywalem juz przy Firscie + Napisales tez ze " wystarczy wiedziec co pod guziorami"-jak widac zle przerobiles ten dzial :) a wprowadzasz ludzi w blad. Nastawianie w/g mnie jest dosc skomplikowane, lecz faktycznie umiejac sie nim poslugiwac mozesz sporo osiagnac tym detektorem-to jednak nie ACE /a wielu probuje te detektory porownywac/ gdzie wszystko niby robi za ciebie procesor, ze skutkiem..... |
|
| Autor: | andrzejBr [ czwartek, 1 września 2005, 12:04 ] |
| Tytuł: | |
Moje uwagi na plus ; Zasięgi ma super, stabilność również, sonda nie reaguje na uderzenia o chwasty i badyle, lekki, dobrze rozróżnia folie alu, czułość na drobnicę czasami wydaje mi się aż za dobra, kapitalne ustawianie do gruntu, wbrew temu co pisałem we wcześniejszym poście jednak dobrze pracuje również na akumulatorkach(nie wiem co było przyczyną początkowych zakłóceń poprawiło się samo). Uwagi na minus ; włącznik (kilka razy włączył mi się w plecaku), no i najważniejsze to cuda dziejące się z dyskryminacją (odrzuca np. kombinerki a piska na małe, stare, zardzewiałe gwoździe) naprawde nie mam pojęcia czemu się tak dzieje. To tyle co mam do powiedzenia po 2 miesiącach użytkowania Solarisa. pzdr andrzej |
|
| Autor: | Polak [ czwartek, 1 września 2005, 13:28 ] |
| Tytuł: | |
andrzejBr napisał(a): ...no i najważniejsze to cuda dziejące się z dyskryminacją (odrzuca np. kombinerki a piska na małe, stare, zardzewiałe gwoździe) naprawde nie mam pojęcia czemu się tak dzieje... pzdr andrzej Moim zdaniem masz starszą wersję oprogramowania: RUTUS napisał(a): Jeden z uzytkowników Solarisa namówił mnie na dopisanie do oprogramowania funkcji "korekcja żelaza" ( jak zwał tak zwał bo w innych wykrywaczach nazywa się to inaczej ) . Polega to na analizie sygnału pod kątem jeszcze innych wartości fizycznych niż tylko faza .
W każdym razie dość wyraźnie poprawia działanie dyskryminacji. Jesli ktoś ma po włączeniu detektora napis "Rutus solaris 2004 ver. 1.0 " to bez problemu moze skontaktowac się ze mną i podesłać wykrywacz do zmiany oprogramowania. Oczywiście bez żadnych opłat. Cała operacja trwa kilka minut i moge odesłac detektor jeszcze tego samego dnia. pozdrawiam . |
|
| Autor: | Argonauta [ czwartek, 1 września 2005, 16:59 ] |
| Tytuł: | |
Miałem właśnie okazję przyjrzeć się z bliska Solarisowi i moje wrażenie jest bardzo dobre :za , nie miałem w prawdzie czasu na wyciągnięcie daleko idących wniosków ale po tym co mi napisaliście jestem przekonany do zakupu tej wykrywki. Dzięki za pomoc :piwo :piwo :piwo P.S. Polak, to co widać na tym obrazku wygląda mi na jakąś plombę ale od czego to nie mam pojęcia, ale pewnie sam na to wpadłeś :) Pozdrawiam Darek |
|
| Autor: | aren [ niedziela, 4 września 2005, 21:18 ] |
| Tytuł: | |
Solarisa mam od maja. Jest super, prócz jednej małej wady - dyskryminacja - gwoźdźików nakopałem już z 5 kg. Oczywiście przy gwoździkach zdarzają się również interesujące rzeczy - polecam wykrywacz. Serwis miodzio. |
|
| Autor: | jms-bytom [ niedziela, 11 września 2005, 22:37 ] |
| Tytuł: | |
wraczajac do tematu roznic w zasilaniu bateriami i akusiami /9/7,2 V/ zadalem to pytanie producentowi-i: wewnatrz jest ustrojstwo stabilizujace napiecie do wyzszego jeszcze poziomu-11V-wiec nie ma roznicy w zrodle zasilania. |
|
| Autor: | Michomir [ wtorek, 13 września 2005, 10:27 ] |
| Tytuł: | |
Witam. Ja mialem dylemat troche innego rodzaju.Mianowicie zastanawialem sie czy kupic Solarisa czy Ultre II. A mialbyc to moj pierwszy wykrywacz typu VLF. Po kilku nocach namyslu i kilku godzinnych rozmowach z lokalnym przedstawicielem Firmy w moim regionie,polaczonym z "degustacja"obydwu wykrywaczy,kupilem jednak Ultre. Jednym z kryteriow bylo to ,ze chcialem jechac w teren ,wlaczyc sprzet i zaczac szukac ,a Solaris ( jak dla mnie) jest z tymi swoimi mozliwosciami ustawien ,przyciskami ,wyswietlaczem, skaplikowany jak cholera ..... I kilka pierwszych wyjazdow polegaloby na tym ze w jednej rece trzymam wykrywacz , w drugiej instrukcje ,a przy uchu telefon z Arkiem na koncu druta.....I tego sie najbardziej obawialem....... Przy Ultrze chociaz jedna reke mialem wolna bo i tak dzwonilem do Rutusa :666 Poza tym ( jest to bardzo subiektywna opinia ) Solaris wydawal mi sie delikatniejszy ,a ja chodze glownie po lasach , krzunach i innych chechach. Z drugiej jednak strony, ze Solaris to zupelnie inna bajka jakosciowa ...... Natomiast ,za jakis czas , nastepny sprzet jaki kupie to bedzie Solaris 5000 Gti czy jak sie tam bedzie nazywal wtedy. :) :) :) |
|
| Autor: | jms-bytom [ wtorek, 13 września 2005, 20:40 ] |
| Tytuł: | |
Hmmm... jednak optowalbym za mozliwosciami Solarisa-w sumie poswiecenie kilkudziesieciu sekund na wlasciwe ustawienie sprzetu nie jest straszne.A na pewno zrekompensuje sie to w wykopkach. |
|
| Autor: | DMX [ wtorek, 20 września 2005, 16:58 ] |
| Tytuł: | |
Mam solarisa, wcześniej miałem firsta, koledzy mają róznice inne piszczały...a ja widze różnice...i co najważniejsze wyniki mi sie znacznie poprawiły.... |
|
| Strona 1 z 2 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|