https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Mój Whites dostaje warjaci...... https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=15958 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | west68 [ piątek, 9 września 2005, 20:03 ] |
| Tytuł: | Mój Whites dostaje warjaci...... |
Witam. Mam Whites Sowe.. jest całkiem fajny i niezle znajduje . Od pewnego czasu szukam na pewnym polu i tam mój Wites dostaje warjacji piszczy , ucieka sygnałem poszczekuje , mruczy jednym słowem ucieka sygnałem. Co może byc tego powodem i dzieje sie tak tylko na tym jednym polu. Dodam ze jest ono naszpikowane wszystkim co można nazwać metalem. Proszę o radę co można zrobić. Pozdrawiam West |
|
| Autor: | Matejko [ piątek, 9 września 2005, 20:42 ] |
| Tytuł: | Re: Mój Whites dostaje warjaci...... |
west68 napisał(a): ...Dodam ze jest ono naszpikowane wszystkim co można nazwać metalem.
Proszę o radę co można zrobić. Zmienić pole, też tak kiedyś miałem....Zmieniłem pole i pomogło. :D Pozdrawiam Matejko :piwo :piwo :piwo Też szlajam się z White's-em. Tylko innym. :) |
|
| Autor: | west68 [ piątek, 9 września 2005, 20:45 ] |
| Tytuł: | |
oczywiscie mowie o Eagle Whites:)))) |
|
| Autor: | Matejko [ piątek, 9 września 2005, 21:07 ] |
| Tytuł: | |
Ja mam PrizmV, i też wariuje na śmietniku. Nie przejmuj się, idź na inne pole. Jeszcze nikt nie wynalazł inteligentnego wykrywacza. Pozdrawiam Matejko :piwo :piwo :piwo |
|
| Autor: | west68 [ piątek, 9 września 2005, 21:11 ] |
| Tytuł: | |
tak ale to pole to super pole , a może problem jest w Mixed Mode i mam pytanie co to za ustawienie <<MIXERKA>>????????????? West |
|
| Autor: | Kesey [ piątek, 9 września 2005, 21:19 ] |
| Tytuł: | |
Hi, Spytaj na priva osobę o nicku Mrand. On Ci powie co jest z Twoją piszczałką. Pozdr. MR |
|
| Autor: | Matejko [ piątek, 9 września 2005, 22:56 ] |
| Tytuł: | |
Kesey napisał(a): Hi
Śmiejesz się, czy witasz...??? Czy to takie twoje "Mixemode"...? "When you're in Rome, do as Romans do!" West, o Mixemode pytaj Zybinka. Wiem ze on tego używał. Jakie efekty miał, to nawet nie pytaj.... Grozi utratą równowagi psychicznej. :luv Pozdrawiam Matejko :piwo :piwo :piwo |
|
| Autor: | Denar [ sobota, 10 września 2005, 10:27 ] |
| Tytuł: | |
Wyłącz Mixed Mode i zmniejsz czułość dynamiczną do poziomu kiedy wykrywacz zachowuje się stabilnie. Jeżeli pole jest na tyle dobre można oczyścić pole z żelastwa, koksu, folii, blaszek cynkowych itp. |
|
| Autor: | Van Worden [ sobota, 10 września 2005, 20:27 ] |
| Tytuł: | |
Witam! MIXEREK, którego opublikowałem w sieci jest w zasadzie przeznaczony dla osób już średnio zaawansowanych (jak zresztą w ogóle MIXED MODE) a tu widzę kolega jeszcze ornitologicznie nieobeznany :jump Jest kilka sposobów na wyjście z tej sytuacji. Jeden przedstawił Raned ale trzeba do tej rady dodać że konieczne jest poprawne ustawienie dyskryminacji żeby wyeliminować fałszywe sygnały.. Chyba że źle to zrozumiałem i rada polegała najpierw na oczyszczeniu pola z niepożądanych przedmiotów.. Tylko po co wtedy wyłączać MM? Hmmm :( Generalnie,MM to unikalny hybrydowy system,który odróżnia serię Spectrum od innych wykrywaczy. Osobiście nie wyobrażam sobie pracy bez tego trybu, którym pracuję non-stop i któremu zawdzięczam 99% znalezisk. Sugeruję więc pozbieranie kilkunastu/kilkudziesięciu przykładowych "śmieci" z tego pola, znalezienie kawałka gruntu w miarę wolnego od metali, rozrzucenie śmieci tak by były widoczne, ułożenie pomiedzy nimi kilku dobrych celów i chodzenie nad nimi aż zacznie odróżniać sygnały dobre od złych.. Zwracaj szczególną uwagę na wskazania licznika. Oczywiście w gruncie będzie to wygladało trochę inaczej ale chodzi mi o to żebyś się oswoił z tym programem. Inny sposób to zmiana sondy na 8" lub 6" i w ten sposób manewrowanie pomiędzy śmieciami. Przeczytaj uważnie cały poniższy wątek: http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=183882 Mixed Mode to fantastyczne rozszerzenie możliwości Twojego sprzętu ale nie spiesz się a rezultaty w końcu sie pojawią :1 Pozdrawiam VW |
|
| Autor: | west68 [ sobota, 10 września 2005, 21:31 ] |
| Tytuł: | ......................... |
Wielke dzieki VavWorden i inni zabierający głos. Tekst z odkrywcy czytałem i ustawiłem sprzet tak jak podałeś AC70,DC3 itp ale problem jest inny a może wydaje się że inny , po prostu w pewnym momęcie sprzet dostaje szału i wyje ,skowyczy . Staram sie go balansować za każdy razem a on nic pomaga dopiero jak przejdę na drugą stronę pola tam jest OK. Fakt pole na którym szukam jest miejscem spalonego folwarku i są tam cuda i cudeńka , monety , kule do muszkietów, żelazo skorodowane ,garnki,ceramika . Typowego szajsu takiego jak puszki kawałki cyny cynku brak.Dobrze to on się zachowuje na ustawieniu fabrycznym.Może popełniam błąd w ustawieniach a może coś żle łączy? Pozdrawiam West |
|
| Autor: | Van Worden [ wtorek, 13 września 2005, 20:58 ] |
| Tytuł: | |
Witam! Odpowiedziałem Ci tu: http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=183882 żeby już tu nie śmiecić.. Daj znać na tamtym forum jak Ci idzie. Pozdrawiam VW |
|
| Autor: | west68 [ sobota, 17 września 2005, 08:27 ] |
| Tytuł: | |
Oj ale w moim Whites eagle spetrum jest taka funkcja jak TRANSMIT BOOST czy może inaczej się nazywa? , a może jestem mało kumaty:)))).Co do tego pola to poznałem jego historię i wiem jaki jest powód takiego zachowania wykrywacza. Pozdrawiam West68 |
|
| Autor: | proscan [ niedziela, 18 września 2005, 11:56 ] |
| Tytuł: | |
Ja nie znam historii tego pola ale wiele nie zaryzyjuję jeśli powiem że masz walnięta sondę. proscan |
|
| Autor: | Van Worden [ czwartek, 29 września 2005, 23:51 ] |
| Tytuł: | |
Witam! Proscan, chyba nie przeczytałeś uważnie całego wątku bo West pisze wyraźnie że dzieje się to tylko na jednym polu.. To chyba wyklucza walniętą sondę? :( Pozdrawiam VW |
|
| Autor: | proscan [ piątek, 30 września 2005, 09:50 ] |
| Tytuł: | |
Nie, nie wyklucza. Zbyt mało wiemy o tych innych warunkach w jakich szukał West. Ani o miejscu, ani o nastawach, ani o doświadczeniu operatora. White's Spectrum to wiekowa maszyna, a z doświadczenia wiem, że Whitesy ze starym kablem przy normalnej eksploatacji wymagają remontu po ok. 3 latach. W tym przypadku być może było inaczej, bo miałem okazję widzieć tą sondę. Poczekamy jednak co powie West gdy dostanie z powrotem i wypróbuje swoją sondę z nowym kablem. :pa proscan |
|
| Strona 1 z 2 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|