Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 16:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: wojskowy wykrywacz
PostNapisane: wtorek, 13 września 2005, 19:51 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 13 września 2005, 18:55
Posty: 86
Lokalizacja: Stolp
witam mam dylemat jaki kupić wykrywacz W3P CZY W4P poradzcie sami który jest lepszy jak sie sprawuja w terenia obecnie uzywam W2P i juz troche ma za mały zasieng i coś w nim siada powoli bo cały czas piszczy a jak najdzie na metal to piszczy głosnie .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 13 września 2005, 20:10 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 10 sierpnia 2004, 23:13
Posty: 101
Witam
Za tą cene możesz kupic jabelka a W3P i W4P to przy nim szmelc.

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 13 września 2005, 20:46 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Nie ma żadnego dylematu.

To są wykrywacze min. Szukasz min?

:pa

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 14 września 2005, 09:54 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): wtorek, 13 września 2005, 21:18
Posty: 12
Lokalizacja: Obra
To są wykrywacze typu PI nadają się tylko na militarkę tak mówią ale nie koniecznie jebel jest też PI i całkiem ciekawe skarby widziałem przy jego pomocy wykopana monetki guziki odznaki itp. Pozdrawiam :P


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 14 września 2005, 10:41 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
To nie są wykrywacze PI. To są wykrywacze BFO.

:pa

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 14 września 2005, 10:45 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): wtorek, 13 września 2005, 21:18
Posty: 12
Lokalizacja: Obra
to mała pomyłka przepraszam nie pomyślałem o BFO


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 17 sierpnia 2006, 22:58 
Jasne ze bfo , do tego dosc kaszaniaste .W2p nie istnieje nie ma takiej wykrywki."Nasz fantasta" napisal w swoim ktoryms tam poscie ze mu sie wp(w tym wypadku niewazne ile)ilestam rozwalil bo mu woda wlazla do cewki itd.Po 1 w takim wykrywaczu cewka jest szczelnie wpakowana w rurke alu ktora jest jednoczesnie ekranem cewki, tak w ogóle to jest tam doslonie pare tych zwoi.Wykrywacze w3p (i chyba w4p nie wiem bo w4p nie mialem w reku) emituja sygnal o okreslonej czestotliwosci ktory zmienia sie pod wplywem zaburzen pola magnetycznego cewki.To tyle


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 10:50 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): poniedziałek, 20 marca 2006, 22:53
Posty: 664
Telemah napisał(a):
Jasne ze bfo , do tego dosc kaszaniaste .

Wcale nie prawda - jak na BFO to dość dobra konstrukcja - inna rzecz, że zasięgi BFO w ogóle nie są rewelacyjne


Pozdro IdeL


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 11:06 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Cytuj:
W2p nie istnieje nie ma takiej wykrywki


Było coś takiego.

Cytuj:
Wcale nie prawda - jak na BFO to dość dobra konstrukcja - inna rzecz, że zasięgi BFO w ogóle nie są rewelacyjne


a do tego reagują na grunt i często sie rozstrajają.

Przypominam, że ufundowałem 6-cio pak :piwo , dla osoby która wskaże kto wynalazł detektor BFO. Wszystko wskazuje na niemieszków, ale nic pewnego ...

:pa

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 11:28 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 27 marca 2006, 21:52
Posty: 489
Lokalizacja: Mazowsze
proscan napisał(a):
Cytuj:

Przypominam, że ufundowałem 6-cio pak :piwo , dla osoby która wskaże kto wynalazł detektor BFO. Wszystko wskazuje na niemieszków, ale nic pewnego ...


cos gdzieś kiedys czytałem że BFO wynalazł Charles Garrett :drap


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 11:37 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Piwo zostaje u mnie. Charles Garrett owszem opatentował jakieś BFO, ale w latach 70-tych i nie była to pierwsza konstrukcja, tylko udoskonalenie znanej koncepcji.

:pa

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 11:50 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 27 marca 2006, 21:52
Posty: 489
Lokalizacja: Mazowsze
Daniel Chilson :que


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 12:03 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Cytuj:
Daniel Chilson


Nie wiem. Chodzi o Chilson-bridge ?

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 13:14 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 27 marca 2006, 21:52
Posty: 489
Lokalizacja: Mazowsze
proscan napisał(a):
Cytuj:
Daniel Chilson


Nie wiem. Chodzi o Chilson-bridge ?

proscan


no tak ,oto mi chodzi, dobra kończe z tym strzelaniem, bo i tak nie trafie :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 13:19 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Ja po prostu nie wiem kto to wynalazł. Raczej nie jest to Chilson, bo to co on opatentował nijak nie przypomina wykrywacza BFO. Informacje podane w "History of metal detectors" nie zostały zweryfikowane i autor opisuje coś na podstawie artykułu z gazety . A wiadomo jakie brednie dziennikarze (nie techniczni) wypisują.

ale dzięki za ten "strzał".

:pa

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL