https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/

wojskowy wykrywacz
https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=16103
Strona 1 z 2

Autor:  szpieg_fm [ wtorek, 13 września 2005, 19:51 ]
Tytuł:  wojskowy wykrywacz

witam mam dylemat jaki kupić wykrywacz W3P CZY W4P poradzcie sami który jest lepszy jak sie sprawuja w terenia obecnie uzywam W2P i juz troche ma za mały zasieng i coś w nim siada powoli bo cały czas piszczy a jak najdzie na metal to piszczy głosnie .

Autor:  kamil.wwo [ wtorek, 13 września 2005, 20:10 ]
Tytuł: 

Witam
Za tą cene możesz kupic jabelka a W3P i W4P to przy nim szmelc.

pozdrawiam

Autor:  proscan [ wtorek, 13 września 2005, 20:46 ]
Tytuł: 

Nie ma żadnego dylematu.

To są wykrywacze min. Szukasz min?

:pa

proscan

Autor:  sSmall [ środa, 14 września 2005, 09:54 ]
Tytuł: 

To są wykrywacze typu PI nadają się tylko na militarkę tak mówią ale nie koniecznie jebel jest też PI i całkiem ciekawe skarby widziałem przy jego pomocy wykopana monetki guziki odznaki itp. Pozdrawiam :P

Autor:  proscan [ środa, 14 września 2005, 10:41 ]
Tytuł: 

To nie są wykrywacze PI. To są wykrywacze BFO.

:pa

proscan

Autor:  sSmall [ środa, 14 września 2005, 10:45 ]
Tytuł: 

to mała pomyłka przepraszam nie pomyślałem o BFO

Autor:  Telemah [ czwartek, 17 sierpnia 2006, 22:58 ]
Tytuł: 

Jasne ze bfo , do tego dosc kaszaniaste .W2p nie istnieje nie ma takiej wykrywki."Nasz fantasta" napisal w swoim ktoryms tam poscie ze mu sie wp(w tym wypadku niewazne ile)ilestam rozwalil bo mu woda wlazla do cewki itd.Po 1 w takim wykrywaczu cewka jest szczelnie wpakowana w rurke alu ktora jest jednoczesnie ekranem cewki, tak w ogóle to jest tam doslonie pare tych zwoi.Wykrywacze w3p (i chyba w4p nie wiem bo w4p nie mialem w reku) emituja sygnal o okreslonej czestotliwosci ktory zmienia sie pod wplywem zaburzen pola magnetycznego cewki.To tyle

Autor:  IdeL [ poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 10:50 ]
Tytuł: 

Telemah napisał(a):
Jasne ze bfo , do tego dosc kaszaniaste .

Wcale nie prawda - jak na BFO to dość dobra konstrukcja - inna rzecz, że zasięgi BFO w ogóle nie są rewelacyjne


Pozdro IdeL

Autor:  proscan [ poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 11:06 ]
Tytuł: 

Cytuj:
W2p nie istnieje nie ma takiej wykrywki


Było coś takiego.

Cytuj:
Wcale nie prawda - jak na BFO to dość dobra konstrukcja - inna rzecz, że zasięgi BFO w ogóle nie są rewelacyjne


a do tego reagują na grunt i często sie rozstrajają.

Przypominam, że ufundowałem 6-cio pak :piwo , dla osoby która wskaże kto wynalazł detektor BFO. Wszystko wskazuje na niemieszków, ale nic pewnego ...

:pa

proscan

Autor:  Michał_R [ poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 11:28 ]
Tytuł: 

proscan napisał(a):
Cytuj:

Przypominam, że ufundowałem 6-cio pak :piwo , dla osoby która wskaże kto wynalazł detektor BFO. Wszystko wskazuje na niemieszków, ale nic pewnego ...


cos gdzieś kiedys czytałem że BFO wynalazł Charles Garrett :drap

Autor:  proscan [ poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 11:37 ]
Tytuł: 

Piwo zostaje u mnie. Charles Garrett owszem opatentował jakieś BFO, ale w latach 70-tych i nie była to pierwsza konstrukcja, tylko udoskonalenie znanej koncepcji.

:pa

proscan

Autor:  Michał_R [ poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 11:50 ]
Tytuł: 

Daniel Chilson :que

Autor:  proscan [ poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 12:03 ]
Tytuł: 

Cytuj:
Daniel Chilson


Nie wiem. Chodzi o Chilson-bridge ?

proscan

Autor:  Michał_R [ poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 13:14 ]
Tytuł: 

proscan napisał(a):
Cytuj:
Daniel Chilson


Nie wiem. Chodzi o Chilson-bridge ?

proscan


no tak ,oto mi chodzi, dobra kończe z tym strzelaniem, bo i tak nie trafie :666

Autor:  proscan [ poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 13:19 ]
Tytuł: 

Ja po prostu nie wiem kto to wynalazł. Raczej nie jest to Chilson, bo to co on opatentował nijak nie przypomina wykrywacza BFO. Informacje podane w "History of metal detectors" nie zostały zweryfikowane i autor opisuje coś na podstawie artykułu z gazety . A wiadomo jakie brednie dziennikarze (nie techniczni) wypisują.

ale dzięki za ten "strzał".

:pa

proscan

Strona 1 z 2 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/