Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 09:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z XLT
PostNapisane: niedziela, 18 września 2005, 08:59 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 4 stycznia 2005, 16:56
Posty: 131
Lokalizacja: Duch Qattra z Galas -"kraina na krańcu swiata"(koło rzeki Saynfhis) ...
Witam od niedawna posiadam ten sprzet(kupiłem używany),mój problem jest następujacy;sprzęt mi wariuje daje fałszywe sygnały, piszczy gdy nie ma nawet pod cewką jakiegoś obiektu,pomimo zmniejszenia preamp gain do 2,oraz ac sensitive do 50 troche to polepsza jego stabilnośc ale zaięgi to max 5-10cm.Zmiejszałem, zwiekrzałem wszystko co sie dało i lipa,teraz chodze na ac sensitivty na 78,pream gain na 10 sprzętm mi wariuje ale postanowiłem to olać ponieważ w terenie wiecej czasu go ustawiałem niz chodzilem a teraz chociaż zasieg jest O.K.Moje pytanko czy jest możliwośc ze cewka jest roztrojona??,albo kabel?? (chociaż niewidzę zeby cos z nim było nie tak)
Może jest możliwośc zresetowania tego sprzetu??,a może ja jestem za głupi na ten sprzet.Dodam że teraz chodze na mixserku,ale sprawdzalem go na wszystkich stałych programach ,oraz na moich własnych jak i na sciągniętych z neta.
Może ktoś podpowie co jest nie tak z tym wszystkim,bo po jakimś czasie w terenie mam chęc zrobić mu krzywdę.
pozdrawiam labeo


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 18 września 2005, 11:49 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Na 99% kabel.

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 18 września 2005, 21:01 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 4 stycznia 2005, 16:56
Posty: 131
Lokalizacja: Duch Qattra z Galas -"kraina na krańcu swiata"(koło rzeki Saynfhis) ...
Witam a moze wiesz kto zajmuje sie serwisem tego sprzętu,bo zdało by sie go naprawić.Pozdrawiam Labeo


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 18 września 2005, 21:26 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 4 stycznia 2005, 16:56
Posty: 131
Lokalizacja: Duch Qattra z Galas -"kraina na krańcu swiata"(koło rzeki Saynfhis) ...
Cześc a podasz namiar bo kiedyś wysylałem swojego łajtka ale to było dawno i gdzies sie adresik zawieruszył.Z góry dzięki


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 9 października 2005, 20:10 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): środa, 10 listopada 2004, 21:56
Posty: 198
Lokalizacja: Planeta Ziemia
posiadam model XLT E-series.
mam pytanie,czy przed przystąpieniem do poszukiwan dostrajasz wykrywke do powietrza i do ziemi????To ma duzy wpływ na prace wykrywki.
WYKRYWACZ JEST NA 99% dobry!!!!! Jezeli wykrywacz wariuje-daje lewe sygnały to wyłącz opcje Transmit Boost (wzmocnienie słabych sygnałów). lub :jump
Za wysoką masz czułosc!Trzeba wybrac preamp gain na 6 (dobre wyniki i stabilna praca).A.C. Sensitivity ustaw na 67,a D.C. Sensitivity na 32.

odpisz czy to pomogło


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 9 października 2005, 20:35 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 4 stycznia 2005, 16:56
Posty: 131
Lokalizacja: Duch Qattra z Galas -"kraina na krańcu swiata"(koło rzeki Saynfhis) ...
Witam tak to jest początkowa opcja zanim sie zacznie szukać.Proscan już mi go zrobił okazało sie że kabelek.Na dzień dzisiejszy chodze na AC-77,DC-30,preamp-7.
A czy jak wyłacze transmit boost to wykrywacz nie straci na głebokości??
Whites teraz ciągnie monety(drobnice) jak oszalały tylko mnie jedno drażni chodze na mikserku i ciągle mi wyje a powinien byc cichy sygnał w słuchawkach ciszej już niemoge zmiejszyc bo sie skala skonczyła,mozliwe ze jak zmniejsze DC-na 20 to pomoże jeszcze nie testowałem bo jak wpadam na pole to zawsze se mówie pózniej.
Smerfik dzięki za rade :1 :piwo


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 9 października 2005, 21:45 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
AC 77 to wysoko. Preamp gain 7 to też bardzo wysoko (ja zwykle nie wychodziłem poza 5-6). Transmit Boost ma wpływ na prąd płynący przec cewkę nadawczą. Wyłącza się to, jeśli nie można dostroić wykrywacza do gleby z powodu dużej ilości minerałow magnetycznych.

I wyłącz tego cholernego mikserka :wq To jest opcja dla BARDZO zaawansowanych. Za rok-dwa możesz zacząc używać i to tylko na wyczyszonych już miejscówkach.

:pa

proscan

PS
do wyciszania sygnału wiodącego służy opcja Audio Threshold, a nie Volume ani, tym bardziej, DC Sens.

PPS
jesli wyłączysz transmit boost, to oczywiście zasięg spadnie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 9 października 2005, 21:51 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 4 stycznia 2005, 16:56
Posty: 131
Lokalizacja: Duch Qattra z Galas -"kraina na krańcu swiata"(koło rzeki Saynfhis) ...
Witam dobra jutro przetestuje Pana wskazówki,ale z mikserkiem zle mi sie az tak nie chodzi,w sumie sprzęt jest ten stwozony po to by testować wszystkie warianty i dobrać se optymalny.W każdym razie jestem z niego bardzo zadowolony.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 9 października 2005, 23:55 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2005, 08:58
Posty: 1155
Lokalizacja: Ziemia - Planeta Ludzi (Czasowo Port Royale)
Witam!

Czy Mixerka wziąłeś stąd?:

http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=183882

Jeśli tak to ok, tylko kontroluj głównie preamp.. Jest to zaawansowany program, ale nie przesadzajmy ;)
Jak się chce znajdować XLT to Mixed Mode jest koniecznością i to jeszcze Mixed Mode z mocnym kopem :1

Pozdrawiam

VW


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 10 października 2005, 06:33 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 4 stycznia 2005, 16:56
Posty: 131
Lokalizacja: Duch Qattra z Galas -"kraina na krańcu swiata"(koło rzeki Saynfhis) ...
Dokładnie Van Worden z odkrywcy ,z tego co zuważyłem na mikserku zasięg jest super ale czasami sygnał z dc mnie drazni gdy wchodze w zasmiecony teren,natomiast bez mixserka jest bdb.sygnały pewne,ale zasięg jest mniejszy tak więc musze sie jeszcze dużo go uczyć,ale "na pewno" pisze się oddzielnie - błąd ortograficzny!!! niezamienie go na innego "Mariana".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 10 października 2005, 11:05 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2005, 08:58
Posty: 1155
Lokalizacja: Ziemia - Planeta Ludzi (Czasowo Port Royale)
Witam!

Ostatnio był wątek "Mój XLT dostaje wariacji"(sprawdź w archiwum) i wymieniony przez Ciebie problem śmieci został przez Westa68 rozwiązany przez założenie mniejszej cewki.. Jedyne inne rozwiązanie podczas pracy z MM na zaśmieconym terenie, to częste przerwy i zdejmowanie słuchawek żeby uszy troszkę odpoczęły ;)

Pozdrawiam

VW


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL