https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Ace 250 ktory dzisiaj dostal kota https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=16285 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | killbil [ niedziela, 18 września 2005, 19:47 ] |
| Tytuł: | Ace 250 ktory dzisiaj dostal kota |
Witam mam oto taki problem dzisiaj pojechalismy z kumplem poszperac troszke moim Ace250 i po jakies pol godziny moze 40 minut w lasku dostal kota czyli piszczy, ikonka lata we wszystkie strony nawet gdy go podniose do gory mowi ze cos metalowego jest, chodze na czulosci dwie kreski od konca ale zauwazylem ze przestal piszczec gdy mu zjechalem czulosc na druga kreske. Wymienilem baterie (na lcd pokazuje pelne) i o dziwo sie uspokoil. Pojechalem na najblizsze pole po wymianie bateri i przez 30 minut spokoj po tym czasie na nowo wariacje.Kable sprawdzilem z cewka sprawdzilem. Acha po odlaczeniu cewki dalej wariuje ikonka na lcd i piszczy. CZy ma moze wplyw to ze dzisiaj po wczorajszych deszczach pole i w lesie bylo wilgotno i by sie rozstrajalo cos? Prosze o rade lub moze ktos sie juz z takim czyms spotkal dzieki z gory |
|
| Autor: | Filip [ niedziela, 18 września 2005, 20:34 ] |
| Tytuł: | |
wyczysc styki od bateri nie wiem jak tam dokaldnie jest zrobione ale moze podegnij blaszki od bateri tak zeby lepiej kontaktowaly:) |
|
| Autor: | killbil [ niedziela, 18 września 2005, 20:38 ] |
| Tytuł: | |
witam tam nie ma blaszek sa sprezynki a tak wogle to zapomnialem napisac ze to nowka 3 razy byl w terenie po okolo 30 minut dzieki za uwage |
|
| Autor: | Mrand [ niedziela, 18 września 2005, 21:38 ] |
| Tytuł: | |
Jesteś absolutnie pewien jakości baterii? Niedawno miałem w naprawie detektor (innej firmy), który po założeniu baterii alkalicznych "odżył" i działa do dziś. Okazyjnie, tanio kupione baterie często w praktyce okazują się bezwartościowe. Zmierz napięcia poszczególnych ogniw. Pamiętaj, że taki pomiar ma sens jedynie pod obciążeniem. |
|
| Autor: | adam75 [ niedziela, 18 września 2005, 21:48 ] |
| Tytuł: | |
i ja miałem to samo ze swoim ace,tyle że po paru minutach się uspokoił i jak do tej pory wszystko jest ok.Nie wydaje mi się aby była to wina baterii,gdyż wiele razy zdarzyło mi się chodzić z wykrywką do ich całkowitego rozładowania,kiedyś też nie dokręciłem nakrętki od wtyczki i garecik zachowywał się podobnie |
|
| Autor: | killbil [ niedziela, 18 września 2005, 22:22 ] |
| Tytuł: | |
Witam po godzince lezenia w domu bez bateri uspokoil sie czyli nie piszczy i nic nie lata jutro rano wyjde w teren i zobacze , baterie mam alkaliczne oraz nowe "oryginał" - nie zapominajcie o "y"! - błąd ortograficzny!!! sanyo 2100 ni-mh oraz nikona 2000mah co do wtyczki tojest na ful przykrecona. dzieki za odpowiedz pozdro p.s. a czy moze sie jakosc rozstroic od wilgotnej gleby, lub cos? |
|
| Autor: | jano [ poniedziałek, 19 września 2005, 08:18 ] |
| Tytuł: | |
Już dość długo użytkuję ACE 250 i jak dotąd jeden raz tak samo wariował - w momencie kiedy siadły mi baterie. Stawiałbym, że to jednak problem baterii właśnie. Pozdr, |
|
| Autor: | adam75 [ poniedziałek, 19 września 2005, 08:22 ] |
| Tytuł: | |
wczoraj lataliśmy po mokrej gliniastej ziemi ,kleiła się do butów jak jasna cholera,po pół godzinie mój but ważył chyba z 5 kilo,ale co do wykrywki to nie zauważyłem aby działała inaczej,a już na pewno nie wariowała |
|
| Autor: | killbil [ poniedziałek, 19 września 2005, 14:33 ] |
| Tytuł: | |
witam chodzilem dzisiaj na sanyo noweczki naladowane full po 40 minutach swir piszczy jak cholera, pojechalem i kupilem alkaliczne duracela po okolo 30 minutach chodzenia po polu i wyciagnieciu jednego guziczka, jakies swastyki paru kapsli dostal swira. Odlanczam cewke dalej piszczy jest 14.30 o 15.00 go wlancze najgorsze to ze nie wiem juz co moze byc?. Acha moja cewka od spodu od nowosci ma takie zmarszczenie pod farba ,czy wasze cewki sa cale gladkie? pozniej jak dostane aparat to wkleje zdjecie. dzieki za odpowiedzi pozdrawiam |
|
| Autor: | bogdans [ poniedziałek, 19 września 2005, 18:13 ] |
| Tytuł: | |
witam! ace250 zakupiłem 14.09.2005, jak na razie zero wyjść w teren ( ciągle ćwiczę na "sucho" w domu;); przy odłączonej cewce (nastawa all metal) i czułości 3 kreski brak jakichkolwiek sygnałów; odłączona cewka czułość 4 kreski ( nastawa all metal) "pisnęło" 22 razy w ciągu 30 sekund; odłaczona cewka czułość 5 kresek ( nastawa all metal) piszczy non stop; moja cewka nie ma "zmarszczeń" pod farbą, jest całkiem gładka...może masz fabryczną wadę cewki i np. z powodu tego "pomarszczenia" wilgoć weszła tam gdzie jej nie powinno być, spróbuj ( jesli masz taką możliwość) podłączyć nówkę cewkę, mam nadzieję że moje testy będą przydatne pozdrawiam bogdans |
|
| Autor: | proscan [ poniedziałek, 19 września 2005, 20:26 ] |
| Tytuł: | |
Witam, Nie podejmuję się dać diagnozy na odległość co i jak, ale powiem tylko tyle: Testowanie wykrywacza bez sondy ma taki sam sens jak sprawdzanie samochodu bez silnika. Powtórzę też kolejny raz, że jeśli zamierzacie szukać ACE 150/250 w miejscach innych niż trawniki, to NALEŻY kupić osłonę na sondę. Zawsze to taniej niż kupienie nowej sondy, której uszkodzenie nie jest objęte gwarancją. :pa proscan |
|
| Autor: | killbil [ poniedziałek, 19 września 2005, 21:23 ] |
| Tytuł: | |
Witam na poczatek dzieki za odpowiedzi zrobilem tak gdy piszczalka sie uspokoila po jakis 2 godzinach wlaczylem ja i zostawilem po jakis 30 do 45 minut sama bez ruszania dostala do glowy czyli piszczy sobie ikona lata na wszystkie strony odczekalem nastepne 2 godziny z melodia ace ktory wariowal nic sie nie zmienilo wiec go odlaczylem i tyle prob jutro dzwonie do firmy o gwarancje zobaczymy co sie stanie . Uszkodzenie cewki nie objete gwarancja czyli jakie? peknieta cewka, ulamany kawalek zeliwa, czy zwykle male ryski powierzchowne na spodzie bo nie rozumiem. sprobuje wkleic zdjecia ale cos mi nie wychodzi?[/img] |
|
| Autor: | proscan [ poniedziałek, 19 września 2005, 21:53 ] |
| Tytuł: | |
Cytuj: Uszkodzenie cewki nie objete gwarancja czyli jakie? peknieta cewka, ulamany kawalek zeliwa, czy zwykle male ryski powierzchowne na spodzie bo nie rozumiem.
Wszystko to co wymieniłeś nie jest objęte gwarancją, czyli wszelkie uszkodzenia mechaniczne spowodowane przy użytkowaniu, a nie wynikające z wady fabrycznej. Zwłaszcza rysek nikt nie usunie w ramach gwarancji :D :pa proscan PS Gdzie kupiłeś? W Warszawie czy w Krakowie? PPS Sondy Garretta nie zawierają żeliwa. |
|
| Autor: | killbil [ poniedziałek, 19 września 2005, 22:31 ] |
| Tytuł: | |
W Krakowie sonda powinna byc dobra cos z ta elektronika jest nie tak |
|
| Autor: | killbil [ poniedziałek, 19 września 2005, 22:32 ] |
| Tytuł: | |
i jeszcze |
|
| Strona 1 z 2 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|