https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Rutus Solaris - pare pytan https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=16560 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Mor25 [ poniedziałek, 26 września 2005, 11:34 ] |
| Tytuł: | Rutus Solaris - pare pytan |
Witam. Zastanawiam sie nad kupnem tego wykrywacza. Nastawiam sie na monetki, guziki i inne drobne kolorki. Mam doswiadczenie z Minelabem Explorerem I (swietny wykrywacz ale nie stac mnie na wydanie 2 tysiecy zl). Z opisow i komentarzy zamieszczanych na wielu stronach wynika iz Solaris ma taki sam a nawet lepszy zasieg niz Minelab Explorer I - to chyba przesada ? Jak to jest z tym zasiegiem w glebie. Da sie Solarisem wyczesac boratynke z 20 cm ? Czy dobrze sobie radzi z naprawde malymi i cienkimi monetkami (np. srebrne solidki) ? <--- czytaj czy idzie je wykopac z 15-20 cm czy da sie jedynie je zlapac na 5-10 cm ? Czy ten sprzet jest wrazliwy na opady deszczu ? Ile czasu chodzi na akumulatorkach np. 2300 (bez sluchawek) i czy to prawda, ze na alkalicznych bateriach radzi sobie lepiej ? Czy da sie rozroznic (po dzwieku, bo nie mam zamiaru patrzec na wyswietlacz) czy pod ziemia jest kolorowa puszka... czy moneta ? (na puszke powinien wyc jak dziki a monetka powinna dac subtelny monetkowy sygnalik, duzo mniejszy niz na puszke - czy tak jest ?) Czy na terenie zasmieconym lekko drobnym zelastwem (bez koloru) da sie go w 90% zdyskryminowac ? Czy jednak wyciaga sie zardzewiale mniej lub bardziej gwozdzie i inne takie... ? Co jesli przy 3 gwozdziach lezy sobie solidek albo "fenis" ? Czy zdyskryminuje/zagluszy sygnal czy powinno pisnac poprawnie ? Tak samo przez cegly/kamienie ? Jak cos mi jeszcze wpadnie do lba to dorzuce. Baaaardzo prosze uzytkownikow tego sprzetu z jakimkolwiek doswiadczeniem o pomoc. Pozdrawiam. |
|
| Autor: | gacek [ poniedziałek, 26 września 2005, 11:57 ] |
| Tytuł: | |
A może lepiej byłoby Ci kupić ACE250 ?? |
|
| Autor: | Mor25 [ poniedziałek, 26 września 2005, 12:43 ] |
| Tytuł: | |
Bardzo bym prosil o odpowiedzi na przynajmniej czesc pytan. Jesli proponujesz ACE 250 to odpowiedz na pytania w kontekscie wlasnie tego wykrywacza jesli mozna. Pozdro P.S. Nie chce wojny tutaj tylko czyste fakty/obserwacje. |
|
| Autor: | jacekm [ poniedziałek, 26 września 2005, 17:49 ] |
| Tytuł: | |
Przedmówca ma rację lepiej tego nie kupować , Miałem Firsta+(Rutus) i po dwóch tygodniach sprzedałem .Lepiej kupić coś lepszego nawet na raty a zabawa bedzie przednia :1."nie" z czasownikami piszemy oddzielnie - błąd ortograficzny!!! chwalić Minelaba(są inne dobre firmy) ale to jest technika ja jestem bardzo zadowolony ze sprzętu i wyników .Wyjazd na poszukiwania to sama przyjemność ustawiam co mnie interesuje i wiem że przy kupie gwożdzi kapsli itd. znajde monete . :za |
|
| Autor: | Partyzant [ poniedziałek, 26 września 2005, 22:31 ] |
| Tytuł: | |
Witam Sprawa wygląda tak: Jeżeli masz kase zainwestuj w sprzęt zagraniczny, typu Minelab Q (jak wspomniał przedmówca) a jak nie dysponujesz dużą ilością kasy to kup rutusa Zarówno jak m tak i r mają wady i zalety. |
|
| Autor: | 111 [ poniedziałek, 26 września 2005, 22:53 ] |
| Tytuł: | Re: Rutus Solaris - pare pytan |
Mor25 napisał(a): Witam.
Zastanawiam sie nad kupnem tego wykrywacza. Nastawiam sie na monetki, guziki i inne drobne kolorki. Mam doswiadczenie z Minelabem Explorerem I (swietny wykrywacz ale nie stac mnie na wydanie 2 tysiecy zl). Z opisow i komentarzy zamieszczanych na wielu stronach wynika iz Solaris ma taki sam a nawet lepszy zasieg niz Minelab Explorer I - to chyba przesada ? Jak to jest z tym zasiegiem w glebie. Da sie Solarisem wyczesac boratynke z 20 cm ? Czy dobrze sobie radzi z naprawde malymi i cienkimi monetkami (np. srebrne solidki) ? <--- czytaj czy idzie je wykopac z 15-20 cm czy da sie jedynie je zlapac na 5-10 cm ? Czy ten sprzet jest wrazliwy na opady deszczu ? Ile czasu chodzi na akumulatorkach np. 2300 (bez sluchawek) i czy to prawda, ze na alkalicznych bateriach radzi sobie lepiej ? Czy da sie rozroznic (po dzwieku, bo nie mam zamiaru patrzec na wyswietlacz) czy pod ziemia jest kolorowa puszka... czy moneta ? (na puszke powinien wyc jak dziki a monetka powinna dac subtelny monetkowy sygnalik, duzo mniejszy niz na puszke - czy tak jest ?) Czy na terenie zasmieconym lekko drobnym zelastwem (bez koloru) da sie go w 90% zdyskryminowac ? Czy jednak wyciaga sie zardzewiale mniej lub bardziej gwozdzie i inne takie... ? Co jesli przy 3 gwozdziach lezy sobie solidek albo "fenis" ? Czy zdyskryminuje/zagluszy sygnal czy powinno pisnac poprawnie ? Tak samo przez cegly/kamienie ? Jak cos mi jeszcze wpadnie do lba to dorzuce. Baaaardzo prosze uzytkownikow tego sprzetu z jakimkolwiek doswiadczeniem o pomoc. Pozdrawiam. Przy testach z boratynką wychodziło nam jakieś 2- 3 cm mniej zasięgu. Na korzyść M. E. , dla M. E. II 20 cm dla boratynki jak najbardziej. Sreberka typu "Krystyna" i "Gustaw" bez problemu z denarkami np "Warneńczyk" mam ewidentny kłopot. Żelazo łapie lepiej niż M. E. Dyskryminacja radzi sobie dobrze. Poza tym można wybrać ustawienie różnych dziwięków na żelazo i słaby i dobry kolor. Oczywiście gwóźdź zagięty w kółko może dać inny sygnał.:) Pod kamieniem (granitem) wygrzebałem już coś, ale testów takich nie przeprowadzałem. np. z cegłą pruską. Kamienie łapią i Minelaby, ale bardzo rzadko. Solarisa można podkręcić grunt w prawo lub odczytać na wyświetlaczu. Tylko jedno wskazanie jest dla kamieni. Nie jest to problem i błąd ortograficzny!!! się zdarza. A można łatwiej wyłapać kamienie , które kiedyś służyły jako podgrzewacze do wody lub te z ognisk. Namierzanie jest lepsze w Solarisie . Ale M. E. ma sondę D-D więc to oczywiste. Na aku 2300 chodzi dwa dni po 8 h. Alkaliczne baterie mają większą pojemność i dlatego działają dłużej. Na ogół chodzę z ustawioną nisko dyskryminacją i po dźwiękach mniej więcej wiem kiedy kopać. Wyświetlacz to też bardzo dobra rzecz. Musketer jest bardzo porównywalny. ma mniej bajerów, ale dobrze ciągnie i kolor i żelazo. "Suwerenek" jest chyba trochę wyższą klasą. Ace - 250 w niższej. Tego bym nie brał pod uwagę. Kupując nowy sprzęt na zaprzyjaźnioną firmę masz zwrot podatku Vat i koszty przesyłki gratis. Najlepiej wypróbować "kij" we własnej ręce. 111 |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|