https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Detektor z Air Portu CEIA 02PN10 https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=16640 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | saper3791 [ środa, 28 września 2005, 20:41 ] |
| Tytuł: | Detektor z Air Portu CEIA 02PN10 |
Witam , pozdrawiam . Dzis dotarlo w moje rece takie cacko : Metal Detector 02PN10 firmy Ceia Made By Italy . Jest to profesionalny wykrywacz metalu , ktory do swojej emerytury sluzyl na lotnisku ( Emerytura dlatego , ze dioda zabezpieczajaca przed bledna polaryzacja byla zwarta ;-) ) . Jednak na pierwszy dzien moge tylko stwierdzic , ze jest to urzadzonko w systemie PI , posiadalo najprzypuszczalniej 4 cewki zamontowane w tych smiesznych drzwiach miedzy , ktorymi sie przechodzi . Teraz po podlaczeniu wyswietla nazwe firmy , numer seryjny i przechodzi w stan alarmu ( bez cewek ) . Czy jest sens lub mozliwosc uruchomienia i uzywania tego urzadzonka w celach "prywatnych" ... np. szukanie po lasach i lakach ... " grzybkow" ;-) ? Czy ktos moze dysponuje skroconym lub pelnych schematem takiego urzadzonka ? Pozdrawiam i z gory dziekuje za "rzeczowe" odpowiedzi - Piotr |
|
| Autor: | proscan [ środa, 28 września 2005, 21:39 ] |
| Tytuł: | |
A jak sobie wyobrażasz chodzenie z czymś takim po lesie :hmmm proscan |
|
| Autor: | saper3791 [ środa, 28 września 2005, 22:52 ] |
| Tytuł: | |
Witam , pozdrawiam . Moze istnieje mozliwosc wykorzystania elektroniki i aplikacji innych cewek bo noszenie "drzwi" o wymiarach 80x200 cm jest troche klopotliwe . Ale wykonanie lekkiej ramy z PCV lub wlokna szklanego ... troche ulzy sprawie :-) a zaciagniecie brata do noszenia we dwoje nie byloby problemem . A wymiary cewek i liczba zwoi to nie problem bo te "drzwi" jeszcze moge rozebrac i policzyc , zapisac i pomierzyc cewki . Podstawa jest uzyskanie blizszych info ... bo bez przyblizonego schematu nie ugryze tego ustrojstwa . Pozdrawiam - Piotr |
|
| Autor: | proscan [ środa, 28 września 2005, 23:14 ] |
| Tytuł: | |
Lepiej sprzedać tak jak jest i kupić coś przeznaczonego do noszenia. W Moguncji nie powinno być z tym problemu. Taka moja rada. Schematu raczej nie dostaniesz - takie rzeczy są pilnowane przez producentów. Zwróć się ewentualnie do samej firmy CEIA. Może Ci pomogą. http://www.ceia.net/security/detail.asp?a=004 :pa proscan |
|
| Autor: | twrozyna [ czwartek, 29 września 2005, 17:36 ] |
| Tytuł: | |
:jump |
|
| Autor: | saper3791 [ czwartek, 29 września 2005, 20:26 ] |
| Tytuł: | |
Witam , pozdrawiam . Taaaa... pomoga :wq . Juz kiedys mialem podobna sytuacje z radiostacja z " Yellow sub marine " armii amerykanskiej . Dostalem takowa radiostacje w dlonie i zwrocilem sie do producenta o jakis opis ... schemat czy inna dokumentacje . W odpowiedzi otrzymalem formularz , w ktorym mi kazano wytlumaczyc jakim sposobem dostalem ta radiostacje , jaki jej nr. fabryczny ... no i jakie sankcje na mnie czekaja . To raczej zrozumiale , ze dalem sobie spokoj i poprosilem znajomego krotkofalowca o pomoc :) . Ale wracajac do tematu - rozebralem dzis jedne z tych "drzwi" i teraz sie pytam jak ci wlosi zmiescili tam tyle przewodu miedzianego ?? To normalnie pajeczyna !! Jak wroce za dwa tygodnie z polski ( bo spodziewam sie potomki i jade do kobitki by "pomoc" przy porodzie ) postaram sie wpakowac tu fotki "wnetrznosci" tego czegos co posiadam . A nie piszac nowego tematu ... pragne zapytac o model , typ urzadzonka , ktore mi byloby w stanie dokladnie zlokalizowac pojemnik wielkosci 3/4 kanistra na benzyne ( 20 L ) na glebokosci okolo 120 - 160 cm . Dokladnymi slowy "chodzi" o puszke na amonicje zawierajaca okolo 250 "pestek" i dwa sprzety do tych pestek . Lokalizacja jest w przyblizeniu znana z dokladnoscia do +/- 10 metrow , ziemia rolna , lekko gliniasta - zasypany okop strzelecki o glebokosci okolo 140cm - patrzac " z boku " na to pole widac jeszcze lekkie zaglebienie , ktore dokladnie pokrywa sie z informacjami ( o lokalizacji ) przekazanymi ustnie przez osobe , ktora byla na tyle nierozsadna by tak gleboko zakopac swoj "skarb" . Syn zakopujacego ... obiecal mi nawet , ze pomoze "cyklopem" zdjac pierwsza warstwe ziemi bym nie musial przerzucac 2m³ gleby lopatka :1 . Tylko z moimi zabawkami niestety wykopalem z pola juz troche gwozdzi i innych rzeczy ale jednoznacznej lokalizacji wspomnianej puszki nie moge uzyskac . Probowalem juz moimi zabawkami : White`s Clasic , MD 3009 , jednym PI ( samorobka ) i jednym BFO ( samorobka ) ale :wq nic . Prosze o polecenie mi jakiegos sprzetu bez bajerow ale , w ktory mozna zaufac . P.S. Dlaczego "przyklejono" mi szeregowego ?? Przeciez ja bylem kanonierem w rakietowych :cry: ;) . Prosze o skasowanie postu - czyszczenie konta ;) i miejsce na serverku . |
|
| Autor: | proscan [ czwartek, 29 września 2005, 21:36 ] |
| Tytuł: | |
Cytuj: A nie piszac nowego tematu ... pragne zapytac o model , typ urzadzonka , ktore mi byloby w stanie dokladnie zlokalizowac pojemnik wielkosci 3/4 kanistra na benzyne ( 20 L ) na glebokosci okolo 120 - 160 cm .
Jeśli stoi pionowo to może być problem, ale jeśli płasko to White's TM808 lub podobny da radę. :pa proscan |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|