Teraz jest czwartek, 25 czerwca 2026, 20:46

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: NAPRAWA CEWKI w tesoro
PostNapisane: środa, 19 października 2005, 21:47 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 14 grudnia 2004, 21:41
Posty: 157
Pozawracam troche glowe :666 . Juz kiedys dopytywalem sie o naprawe mojej cewki. Teraz zaprezentuje zdjecia w jakim jest stanie i czy warto podejmowac sie naprawy czy moze warto kupic jakas uzywana. Kabel sprawdzalem przyrzadem i niby jest ok. Byc moze ze jakies znaczenie ma cienki drucik ktory przechodzi w poprzeg, ale w sumie nie mam pojecia jak to ugrysc. Czy warto to wyslac np do Proscana?:) Czy gra jest warta zachodu??Cewka po podlaczeniu do wykrywki wprawia go w zaklopotanie i wykrywacz nie wiedzac co ma poczac zaczyna na nia piskac i tak prawie bez przerwy, po prostu wykrywka zaczyna sie wzbudzac:):) . Czy jest to kosztowna naprawa?, czy moze kupic lepiej jakas uzywana cewke. Pozdrawiam


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 19 października 2005, 22:53 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Witam,

Trochę dziwne te pytania, bo chyba większość z nich skierowana powinna być prywatnie do mnie lub do kogoś innego kto para się naprawami. Potem jak powiem ile to będzie kosztować to można pytać czy warto :666

Spróbuję odpowiedzieć ogólnie, żeby nie było zbyt komercyjnie.

1. Sonda była grzebana przez jakiegoś mechanika/kowala (jakieś dziury, silikony :o) a to zwykle oznacza dodatkowe problemy (i koszty);
2. Sonda jest malutka (chyba 7 cali?), więc tak czy owak warto zastanowić się nad czymś większym;
3. Ten cienki drucik ma kolosalne znaczenie :polbie
4. Wysłać do proscana warto - przesyłka kosztuje 6zł - najwyżej odeśle z powrotem (9zł)

Proponuje kupić coś nowego większego, a tą próbować naprawić o ile się da. Jeśli sie uda, to będą dwie sondy: mała i większa. Zawsze się może przydać albo tą drugą odsprzedać.

No i jak moderatorzy. Może być ?

:pa

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 20 października 2005, 00:11 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 14 grudnia 2004, 21:41
Posty: 157
Niestey ktos namieszal, ale to nie ja! :666 .Ktos sie zabral za robote i zepsul. O tyle dobrze ze zwoi nie tknol. W takim stanie to nabylem niestety. Reszte tajnikow juz na @ wyslalem.:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 20 października 2005, 00:54 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 14 grudnia 2004, 21:41
Posty: 157
Poprosze o dokladny e mail do Proscana bo cos z tym podanym mam problemy i nie moge nic wyslac:(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 20 października 2005, 10:41 
Offline
Administrator Honorowy
Administrator Honorowy

Dołączył(a): środa, 27 marca 2002, 01:00
Posty: 3264
No komercja proscan, komercja... ;) Ale parę celnych uwag dodałeś, więc niech będzie. :D Mam u Ciebie za to jedną naprawę gratis! :666 Oczywiście żartuję... :skromny


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 20 października 2005, 14:27 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2003, 00:00
Posty: 993
Lokalizacja: Gdynia
Mała uwaga: przewód też nie jest oryginalny. Swoją drogą ciekawe dlaczego użytkownicy nagminnie otwierają cewki skoro się i tak na tym nie znają i w 90 procentach kończy się to odsyłaniem do Proscana lub zakupem nowej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 20 października 2005, 14:58 
Offline
Administrator Honorowy
Administrator Honorowy

Dołączył(a): środa, 27 marca 2002, 01:00
Posty: 3264
Dlaczego? Bo każdy liczy na to, że "odlutował się jakiś kabelek i sam sobie poradzę". Każdy Polak ma też w sobie coś takiego, że "na wszystkim się znam". Czy to dobrze czy źle, to zależy od kontekstu...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 20 października 2005, 15:04 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 14 grudnia 2004, 21:41
Posty: 157
Pragne dodac ze wykrywacz z taka cewka nabylem. Nie jestem paprunem i mam zasade ze jak sie na czyms nie znam to sie nie tykam!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 20 października 2005, 15:05 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Czego to ja się nie napatrzyłem ... :jump

Nie ważne.

Jako uzupełnienie, pokazuję jak wygląda koncentryczna sonda Tesoro od środka. Widać oryginalny kabel.

:pa

proscan


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 20 października 2005, 15:16 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 14 grudnia 2004, 21:41
Posty: 157
Wyglada przyzwoicie. I widac nawet ten cienki magiczny drucik:) p.s Mail poszedl!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 20 października 2005, 16:01 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Bounty, żebyś nie myślał, że Twój przypadek jest najcięższy.

Oto co dzisiaj dostałem:

:pa

proscan


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 21 października 2005, 19:19 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 18 marca 2004, 20:54
Posty: 1180
Lokalizacja: Gdańsk
A czy dowiemy się o co chodzi z tym tajemniczym druciekiem- do czego służy, i dlaczego jest "luzem", na wierzchu, a nie zalany w żywicy- jakaś stabilizacja tempraturowa czy co?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 21 października 2005, 20:08 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): sobota, 1 czerwca 2002, 00:00
Posty: 419
Lokalizacja: Mońki
Akurat mam przed sobą podobną sondę. Tajemniczy drucik to "podłączenie" ekranu. Jest on przyklejany do obudowy w czterech miejscach a następnie nanoszony jest grafit. Niestety klej nie jest zbyt mocny i przy próbie demontażu najczęściej rzeczony drucik odrywa się. Kiedyś czytałem w materiałach firmowych jak to Tesoro długo i pilnie pracowało nad optymalnym rozwiązaniem wyprowadzenia ekranu i w końcu znaleźli sposób. Przepraszam, ale nie jestem w stanie powstrzymać się od uśmiechu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL