https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Czy rurka metalowa ma cos do zasiegu?? https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=17453 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | bounty [ środa, 19 października 2005, 00:04 ] |
| Tytuł: | Czy rurka metalowa ma cos do zasiegu?? |
Witam. Ostatnio gdzies wyczytalem, a nawet tez obilo mi sie o uszy ze rurka metalowo plastikowa trzymajaca cewke wykrywacza moze miec jakies znaczenie jesli chodzi o zasiegi. Mowa tu o wykrywaczach firmy Tesoro. Zaczolem sie nad tym zastanawiac i w sumie juz sam nie wiem. Starsze modele wykrywaczy tesoro, rurke trzymajaca cewke mialy plastikowo metalowa(plastik przy samej cewce)a nowsze modele maja juz ta rurke cala z plastiku. Czyzby faktycznie mialo to jakis wplyw na osiagi w terenie? i producent zaczol stosowac plastik??Z gory dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam |
|
| Autor: | sylur [ środa, 19 października 2005, 00:32 ] |
| Tytuł: | Re: Czy rurka metalowa ma cos do zasiegu?? |
Cytuj: Ostatnio gdzies wyczytalem, a nawet tez obilo mi sie o uszy ze rurka metalowo plastikowa trzymajaca cewke wykrywacza moze miec jakies znaczenie jesli chodzi o zasiegi. Mowa tu o wykrywaczach firmy Tesoro. Zaczolem sie nad tym zastanawiac i w sumie juz sam nie wiem. Starsze modele wykrywaczy tesoro, rurke trzymajaca cewke mialy plastikowo metalowa(plastik przy samej cewce)a nowsze modele maja juz ta rurke cala z plastiku. Czyzby faktycznie mialo to jakis wplyw na osiagi w terenie? i producent zaczol stosowac plastik??
Producent (szczególnie uznany, a do takich zalicza się Tesoro) wie co robi i poprawianie go nie ma większego sensu. Na pewno nie jest dobrze, jeżeli rurka metalowa dochodzi do samej cewki. Ostanie kilkanaście, czy dwadzieścia kilka centymetrów powinno być wykonane z materiału niewykrywalnego. Cały "dolnik" plastikowy (z włókna szklanego, węglowego) nie ma uzasadnienia elektronicznego tylko konstrukcyjne albo technologiczne. |
|
| Autor: | Denar [ środa, 19 października 2005, 07:44 ] |
| Tytuł: | |
Wysięgniki plastikowe są znacznie tańsze niż łączone aluminium/plastik. Nie zauważyłem aby miało to jakikolwiek wpływ na zasięg, natomiast faktem jest, że obecne wykrywacze są silniejsze i czulsze niż te sprzed kilku lat kiedy stosowano jeszcze łączone wysięgniki dolne. |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|