https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| do użytkowników ACE 250 ( a może i innych wykrywek ) https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=18248 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | bogdans [ niedziela, 6 listopada 2005, 16:32 ] |
| Tytuł: | do użytkowników ACE 250 ( a może i innych wykrywek ) |
witam! Od jakiegoś czasu użytkuję garrett ACE 250. Po wykryciu fanta w trybie dynamicznym w zasadzie zawsze załączam PINPOINT. I mam czasami zjawisko, które okresliłbym mianem "zacinanie się PINPOINT'a" tzn. albo pomimo wciśniętego przycisku PINPOINT przy omiataniu miejsca znaleziska nie mam żadnego sygnału albo wręcz odwrotnie sygnał o takiej samej sile ( przewaznie wskazanie jest maxymalne) jest tam gdzie jest fant jak i równiez tam gdzie go nie ma. W zasadzie może nie jest to uciązliwe, ale lekko irytuje. A może to normalne zjawisko i wystepuję równiez w innych wykrywkach? Podzielcie się proszę swoimi spostrzeżeniami. pozdrawiam bogdans |
|
| Autor: | Zico [ niedziela, 6 listopada 2005, 16:55 ] |
| Tytuł: | |
U mnie jest tak samo. Ale po przejechaniu jeszcze raz dynamicznie po miejscu gdzie coś się znajduje i załączeniu pp sytuacja wraca do normy. Ale fakt, że czasem sam traci pinpoint znalezisko. Być może ta wykrywka jest tak zrobiona, że znalazłeś np. coś z żelaza, a obok było coś z innego metalu (wykrywka go wykryła) i przy powróceniu z pinpointem tam gdzie było żelazo już go nie chwyci, bo ma w pamięci nowy metal. Czyli pinpoint zapamiętuje ostatni znaleziony metal. Pewien nie jestem, ale być może przyczyną gubienia sygnału na pinpoint jest właśnie to. Ale niech się wyrażą eksperci w tej dziedzinie, jak np. ProScan. |
|
| Autor: | Zientas [ poniedziałek, 7 listopada 2005, 00:46 ] |
| Tytuł: | |
Witam! Mam ten sprzęt od piątku - więc większych doświadczeń brak (sob/niedziela już łaziłem po lasach :skromny ), ale pinpoint zachowuje się czasem tak samo. Wydaje mi się, że najczęściej dzieje się tak w sytuacji gdy go wcisnę (przypadkiem) dokładnie nad fantem - wtedy nie ma może punktu odniesienia czy jakoś tak... A czy pinpoint to nie jest czasem taki chwilowy tryb statyczny? Łaziłem już 2 dni i znalazłem około 10 monet i 4 łuski (chyba od broni myśliwskiej bo tereny po których łaziłem leżą daleko od wszelkich pól bitewnych). Łuski znalazłem na trybie "biżuteria". Tylko kurcze te monetki to same współczesne - najstarsza to 5 zł z 1984 roku... Czy te starsze i b. stare leżą gdzieś głębiej albo inaczej się sygnalizują? Wyskoczyłem też wieczorem na plażę nad jez.. W trybie "custom" wyciąłem z dyskryminacji "polmosy" i zawleczki od piwa (nasze zawleczki pokazują się gdzieś pod "5c") i znalazłem tylko 1gr współczesny :D , ale może dlatego, że było ciemno i zimno... ;) Poza tym jak wyciąłem zawleczki od piwa (5c) to wyciąłem również współczesne 10, 20 i 50 gr. Szkoda że tej wykrywki nie idzie nauczyć odróżniania zawleczek od tych monet. Ale olać tam współczene siano - czekam na jakieś monetki z przed 45 roku. Tylko właśnie - jak się wyświetlają i czy leżą ogólnie głębiej? Ogólnie z wykrywni jestem zadowolony i czekam na Wasze uwagi. Pozdrawiam, Zientas |
|
| Autor: | papilion [ poniedziałek, 7 listopada 2005, 08:46 ] |
| Tytuł: | |
Pokop trochę dołków na ugorach przy wioskach,[ na zaorane poletka z ACE250 nie opyla się chodzić (za małe zasięgi, lepiej poczekać aż śniegi ubiją spulchnioną ziemie)]tam powinno być trochę staroci. |
|
| Autor: | wicja1 [ poniedziałek, 7 listopada 2005, 10:13 ] |
| Tytuł: | |
Witam, Nie miałem ACE,ale w GTP występowało podobne zjawisko.Skuteczną metodą jest,przed naciśnięciem namierzania,podniesienie wykrywacza lekko do góry i wtedy wciśnięcie pinpointu i złapanie "progu".A potem można już namierzać bez problemu. Chyba tak się objawia brak ręcznego strojenia do gruntu. :? Pozdrawiam, wicja1. |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|