Teraz jest czwartek, 25 czerwca 2026, 09:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Schemat połączeń cewki Garretta potrzebuję
PostNapisane: wtorek, 8 listopada 2005, 23:52 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): wtorek, 8 listopada 2005, 20:00
Posty: 73
Cewka od Garretta Master Hunter. Potrzebuję układ połączeń lub rezystancje między stykami wtyczki. Cewka Deepseeking.
:skromny


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 20 listopada 2005, 17:03 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3836
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
ja sie nie znam, ale o ile dobrze pamitam to w tej cewce jest jakas elektronika, same opornosci nic ci nie dadza, ja kiedys sprawdzalem i wygladalo jak by tam bylo cos jeszcze, nie chce wyjsc na debila ale chyba tam siedza jakies diody bo opornosc byla zalezna od kierunku sprawdzania :)
lepiej zagadaj proskana czy rutusa to pomoga ci naprawic :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 20 listopada 2005, 23:47 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): wtorek, 8 listopada 2005, 20:00
Posty: 73
Dzięki za odpowiedź bo myślałem że już nikt mi nie odpowie. Mam ten wykrywacz z cewką która niestety była mocno i złośliwie rozwalona.
Żadnej elektroniki w środku nie widziałem, z tym że nie ja te kable wyrywałem i obcinałem. Jeśli masz możliwość pomierzenia tej cewki jeszcze
raz to byłbym bardzo wdzięczny. Nawet jeśli są różnice w rezystancji przy odwrotnym połączeniu. Nie napisałem poprzednio, że ta wykrywka to Master Hunter 7. Starzywo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 21 listopada 2005, 00:31 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Układ połaczeń jest mniej więcej taki:

cewka nadawcza : piny 1-4
cewka odbiorcza w szeregu z kompensacyjną i kondensatorem: piny 2-3
rezystor: pin 5 - 1(masa)

Jeśli te informacje Ci nie wystarczą, to odradzam dalszego grzebania w tej sondzie :)

powodzenia,

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 21 listopada 2005, 00:51 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): wtorek, 8 listopada 2005, 20:00
Posty: 73
Dzięki Proscan. Problem w tym że kondensator i rezystor też wyrwali. Dostałem zestaw w częściach górę, dół szpulkę w pianie i oddzielnie kabelek. Chcę tą cewkę uruchomić żeby sprawdzić czy ta elektronika też nie była gwałcona. Pytanie dodatkowe - Wartość tego kondensatora i tego rezystora?
Ew jaka jest f rezonansowa tej cewki z tym kondensatorem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 21 listopada 2005, 01:11 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Kondensator to wg mojej wiedzy 470nF, ale on nie tworzy obwodu rezonansowego. Rezystora póki co nie musisz włączać. Jak wykrywacz odpali, to pogadamy (ale na priv).

powodzenia,

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 21 listopada 2005, 09:53 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): wtorek, 8 listopada 2005, 20:00
Posty: 73
Piękne dzięki. Biegnę do piwnicy działać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL